Office 365 ile işbirliğinin faydalarından yararlanın

YönetmekKategori
Okuma süresi: 6 dk
Judith Kallos

Bir işletmeyi daha verimli kılabilmek için teknolojiden faydalanmak oldukça mantıklı bir yaklaşım. Ben sürekli teknolojiden daha fazla faydalanabilmek ve daha verimli olabilmek adına yeni arayışlar içerisindeyim. Office 365’i e-ticaret işletmelerimden biri için, güvenilir bir işbirliği aracı ararken keşfettim. Benim için Office 365, işletmemin sürdürülebilirliği ve verimliliği için gerekli tüm işbirliklerini yapmama olanak sağlıyor.

Tüm işletmeler; önemli konular, etkinlikler ve projeler üzerinde, çalışanları, müşterileri ve diğer taraflar ile birlikte çalışabilmek için kolay bir yönteme ihtiyaç duyar.

Office 365, bu hedef doğrultusunda sizlere mükemmel bir çözüm sunuyor.

Artık ne zaman indirim kampanyalarını güncellesem veya bir promosyon planlamaya başlasam, bu konulardan haberdar olması gereken kişiler hemen bilgilendiriliyor ve buna göre harekete geçebiliyorlar. Tüm gerekli tarafların erişebildiği planlama takvimi herkesi ortak bir paydada topladığından, bir işletme için oldukça önemli bir role sahip. Burada belirttiklerim, işletmemin Office 365 ile olan işbirliğinde edindiği avantajlardan yalnızca bir kaçı.

Daha fazlasını öğrenmeye hazır mısınız?

Office 365 Nedir?

Office 356, tüm önemli iş bilgilerinizi tek bir alanda toplayan, üretkenlik ve verimlilik sistem araçlarını içeren bir bulut platformu. İşletmelere yönelik Office 365 planları, aşağıdaki gibi hizmetler sunuyor:

  • Profesyonel e-posta
  • Paylaşılan online takvimler
  • Online yedekleme için OneDrive
  • İşletmeniz için Skype web konferans sistemi
  • Bilgisayarınız ve telefonunuz için Microsoft Office uygulamaları (Word, Excel, vb.)

Bu araçlar, Office 365 erişimi olan herkesin diledikleri cihazdan ve diledikleri yerden bilgi paylaşmalarına olanak tanıyor.

Office 365; e-postaları, takvimleri, rehberleri, belgeleri ve hesap tablolarını, kısacası iş-letmenizi yönetebilmeniz için her gün kullandığınız gerekli tüm araçları tek bir platformda bir araya getirmenizi sağlıyor.

Bulut teknolojisinin “her yerden ve hep beraber çalış” imkanından faydalanın

Office 365’in en önemli özelliklerinden biri de, bulut teknolojisini kullanıyor olması. Belge yedekleme işlemi, takvimler ve uygulamalar yerel bir makineden ziyade, online ortamda mevcut. Ekibinizin, şirketin bilişim altyapısıdan herhangi bir yazılım indirmesine veya yüklemesine de gerek kalıyor çünkü internet erişimi olan her yerden buluta kolayca erişebilirsiniz. Office 365, verimliliğinizin artmasına, güvenilir bir şekilde iş yapmanıza ve ekibinizin hangi cihazın kullanıldığı fark etmeksizin her an, her yerden bilgiye erişebilmelerini sağlar.

Çalışanlarınız, zaman dilimlerine veya konumlara bağlı kalmaksızın en son planlar, hesap tabloları ve belgeler üzerinde birlikte çalışabilir ve işbirliği sağlayabilirler.

Bu, e-posta eklentilerine olan bağımlılığınızı azaltır. Sadece buluta girmeniz yeterli; gerekli tüm belgeler orada!

Office 365 her yerde hep beraber çalış

Özellikleri gerçek zamanlı olarak kullanın

İster siz de benim gibi küçük bir işletme sahibi olun, ister Fortune 500 listesinde yer alan bir şirketiniz olsun, çalışanlarınızın ve iş arkadaşlarınızın zaman zaman aynı belgeler üzerinde çalışmaları gerekiyor. Satış raporları, projeler, etkinlikler, pazarlama stratejileri ve sözleşmeler bunlara birer örnek.

