Efsane kalecilere dair anılar, WordPress blog ile canlanıyor

GenelKategori
Okuma süresi: 3 dk
Simay Yıldız

Bornova Anadolu Lisesi ve ODTÜ Ekonomi mezunu olan Tolga Genç, şu anda Kadir Has Üniversitesi’nde finans doktorası yapmasının yanı sıra İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde de öğretim görevlisi olarak çalışıyor. Çocukluğundan bu yana detay bilgilere meraklı olan Genç, futbol konusunda da detay bilgiye önem veriyor. Kendisini “fanatik değil ama iyi bir izleyici” olarak tanımlayan, Göztepe taraftarı Genç, Ağustos 2017’den bu yana kalecilerin ilginç hikâyelerini tolgagenc.com adresindeki WordPress blog ile dünyayla paylaşıyor.

wordpress blog Tolga Genç
tolgagenc.com kurucusu Tolga Genç

Gençliğinde lise okul takımı da dâhil olmak üzere bazı kalecilik deneyimleri de bulunan Tolga Genç, kalecilerin diğer oyunculardan farklı olduğunu düşünüyor. Bu düşüncesini ünlü Rus yazar Vladimir Nabokov’un bir sözüyle pekiştiriyor:

Kaleci yalnız bir kartaldır, bir gizem adamı, son savunma hattı. Kalenin koruyucusu olmaktan öte, bir rüyanın koruyucusu.

Tolga Genç, “Kalede Bekleyenler” başlıklı WordPress blog ile çocukluğundan bu yana izlerken kendisini etkilemiş olan kalecilerin hayatlarından bahsederken, kendisine olan etkilerini hislerini katarak anlatıyor. Söz konusu kalecilerin tekniklerinden de bahsetmesinin yanı sıra fotoğraflara; iyi kurtarışların ve önemli karşılaşmaların videolarına da yer veriyor.

WordPress blog ile kalecilerin ilginç hikâyelerini okurlarla buluşturuyor

Tolga Genç, “Kalede Bekleyenler”in benzer konular işleyen diğer mecralardan nasıl farklılaştığını şu şekilde anlatıyor:

Hikâyesini anlattığım kalecilerle aynı ortamda olamasam bile, öncelikle o dönemde onları izlerken, onlarla hangi duygularımı paylaştığımı anlatıyorum. Yani sadece onların hayatlarına değil, kendi hayatıma ve biraz o dönemlere de yer veriyorum.

wordpress blog tolgagenc.com anasayfa

Teknoloji konusunda kendini sürekli geliştiren Tolga Genç, WordPress blog çözümüne “biraz internetten araştırarak, biraz da arka planı kurcalayarak” deneme-yanılma yoluyla ulaştı. GoDaddy’nin televizyon reklamlarını gören Genç, firmayı araştırarak, Türkçe destek veren çağrı merkezinden aldığı destek sonrasında yoluna GoDaddy’nin Yönetilebilir WordPress çözümüyle devam etmeye karar verdi. Neden WordPress blog sorusunun cevabı ise öğreniminin kolay ve pratik, tema alternatiflerinin tatmin edici olması. Genç, aynı zamanda WordPress’in sunduğu yazı içine görsel yerleştirme kolaylığını ve ciddi görünüm avantajlarını de beğendiğini dile getiriyor.

Anılar, Tolga Genç’in kalemiyle canlanıyor

Tolga Genç, web sitesinin kendisine nasıl bir katkı sağladığı sorusunu ise şu şekilde cevaplıyor:

Benim keyif aldığım bir konuda yazarak ve bunu da görsellerle besleyerek, bilgilerimi insanlarla paylaşma ve onlarla iletişim kurma imkânını yakalıyorum. Ortaya bir eser çıkarmak, yazılı hale getirmek, paylaşmak önemli. [Kalede Bekleyenler], şu an için yaşı daha büyük olanlarla anıların paylaşıldığı, daha gençlere de öğrenme fırsatı veren bir blog.

Instagram ve Facebook hesaplarının bağlantılarına da bloğunda yer veren Genç, bu platformlardan elde ettiği verilere dayanarak, blogunun farklı yaş gruplarından takipçisi olduğunu belirtiyor. Kendisine gelen okur yorumları arasında anlattığı anları, ortamı ve hangi duyguları yaşadığını hatırladığını belirtenler yer alıyor.

Siz de WordPress blog kurmak, ilgi alanınızı farklı kitlelerle paylaşmak istiyorsanız, 2018’de WordPress blog kurmak isteyenler için hazırladığınız 18 ipucuna göz atabilirsiniz.