Yedekleme ve geri yükleme, GoDaddy Web Sitesi Yedekleme ile çok kolay!

GenelKategori
Okuma süresi: 5 dk
Lily Liang

Web siteleri için yedekleme ve geri yükleme işlemlerinin neden önemli olduğu ve sizi ölçülemez miktarda stres, hasar ve zaman kaybından nasıl koruyabileceği hakkında muhtemelen çok şey duydunuz. Duyduklarınız doğru. Sitenizin başına ne zaman bir şey geleceğini bilemezsiniz.

2019’da Kaspersky Lab’ın yaptığı bir araştırma, META bölgesi dahilinde Türkiye’nin kimlik avı saldırıları (1.24 milyon), zararlı yazılım (39 milyon) ve mobil zararlı yazılım (87 bin) kategorilerinde birinci sırada yer aldığını gösteriyor.

Siber saldırılara ek olarak, web sitenizdeki bir eklentiyi ya da çekirdek dosyayı güncellerken de web sitenizin bozulması gibi ihtimallerle karşı karşıyasınız. Bir BT departmanınız ya da uzmanınız yoksa veya bozulmuş dosyaları düzeltecek teknik bilgiye sahip değilseniz, ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz. İşte burada GoDaddy Web Sitesi Yedekleme devreye giriyor.

İlgili yazı: GoDaddy küçük işletme web sitesi güvenlik raporu 

Yedekleme ve geri yükleme için kolay çözüm: GoDaddy Web Sitesi Yedekleme

Yedekleme kavramına büyük olasılıkla aşinasınızdır: Web sitenizin birebir bir kopyasını almak ve onu güvenli bir yerde saklamak. Ama kavramsal olarak yedeklemenin ne olduğunu bilseniz de bunu gerçekte uygulamak biraz göz korkutucu olabilir. Ama size iyi bir haberimiz var. GoDaddy Web Sitesi Yedekleme sayesinde web sitenizi yedekleme ve geri yükleme konusunda endişelenmenize hiç gerek yok. Neden mi?

GoDaddy Web Sitesi Yedekleme, dosyalarınızı ve veritabanınızı her gün otomatik olarak güvenli bir buluta yedekler.

Böylece sunucuların çökmesi, zararlı yazılımlarla karşı karşıya kalmanız ya da bilgisayar korsanlarının sitenize erişmeye çalışması gibi durumlarda web sitenizi kolayca kurtarabilirsiniz. Web Sitesi Yedekleme sitenizin güncel bir kopyasını her zaman saklı tutar. Yani, veri kaybı konusunda endişelenmeye veda edebilirsiniz!

Tüm GoDaddy Web Sitesi Yedekleme planları şunları içerir:

  • Otomatik günlük yedeklemeler
  • Dahili günlük kötü amaçlı yazılım taraması
  • Bir dosyayı, klasörü veya bütün veritabanını yedekleme
  • Planlı ve isteğe bağlı yedeklemeler
  • Sürekli güvenlik izlemesi
  • Yerel depolama alanına indirmeler
  • Kolayca ve tek tıkla geri yükleme
  • Güvenli bulut depolama
  • Uzman müşteri desteği

GoDaddy Web Sitesi Yedekleme, web sitenizin tüm dosyalarını, klasörlerini ve veritabanını güvenli ve kullanılabilir durumda tutar. Ayrıca tüm hosting sağlayacıları ile çalışır.

Kötü amaçlı yazılımlardan mı endişeleniyorsunuz? GoDaddy Web Sitesi Yedekleme günlük kötü amaçlı yazılım tarama ve izleme de içerir. Güvenli bir şekilde yedekleme ve geri yükleme yapabilmeniz için, günlük yedeklemeler, dosyalarınızın kötü amaçlı yazılım içermeyen kopyalarını depolar.

Sunucu çökmelerine karşı tüm dosyalarınız bulutta güvenli bir şekilde yedeklenir.

Bir çökme durumu olsa bile, blogunuzda ya da web sitenizde herhangi bir kesinti olmadan kaybolan veya hasar gören dosyalarınızı hızla geri yükleyebilirsiniz. Web sitesi yedeklemelerinizin kopyalarını yerel depolama alanlarına da indirebilirsiniz.

İlgili yazı: Güvenlik: Web sitenizi korumak için bilmeniz gerekenler 

Nasıl çalışıyor?

GoDaddy Web Sitesi Yedekleme ile yedekleme ve geri yükleme yapmak, kaydet düğmesine basmak kadar kolay. Otomatik yedeklemeler, siz yedeklemek istediğiniz web sitesine bağlı alan adını ayarladıktan sonra başlar. Planlama menüsünde isterseniz yedeklemelerin yapılmasını tercih ettiğiniz belirli bir saat veya gün de seçebilirisiniz.

yedekleme ve geri yükleme planlama ekranı

Eğer bir şey olursa, ister tek bir dosyayı ister tüm sitenizi tek tıkla kolayca geri yükleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken geri yüklemek istediğiniz dosya veya veritabanını seçmek ve Geri Yükle düğmesine tıklamak. Yedek kopyalarınızı doğrudan yeni bir kopya ile değiştirmeden de indirebilirsiniz. Kontrol tamamen sizin elinizde.

yedekleme ve geri yükleme ekranı

Yedekleme ve geri yükleme için GoDaddy Web Sitesi Yedekleme’yi bu kadar harika yapan nedir?

Biz, tamamen korunmaya inanıyoruz. Günlük yedeklere sahip olmak iyi bir sistemdir, ancak web siteniz saldırıya uğramışsa veya farkında olmadan zararlı yazılım barındırıyorsa ne olacak? Bilmeden, sitenize ve ziyaretçilerinize zarar veren virüsü yedekliyor olabilirsiniz.

Bu yüzden dosyalarınızı yedeklemeye başladığımız anda güvenlik izlemeye, zararlı yazılım taraması yapmaya ve itibar izlemeye de başlıyoruz.

Yerleşik güvenlik sayesinde, e-posta, Twitter veya SMS yoluyla anında uyarılıyorsunuz. Web sitenizin güvenli bir sürümüne kolayca geri dönebilirsiniz böylece güvenlik riskini azaltmış olursunuz. Yedekleme planınızı kolayca kontrol etmekten, verilerinizi korumaya kadar tüm işlemleriniz için bize güvenebilirsiniz.

yedekleme ve geri yükleme özellikler

En iyi kısmı da, ayda aşağı yukarı bir fincan kahve fiyatına güvenli yedeklemeler ve gönül rahatlığına kavuşuyorsunuz. İşte size online güvenlik!

Sitenizi bugün yedekleyin

Web sitenize düzenli bir yedekleme hizmeti almak için asla çok geç (ya da çok erken) değildir. Online girişiminizi hayata geçirmişken tüm verilerinizi kaybedecek bir hata ile karşılaşmak en son isteyeceğiniz şeydir. GoDaddy Web Sitesi Yedekleme’yi alarak bu riski ortadan kaldırabilir, güvenli ve kolay bir şekilde yedekleme ve geri yükleme yapabilirsiniz. Vereceğiniz bir kahve parası buna kesinlikle değer.

İlgili yazı: Dünya Yedekleme Günü’nde web sitenizi korumanıza yardımcı olacak 5 strateji 

Kullanılan Ürünler