Güvenlik: Web sitenizi korumak için bilmeniz gerekenler

güvenlik tel örgü çit

İnternete bağlı olduğunuz her an güvenlik tehditleri ile karşı karşıyasınız, bu yüzden işletmenizin online varlığına, özellikle de web sitesine, dikkat etmeniz ve doğru güvenlik araçlarını kullanmanız büyük önem taşıyor.

[callout] Büyük şirketleri ve devletleri hedef alan siber saldırılar haberlere konu oluyor olabilir ancak siber saldırıların yarısı küçük işletmeleri hedefliyor ve KOBİ’lerin siber suçlardan dolayı kayıp yaşama riski iki kat daha fazla. [/callout]

 

Bu sayfada, online güvenlik konusuna neden önem vermeniz gerektiği, yaygın güvenlik tehditlerinin neler olduğu ve işletmenizin web sitesini, ziyaretçilerinizi ve kendinizi koruyabilmenize yardımcı olacak araçlar ve uygulamalar ile ilgili içerikler bulacaksınız:

Özetle, yaşadığımız dijital dünyada siber güvenliğinizi sağlama konusuna öncelik vermeniz gerekiyor.

Peki, hangi siber tehlikeler için hazırlıklı olmalısınız? Dürüst olmak gerekirse, hepsi. Ancak sizin ve işletmenizin karşılaşma olasılığı en yüksek olan tehditler, bilgisayar korsanlarının şifrelerinizi ele geçirmesi, çeşitli zararlı yazılım türlerinin bulaşması, DDoS ve kaba kuvvet saldırıları ve e-posta ile yapılan phishing dolandırcılıklarıdır.

Güçlü şifreler oluşturmak, şüpheli e-postaları açmamak ve web sitesi güvenliği için tarayıcı kullanmak, sizin ve müşterilerinizin verilerinin güvenliğini sağlamak için atacağınız temel adımlardır.

[callout] Sürekli tetikte olmak önemlidir çünkü tek bir güvenlik ihlali bile işinize ve itibarınıza büyük zarar verebilir. [/callout]

 

Saldırıya uğramış veya zararlı yazılım bulaşmış bir web sitesi, sizi özellikle müşterileriniz için bir tehdit haline getirebilir. Güvenli bir web sitenizin olması ise, müşterilerinizin güvenini kazanmanıza yardımcı olur.

Kabul edelim ki, bilgisayar korsanları, kötü amaçlı yazılımlar, siber saldırılar gibi tehditler yakın zamanda yok olmayacak; ancak bunları daha iyi anlayarak ve doğru online güvenlik araçlarını kullanarak web sitenizi ve müşterilerinizi daha iyi koruyabilirsiniz.