Perakende sektörü için 5 verimli eposta pazarlama aracı

GenelKategori
Okuma süresi: 4 dk
Ariana Crisafulli

Eğer eposta pazarlama hizmetlerinin demode olmaya başladığını düşünüyorsanız, bir kez daha bakın deriz. Outbound Engine’e göre eposta pazarlama ile elde edilen yatırım getirisi ortalama yüzde 4.300 seviyesinde. Bu, ağızları açık bırakan bir oran ve eposta pazarlamayı altına çevirmeyi başaran işletmeler için çok çok iyi bir haber. Çok fazla eposta pazarlama hizmeti olması sayesinde bu işler eskisi kadar zor da değil; perakende işletmenize uygun bir çözümü kolaylıkla bulabilirsiniz. Aşağıda sizlere özellikle perakende sektörü için hazırlanmış 5 eposta pazarlama hizmetinden bahsedeceğiz.

GoDaddy Eposta Pazarlama

GoDaddy’nin Eposta Pazarlama hizmeti, perakende sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin kolaylıkla eposta pazarlama kampanyaları oluşturmasını sağladığı gibi GoDaddy’nin WordPress Web Sitesi ve Hazır Web Sitesi ürünleriyle de kusursuzca entegre oluyor.

Ürünü kullanıcı dostu araçları arasında sürükle-bırak düzenleyici, web siteniz veya Facebook sayfanız üzerinden üyelik; bozuk adreslerin otomatik olarak listeden çıkarılması yer alıyor. Bunlara ek olarak, GoDaddy’nin Türkçe destek veren müşteri hizmetleri de Pazartesi-Cuma günleri 09.00-19.00 arasında size yardım etmeye hazır!

SendinBlue

SendinBlue’nun en ilgi çekici yanı, mesajlaşma seçenekleri. SendinBlue ile eposta kampanyaları, işlemsel epostalar oluşturabilir ve hem mevcut, hem de potansiyel müşterilerinize SMS gönderebilirsiniz. Eposta kampanyaları özelliği sayesinde pazarlama mesajlarınızı, satış promosyonlarınızı, bültenlerinizi ve hatırlatmalarınızı kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

eposta pazarlama sendinblue

İşlemsel eposta özelliği ile SendinBlue’nun SMTP ve API’sına bağlanarak olan ve/veya olmaya aksiyonun tetiklediği mesajlar gönderebilirsiniz. Örneğin, bir müşterinizi en popüler ürününüzü satın aldığında veya birisi şifresini üst üste pek çok kez yanlış girdiğinde bu kişilere mesaj gönderimi yapabilirsiniz.

Bunlara ek olarak, eğer bir müşteriniz listenize kaydolurken kedi videoları nedeniyle dikkati dağılırsa, işlemsel eposta kampanyası ile onlara işlemi tamamlamalarına dair hatırlatma yapabilirsiniz. Ek bir ücret ödeyerek de müşterilerimize SMS yoluyla ulaşma avantajından faydalanabilirsiniz.

Campaign Monitor

Campaign Monitor, perakende sektöründeki işletmelere cesur, şahane tasarımlı şablonlar sunarak başarılı eposta pazarlama mesajları, bültenler ve tanıtımlar hazırlamalarına yardımcı oluyor. Ve tüm bunları yaparken de kodlama bilgisi gerekmiyor.

Bunlara ek olarak, Campaign Monitor’un görsel tasarımcısı sayesinde tüketici davranışı ve/veya demografik bilgilere dayanan eposta pazarlama mesajları da oluşturabiliyorsunuz. Bu sayede mesajlarınız otomatik olarak her müşterinizin zevkine göre kişiselleştirilmiş oluyor.

eposta pazarlama campaign monitor

Benchmark

Campaign Monitor gibi Benchmark da hem kolay kullanılabilir, hem de profesyonel bir çözüm. İyi tasarlanmış eposta pazarlama şablonları kategoriye ve sektöre göre aranabiliyor; yani “perakende” araması yaparak bütün seçenekleri hızlıca görüntüleyebilirsiniz. Şablonlar, kişiselleştirilebiliyor ve bunu kodlama bilmenize gerek kalmadan, sürükleyip-bırakarak yapabiliyorsunuz. Benchmark, aynı zamanda sektördeki ilk 15 e-ticaret platformu ve aracıyla kolaylıkla entegre oluyor.

Benchmark, Campaign Monitor kadar kolaylıkla kişiselleştirilemese de, otomatik cevap özelliğini o da sunuyor. Böylece yeni müşterilerinize “hoş geldiniz” demek veya doğum günlerini kutlamak kolaylaşıyor.

Zoho Campaigns

Zoho Campaigns, kullanıcılara eposta pazarlamadan çok daha fazlasını sunuyor. Zoho Campaigns, CRM ve Docs hizmetleri de sunuyor ve bu hizmetler beraber olduğu gibi ayrı ayrı da satın alınabiliyor. Paketin eposta özelliği otomatik yanıt ve eposta pazarlama kampanyalarının takibi için Google Analytics desteği gibi özellikler sunuyor. Kampanya oluşturucusu da kolaylıkla kullanılabiliyor ancak tek olumsuz yanı şablonların biraz eski moda olması. Bunu demişken, önemli olan müşterilerinizin özenle hazırlanmış mesajlar görmeleri ve Zoho Campaigns’in şablonları bunu başarıyor. Bu özellikleri ve maliyet Zoho Campaigns’i perakende sektöründeki işletmeler için şahane bir seçenek yapıyor.

eposta pazarlama zoho campaigns

Önce test edin

Mevcut pek çok eposta pazarlama hizmeti var ve aralarından seçim yapmak zor olabilir. Bu nedenle öncelikle ücretsiz denem süresi olanları test edebilir, perakende işletmenize en uygun çözümü deneyerek bulabilirsiniz.