Alan adı yönlendirme: Facebook sayfanızı bir GoDaddy alan adına nasıl bağlayabilirsiniz?

GenelKategori
Okuma süresi: 3 dk
Stacey Hartman

Bir işletme sahibi olarak alan adı yönlendirme, özellikle de Facebook sayfanızı GoDaddy alan adınıza bağlama sizi neden ilgilendirsin?

Çünkü bugünün iş dünyasında, sizin veya işletmenizin bir Facebook sayfasına sahip olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Dünya çapında 2,44 milyardan fazla kullanıcısı olan Facebook gibi bir ağda bulunmamak, işletmeniz için pek de akıllıca bir politika sayılmaz.

Ayrıca, Facebook’un işletmelere sunduğu araçların artmasıyla birlikte, sayıları gideren artan girişimciler, online varlıklarını sosyal medyanın gücü etrafında yoğunlaştırmayı tercih ediyor.

Ancak Facebook’ta 80 milyondan fazla işletme sayfası olduğundan, insanları Facebook işletme sayfanıza yönlendirmek gün geçtikçe zorlaşıyor.

İnsanlardan profilinizi aramalarını isteyebilirsiniz ama ya arama sonucu yanlış sayfaya giderlerse? Onlara Facebook URL’nizi de verebilirsiniz, ancak bu bazen uzun ve kolayca unutulabilen bir adres olabiliyor.

İki seçenek de müşterileriniz için ideal bir çözüm sunmuyor.

Peki, bunu nasıl kolaylaştırabilirsiniz?

Facebook sayfanızı, alan adı yönlendirme ile GoDaddy alan adınıza bağlayın.

Akılda kalıcı bir alan adı ile müşterilerinizin doğru Facebook profiline gelmelerini sağladığınızdan emin olabilirsiniz. Alan adı yönlendirme ile GoDaddy alan adınızı Facebook profilinize bağlama süreci de oldukça kolay.

Alan adınızı Facebook sayfanıza bağlamaya hazır mısınız? Hadi başlayalım.

Alan adı yönlendirme ile Facebook sayfanızı GoDaddy alan adınıza nasıl bağlarsınız?

Sadece birkaç kolay adımda ve çok az çabayla, Facebook sayfanızı GoDaddy alan adınıza bağlayabilirsiniz.

Not: Bu yazıdaki talimatlar, bir alan adınız olduğunu varsayarak düzenlenmiştir. Öncelikle bir alan adı satın almanız gerekiyorsa, bu sayfadaki domain sorgulama aracımızı kullanarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

1. GoDaddy hesabınıza giriş yapın.

2. Alan Adları sekmesi altında, yönlendirme işlemi yapmak istediğiniz alan adını bulun ve yanındaki Alan adımı kullan düğmesine tıklayın.

alan adı yönlendirme adım 1

3. Karşınıza alan adınızı nasıl kullanacağını seçmenizi isteyen bir sayfa çıkacak. Burada mevcut bir siteye veya sosyal ağa yönlendirme yapın seçeneğine tıklayın.

alan adı yönlendirme adım 2

4. Sosyal medya sitesi altından Facebook’u seçin.

alan adı yönlendirme adım 3

5. Alan adı yönlendirme yapmak istediğiniz Facebook sayfanızın URL’sini girin. Bunu, kendi Facebook profilinizdeyken adres çubuğundaki URL’yi kopyalayarak kolayca yapabilirsiniz. Ardından Sonraki tuşuna tıklayın.

6. Bilgilerinizi doğruladıktan sonra Son’u tıklayın.

yönlendirme adım 4

Burada dikkatinizi çekmek istediğimiz güzel bir özellik var: Bu işlem alan adınızla eşleşecek ve doğrudan Facebook Messenger’a gidecek bir URL’yi de otomatik olarak oluşturuyor. Bu örnek, chat.hartmans.xyz adresine gidiyor. Yani böylece kullanıcıları doğrudan Facebook Messenger’ınıza yönlendirecek bir adrese de sahip oluyorsunuz. Harika, değil mi?

Alan adı yönlendirme ile GoDaddy alan adınızı Facebook sayfanıza bağlamak, işletmenizin gittikçe artan Facebook işletme profilleri arasında öne çıkmasına yardımcı olabilir. Sosyal profillerinizde jenerik bir Facebook URL’si yerine alan adınızı içeren bir URL paylaşmak da işletmenizin profesyonelliği konusunda olumlu bir algı bırakmanıza etki edebilir.