Landing page oluşturmak için en iyi WordPress eklentileri

GenelKategori
Okuma süresi: 8 dk
Hugo Organista

Bir landing page hazırlamak için gerekli WordPress eklentileri sizi neden ilgilendirsin? Çünkü varış sayfası, iniş sayfası ya da karşılama sayfası olarak da bilinen landing page, web sitesi ziyaretçilerini potansiyel müşterilere dönüştürmenin etkili bir yoludur. Bu sayfaların amacı web sitesi ziyaretçilerinizi satın alma, form doldurma ya da ürünleriniz hakkında daha fazla bilgi isteme gibi bir işlem yapmaya teşvik etmeye odaklanan bir kullanıcı deneyimi oluşturmaktır.

Başarılı bir landing page hazırlamak neredeyse bir sanattır çünkü yüksek oranda dönüşüm sağlayan bir sayfa için zaman, sabır ve birçok deneme yapmak gerekir.

Başarılı bir landing page hazırlarken metin yazarlığı, tasarım, renk şeması ve eylem çağrılarının doğru yerleştirilmesi gibi çeşitli faktörlere dikkat etmek gerekir.

Bunun için seçeceğiniz WordPress eklentilerinin sahip olması gereken temel özellikler şunlardır:

 • Çok az kodlama ve tasarım deneyimi gerektiren (veya hiç gerektirmeyen) landing page’leri hızlı bir şekilde hazırlamanızı sağlayan bir tasarım oluşturucu
 • Değişik tasarım seçenekleri
 • Üçüncü taraf abonelik hizmetleri ve CRM’lerle entegrasyon
 • Önceden oluşturulmuş şablonları kullanma seçeneği

Doğru araçlara sahip olduğunuzda başarılı bir landing page hazırlamaya hemen başlayabilirsiniz!

Landing page oluşturmak için 10 harika WordPress eklentisi

İşte landing page oluşturmanızı sağlayacak 10 WordPress eklentisi:

 1. Elementor Page Builder
 2. PluginOps Page Builder Plugin
 3. Landing Page Cat
 4. Beaver Builder
 5. Leadpages
 6. Divi Builder
 7. OptimizePress
 8. Unbounce
 9. Ultimate Landing Page by Web-Settler
 10. Landingi

Gördüğünüz gibi çok fazla seçeneğiniz var! Şimdi seçim yapmanıza yardımcı olmak için her birini ayrıntılı öğrenelim.

1. Elementor Page Builder

Elementor Page Builder, tüm WordPress temalarıyla çalışan, kullanımı en kolay sayfa oluşturuculardan biri. Herhangi bir kodalama deneyimi ya da bilgisi gerektirmeden, öğeleri sürükle-bırak yöntemiyle sayfaya yerleştirebileceğiniz bir oluşturucu içeriyor.

Elementor, bir landing page için ihtiyacınız olan tüm temel özelliklere sahip: eylem çağrısı düğmeleri, müşteri yorumları için widget’lar, sosyal ikonlar ve mobil uyumlu tasarımlar. Üstelik, e-posta ve CRM hizmetlerinin büyük çoğunluğunu entegre eden formlar ekleme imkanı da sağlıyor.

2. PluginOps Page Builder

PluginOps Page Builder, sayfalarınız için şablon oluşturmanıza olanak tanıyan basit bir sürükle-bırak oluşturucuya sahip. Bu, özellikle bir sayfanın hangi versiyonunun en iyi performans gösterdiğini öğrenmek için A/B testleri yaparken çok işinize yarayabilir.

Abone formları entegre olduğu için ile potansiyel müşteri yakalamanızı sağlayacak formları kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Bu eklenti e-posta abonelikleri, web seminer kayıtları veya formlar gibi hızlı landing page’ler için ideal.

3. Landing Page Cat

Landing Page Cat, basit ama işlevsel bir WordPress sayfa oluşturucusu. Bu eklenti, sürükle-bırak tarzı bir oluşturucunun tüm özelliklerini istemeyen, sadece birkaç dakika içinde bir landing page oluşturmak isteyen kullanıcılar için ideal. Bu eklenti ile oldukça direkt, ziyaretçilerinize fazla ayrıntılı bilgi vermeden eylem çağrısı yapan sayfalar oluşturabilirsiniz. Landing Page Cat, formlarınızı Salesforce, Mad Mimi ve Zapier gibi üçüncü taraf hizmetlere bağlamanıza da olanak sağlar.

landing page cat eklentisi

4. Beaver Builder

Beaver Builder, WordPress için harika bir sürükle-bırak tarzı sayfa oluşturucusu. Beaver Builder, sıfırdan başlayanlar için sayfa oluşturmanıza yardımcı olabilecek çok çeşitli şablonlar sunuyor. Fotoğraflar, başlıklar, renk şemaları ve hatta düğmeler bile istediğiniz gibi özelleştirilebiliyor.

Ancak, Beaver Builder’da yerleşik iletişim formları Premium, yani ücretli bir özellik. Bu nedenle üçüncü taraf iletişim formlarını sitenize gömmek için biraz daha çaba harcamanız gerekebilir.

Beaver Builder’ın WordPress’te yarım milyondan fazla kurulumu var ve sürekli güncellenip destekleniyor. Bu nedenle güvenebileceğiniz, verimli bir eklenti olduğunu belirtmekte fayda var.

5. Leadpages

Leadpages, kullanım kolaylığı ve 150’den fazla önceden oluşturulmuş şablonuyla harika bir WordPress eklentisi. Ayrıca bu şablonlar, sayfanızın dönüşüm oranlarını artırmaya yardımcı olacak şekilde optimize edilmiş. Tek bir kod satırına dokunmanız gerekmeden düzenleme yapmanızı sağlayan oluşturucu ile şablonları istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz.