Office 365’in bulut tabanlı araçları, işbirliği süreci boyunca, siz değişiklik ve/veya güncelleme yaptıkça belgelerinizi kaydeder.

Tüm bunlara ek olarak, başkaları ile aynı Word dosyası üzerinde çalıştığınız zaman herkes belge üzerinde yapılan değişiklikleri eş zamanlı olarak görebiliyor. Yapılan her bir değişiklik, belge üzerinde senkronize ediliyor ve otomatik olarak buluta kaydoluyor. Aynı zamanda, daha önceden yapılmış her değişikliği görüntüleyebilmeniz için, belge geçmişi de mevcut.

Yüz yüze hızlıca bir iş mi halletmeniz gerekiyor? Office 365 platformu üzerinden aniden yapmanız gereken görüntülü görüşmeler için Skype’a bağlanabilirsiniz. Bu özellik, ekibiniz ile bir konunun üzerinden geçmek istediğinizde veya işiniz ile ilgili yapılan değişiklikler sonucunda karışık soruları cevaplandırmak istediğinizde oldukça işinize yarayacak.

Online işbirliğinin faydaları

Ekibiniz ister masaüstü, ister dizüstü bilgisayarlarında, isterlerse telefonları üzerinden çalışıyor olsun, Office 365, her cihazda verimliliğinizin artmasını sağlıyor. Online ortamda çalışabilmek esnek çalışma saatlerini desteklediği için işbirliğini hem kolaylaştırıyor, hem de daha verimli kılıyor. Office 365’in önde gelen faydalarını şöyle özetleyebiliriz:

  • Erişimi olan herkes dilediği yerden çalışabilir.
  • Çalışanlarınız, alışık oldukları cihazlar üzerinde çalışacakları için verimlilikleri artar.
  • Sunucuları güncellemek, onarmak veya değiştirmek gibi zahmetler yoktur. Bu, teknik çalışanlarınızın, işletmenizi daha verimli kılacak girişimlere odaklanmalarına fırsat tanır.
  • Skype ile entegrasyon sayesinde size anlık ileti, ses, video ve ekran paylaşma gibi kişisel iletişim kapasitesi sunar.
  • Tüm cihazlarınızda e-posta, takvim ve rehberiniz senkronize edilir.

Online işbirliğinin tüm bu faydalarının yanı sıra, bulut üzerinden beraber çalışarak müşteri memnuniyetini artırmak da mümkün. Son zamanlarda yapılan bir çalışma, küçük ve orta ölçekli işletmelerin %44’ünün bulut ve mobil teknolojilerinin kendilerine daha memnun müşteriler kazandırdıkları görüşünde olduklarını belirtiyor. Sebebini siz düşünün: çalışanlarınız ile birlikte bulut üzerinden bir fiyat veya teklif düzenleyebiliyorsunuz ve müşteriniz ile bu belgeyi dakikalar içerisinde paylaşabiliyorsunuz. Harika, değil mi?

Office 365 basit bir e-posta aracının çok daha ötesinde.

Office 365, gerçek zamanlı bir iş platformu. Sürekli güncellenmesi gereken veya yükledikten kısa bir süre sora güncelliğini yitiren yazılımların aksine, Office 365 bir dergi aboneliği gibi çalışıyor. Ne zaman bir güncelleme olsa veya yeni bir versiyon çıksa, son sürüm, fiyat farkı olmaksızın size otomatik olarak teslim ediliyor. Ön ödeme gerektirmiyor, yalnızca bütçenizi zorlamayacak cüzi bir aylık fiyatı bulunuyor.

Peki hala neyi bekliyorsunuz? Office 365, işletmenizi bir sonraki adıma taşıyabilmeniz için uzun süreden beri yolunu gözlediğiniz çözüm olabilir.

Kullanılan Ürünler