2017’nin en iyi 5 WordPress portföy eklentisi

YönetmekKategori
Okuma süresi: 5 dk
Ashley Grant

En iyi WordPress portföy eklentisi seçini, neden önemsenmesi gereken bir konu? Bu bir sır değil. Çalıştığı sektör fark etmeksizin, herkes mümkün olduğunca çok müşteriye sahip olmak ister. Aslında serbest çalışanlar için en iyi senaryo, çalışmalarınıza yardım edecek birini gerektirecek kadar çok müşteriye sahip olmaktır. Şimdi, WordPress portföy eklentisi denen şeyin buna nasıl yardımcı olduğuna göz atalım...

Konu web tasarımı ve geliştirme olduğunda, bir resim bin kelimeye bedeldir.

Bir portföy, yaptığınız işte gerçekten iyi olduğunuzu kanıtlayabilir. Ne kadar harika olduğunuzu gösteren inanılmaz bir portföy sitesine ihtiyacınız var. Ve bu web sitesi herkese ne kadar muhteşem olduğunuzu sadece söylememeli, aynı zamanda da göstermeli.

Hemen korkmayın; iyi haberlerimiz var! En iyi WordPress portföy eklentisi hangisidir diye soruldu ve sıkı bir çalışma yapıldı.

2017’nin en iyi 5 WordPress portföy eklentisi

Aşağıda bu yıl bulduğum en iyi beş WordPress portföy eklentisi var. Bu eklentiler müşterileriniz ve potansiyel müşterilerinize daha iyi görünmenize yardım edebilir ve elbette yeteneğinizi ortaya koyan bir site oluştururken önemli derecede tasarrufu sağlar.

  1. NextGEN Gallery
  2. Envira Gallery
  3. WordPress Portföy Eklentisi
  4. Nimble Portfolio
  5. Projects by WooThemes

Bir saniyenizi ayırıp yukarıdaki siteleri ziyaret edin, sonrasında ayrıntılara geçeceğiz.

WordPress portföy eklentisi NextGEN

NextGEN Gallery WordPress için bir milyondan fazla aktif donanıma sahip ücretsiz bir portföy eklentisidir. Slideshow’lar yaratmak, resimleriniz üzerinde oynamak, resimleri albümler içinde düzenlemek ve daha fazlasını bu WordPress portföy eklentisi ile hızlıca yapabilirsiniz.

NextGEN’in biri ücretsiz, diğeri ücretli “Pro” versiyonu olmak üzere iki seçenek bulunuyor. Eklenti her yıl 1,5 milyon yeni yükleme alıyor ve kendi ifadeleriyle de “en talepkâr fotoğrafçılar, görsel sanatçılar ve resim profesyonelleri için yeterince güçlü” bir fotoğraf galerisi olarak kabul ediliyor.

WordPress portföy eklentisi Envira Gallery

Listenin en üst sırasında yer alan Envira Gallery, sürükle-bırak özelliğiyle en iyi WordPress portföy eklentisi listelerinde beş yıldız kazandı. Parlak yorumlardan birinde, bir kullanıcı “inanılmaz kullanıcı dostu ve minimum çabayla güzel portföyler yaratıyor” derken, bir başka kullanıcı da “Bu eklentiyi aylarca kullanmadığım zaman dahi sonrasında eklemeler yapacağım zaman kaldığım yerden devam etmek kolay. Yeni bir eğitim gerekmiyor. Bu benim için harika bir şey” diye yazmış.

Ben de yukarıda sözü geçen kullanıcılarla aynı fikirdeyim. Özelliklerine bakarken benim de bu eklentiyi kullanmak istememi sağlayacak birkaç şey gördüm. Öncelikle, sürükle-bırak özelliğiyle ilgili her şey kulağa harika geliyor. Diğer yandan, sosyal medyada paylaşım yapmak çok kolay. Envira Gallery diğer eklentilerle uyum sağlıyor ve portföyünüzü fazla çaba harcamadan hızlıca yüklemenize yardım ediyor. Bu eklentiyi GoDaddy Yönetilebilir WordPress Hosting’e ekleyin ve gerçek anlamda ezber bozan bir araca sahip olun.

3. WordPress Portföy Eklentisi (WP Portfolio)

WordPress portföy eklentisi WordPress Portfolio Plugin

Çok çekici olmasa da WP Portfolio işleri hallediyor. Bazı eleştirmenler tarafından da yeni başlayanlar için en iyi WordPress portföy eklentisi olarak görülüyor. GoDaddy’nin Hazır Web Sitesi gibi diğer başlıca portföy web sitesi yaratan uygulamalardan daha karmaşık bir çözüm düşünüyorsanız, burası işe başlamak için harika bir yer.

Özellikler arasında otomatik olarak üretilen web sitesi resimleri, sınırsız listeleme fırsatı, bunları farklı gruplara gönderme seçeneği ve tümüyle kişiselleştirilebilir tasarım bulunuyor.

Bu, ezber bozan bir çözüm isteyenler için iyi bir başlangıç noktası.

Bu ekip için de destek ve hızlı çözüm konusunda parlak eleştiriler var; bunlar tasarım/geliştirme dünyasında her zaman bir artı.

4. Nimble Portfolio

WordPress portföy eklentisi Nimble Portfolio

Nimble Portfolio WordPress portföy eklentisi ücretiz, ancak satın alabileceğiniz üst model ek özellikler de mevcut. Nimble Portfolio ile sitenize kolayca hoş bir portföy ekleyebilirsiniz. Sadece yeni bir portföy girişi oluşturun, sonra görsel ve diğer dijital dosyaları yükleyin. Bu görsel ve dosyaları filtrelerle gruplayın.

Kullananlar, eklentiyi yüklemenin, yapılandırmanın ve kullanmanın çok kolay olduğunu söylüyor. Tabii bunlar çok fazla WordPress portföy eklentisi arasından en iyileri seçebilmek için kontrol edilmesi gereken önemli unsurlar.

5. Projects by WooThemes

WordPress portföy eklentisi Projects by WooThemes

En iyi ücretsiz WordPress portföy eklentisi deyince ilk akla gelenlerden biri olan Projects by WooThemes, web sitenizde portföy oluşturmanızı sağlıyor. Her portföy girişinizde içinde yer almasını isteyeceğiniz ilgili ayrıntıları içeren özel bir URL bulunuyor. Böylece onları dilediğiniz gibi kategorilere ayırabiliyor ve sıralayabiliyorsunuz. Bu eklenti, satış yapmanızı sağlayan WooCommerce ile de uyumlu çalışıyor.

Sizin için en iyi WordPress portföy eklentisi hangisi?

Gördüğünüz üzere en iyi olarak bilinen pek çok WordPress portföy eklentisi var. Kodlama tarafındaki son gelişmeleri dikkate alan veya tasarımlarınızı gösterişli bir şekilde sergilemek istiyor da olsanız tüm seçenekleri ayrıntılı bir şekilde incelemenizi tavsiye ederiz.