Leadpages doğrudan Zapier ile entegre olarak sizi CRM’ler ve posta hizmetleri de dahil olmak üzere 1.000’den fazla üçüncü taraf hizmete bağlanmanıza olanak sağlıyor. Leadpages ile ister kendi hizmetleri üzerinden ister WordPress üzerinden landing page oluşturabiliyorsunuz.

6. Divi Builder

Divi Builder, WordPress’te herhangi bir sayfa oluşturmak konusunda öncüdür. Birçok WordPress geliştiricisi tarafından landing page’ler de dahil olmak üzere çok çeşitli web siteleri oluşturmak için test edilmiş ve onaylanmış bir eklentidir.

Divi’nin güzelliği, oluşturmak istediğiniz sayfaları herhangi bir kodlama deneyimine ihtiyaç duymadan istediğiniz kadar basit veya karmaşık hale getirebilmenizdir.

Divi Builder, CSS ve HTML de dahil olmak üzere sayfalarınızın her yönünü özelleştirebilmenizi sağlar, böylece tam da istediğiniz gibi bir tasarım oluşturabilirsiniz.

landing page divi builder

7. OptimizePress

Satışları artırma garantisi olan landing page’ler mi yapmanız gerekiyor? OptimizePress tam olarak bunu ve daha fazlasını yapıyor. Doğrudan sayfa üzerinden satışları artırmak için özel olarak optimize edilmiş ve dönüşüm oranlarını artırdığı kanıtlanmış 30’dan fazla şablondan oluşan bir kütüphaneye sahip. OptimizePress, site üyelik kayıtlarını artırmak için sayfa oluşturmak isteyen üyelik tabanlı işletmeler için de harika bir eklentidir.

8. Unbounce

Unbounce, mükemmel sayfalar oluşturma konusunda uzmanlaşmış başka bir harika yazılım şirketi. Hazırladığınız landing page’i doğrudan WordPress’te yayınlayan bağımsız bir platform. Unbounce, başlamanıza yardımcı olmak için önceden oluşturulmuş şablonlardan oluşan geniş bir kitaplık sunuyor ve Zapier de dahil olmak üzere üçüncü taraf hizmetlerin büyük çoğunluğuna bağlanabiliyor.

Unbounce, en iyi özelleştirme için sayfalarınızın mobil ve masaüstü versiyonlarını tasarlama seçeneği de sunuyor.

Bu hizmet ayrıca A/B testleri oluşturmak için farklı tasarımlar oluşturmak için de harikadır. Unbounce biraz pahalıdır, ancak harika bir canlı destek hizmetine ve ajansların kullanımı için mükemmel olan özelliklere sahiptir.

landing page unbounce

9. Ultimate Landing Page by Web-Settler

Basit, temiz ve doğrudan konuya giren bir sayfa mı istiyorsunuz? O zaman Ultimate Landing Page tam size göre bir eklenti! Bu WordPress eklentisi ile tasarımın çoğunluğu WordPress sayfasında bir WYSIWYG (what you see is what you get) editörü ile yapılır. Arka plan renkleri ve görsellerinin yanı sıra yazı tiplerini de özelleştirebiliyorsunuz. Ayrıca sayfanız için SEO başlıkları ve açıklamaları da belirleyebiliyorsunuz.

Bu eklenti rahatlıkla kodlama yapabilen ve sayfa oluşturmak için eski bir yaklaşım benimsemek isteyen daha geleneksel WordPress geliştiricileri için idealdir.

10. Landingi

Landingi, işletmeniz için hızlı bir şekilde landing page oluşturmak ve yayınlamak için sürükle-bırak tarzı bir oluşturucu kullanan sağlam bir WordPress eklentisi. 100’den fazla şablon arasından seçim yapabilir ve bu şablonları isteklerinize göre özelleştirebilirsiniz. Potansiyel müşterileri, e-posta hizmetleri, CRM’ler ve istatistik izleme dahil olmak üzere 30’dan fazla hizmet ile entegrasyona aktarılabilir. Landingi ayrıca sayfanızın tasarımını mobil, masaüstü ve tablet cihazlar için de özelleştirmenize olanak sağlar.

Landing page oluşturmak için doğru WordPress eklentisini seçme

İstediğiniz sayfaları oluşturmak için bir WordPress eklentisi seçme konusunda doğru kararı vermek biraz zaman alabilir. Her eklenti ve hizmetin farklı özellikleri vardır ve bazıları diğerlerinden daha pahalıdır.

E bülten abonesi toplamak için yılda bir landing page oluşturacak bir küçük işletmeyseniz, ajanslar için geliştirilmiş sağlam ve pahalı bir eklentiye büyük olasılıkla ihtiyacınız olmayacaktır.

Unbounce gibi ücretli hizmetler, kampanyalar, promosyonlar ve etkinlikler için sürekli olarak özel landing page’ler oluşturmak isteyen ajanslar veya e-ticaret işletmeleri için geliştirilir.

Unutmayın, tüm bu eklentiler nihayetinde aynı şeyi oluşturmanız için tasarlanmıştır, ancak işinizi bir sonraki seviyeye taşımak için sağlam landing page’lere ihtiyacınız varsa, canlı destek, sağlam A/B testleri, sürekli güncelleme ve destek gibi özellikler de sunan harika bir hizmete yatırım yapmanız önemlidir.

Bu sayfaları verimli bir şekilde oluşturmanıza ve yönetmenize olanak sağlayan doğru WordPress eklentisine sahip olmak, işletmeniz için mümkün olduğunca fazla potansiyel müşteri çekme konusunda size çok yardımcı olacaktır.