Göze çarpan araçlar: WordPress web siteleri için hızlı başlangıç sihirbazı

BaşlangıçKategori
Okuma süresi: 5 dk
Stephanie Dorame

WordPress, size hayal edebileceğiniz her özellik ve işlevselligi sağlayan, hem profesyonel bir görünüme sahip, hem de özelleştirilebilir web siteler sunan, dünya üzerindeki en popüler web sitesi oluşturma araçlarından biri. Ancak, profesyonel web tasarımcısı olmayan kişiler için WordPress’i tam anlamıyla çözebilmek bir hayli zor olabiliyor. GoDaddy’nin WordPress web siteleri için hızlı başlangıç sihirbazı ise bu konuda size yardımcı olabilir.

GoDaddy’nin WordPress web siteleri için hızlı başlangıç sihirbazı ile tanıştınız mı?

Küçük işletme sahibi müşterilerimizin WordPress kullanarak web sitesi oluştururken ne kadar zorlandıklarını duyunca, onlara markalarını temsil edebilecekleri bir web sitesi oluşturmada yardımcı olabilmek için hemen kolları sıvadık.

Peki fark ne?

WordPress web siteleri, ayrıcalıklı hızlı başlangıç sihirbazımız ile kullanıcıların işletmelerine dair bilgiler topluyor. Sihirbaz, daha sonra bu bilgileri kullanarak müşterilerin işletmelerine uygun bir tema seçiyor ve buna bağlı olarak web sitelerine gerekli içerikleri yerleştiriyor.

WordPress sihirbazının diğer bazı özellikleri ise şöyle:

  • Ana sayfa, Hakkımızda, Bize ulaşın, Ürünler/Hizmetler, SSS, Foto Galeri, Portfolyo ve Blog sayfaları ile toplam sekiz adet ücretsiz ve profesyonel tasarıma sahip tema ve sayfa tasarımları. İçerik ve popüler özellik eklentileri de bunlara dahil.
  • Sütun, dizi, fotoğraf ve metin kutularını sürükle-bırak yöntemi ile sayfanıza ekleyerek içeriklerinizi özelleştirebileceğiniz görsel sayfa mimarı. (Standart WordPress ile dilediğiniz görünümü elde edebilmek için bir temayı özelleştirmek, çoğu zaman PHP, HTML ve CSS bilgisi gerektirir).
WordPress Web Siteleri Sayfa Mimarı
Sayfa mimarı, WordPress’e sürükle-bırak yöntemini getirerek daha rahat bir kullanım sağlar.
WordPress Web Siteleri Sayfa Mimarı Değişiklikler
Sayfa mimarı, yapılan değişiklikleri eş zamanlı olarak ekranınıza yansıtır.

Yüksek çözünürlüklü ve telif hakkı gerektirmeyen yüzlerce fotoğraftan oluşan bir ortam kütüphanesi.

Sorunsuz hosting hizmeti. GoDaddy, teknoloji bilgisi gerektiren admin görevlerini sizin için üstleniyor. WordPress’i yükleme, günlük site verisi yedekleme, güvenlik ve yazılım güncellenmeleri gibi işlemler, hızlı ve güvenilir bir barındırma platformu üzerinden bizim tarafımızdan yapılıyor.

Kimler için uygun?

“GoDaddy’nin [WordPress sihirbazı] web sitemi anında kurabilmem için bana hızlı ve kolay bir çözüm sağladı. Yerleşik araçlar, WordPress kurulumunu sorunsuz bir şekilde tamamlamamı mümkün kılarken, olası bir siber saldırıya veya istenmeyen e-postalara karşı koruma sağlıyor.” ~ Sarabeth McElhaney, kurucu, The February Fox

GoDaddy’nin WordPress web siteleri için hızlı başlangıç sihirbazı, WordPress kullanarak kendi web sitelerini kurmak isteyen ve uygulama içerisinde yer alan yardım adımını kullanarak uygulama ile daha haşır neşir olmak isteyen kişiler için mükemmel çözümler sunuyor.

Hangi problemleri çözer?

Acemi kullanıcıların WordPress ile olan imtihanı, daha kullanmak istedikleri WordPress temasını bulur bulmaz başlar. Online olarak görüntülediğiniz demo tema, mükemmel sayfa tasarımlarına, fotoğraflara ve havalı site özelliklerine; kısacası işletmeniz için gerekli olan her şeye sahip, dört dörtlük bir web siteyi andırır. Dolayısıyla siz de hemen bu temayı indirirsiniz ve bir hevesle temanızı kişiselleştirmeye başlarsınız. Ancak temayı yükledikten kısa bir süre sonra, bunun sizin görüntülediğiniz demo sitesi ile uzaktan yakından hiç bir alakası olmadığını farkedersiniz. Çünkü ne sayfa tasarımları, ne de fotoğraflar pakete dahil değildir.

Boyunuzu aşan işlere kalkıştığınızı düşünmeniz çok uzun sürmez.

WordPress admin sayfasında bir sağa bir sola tıklamaya başlar, umutsuzca temayı dilediğiniz hale getirmeye çalışırsınız ve çok geçmeden boyunuzu aşan işlere kalkıştığınızı düşünürsünüz. Bu kadar zor olacağı hiç aklınızın ucundan bile geçmemişti, değil mi? Sonuçta tüm dünya WordPress ile web sitesi kurmanın ne kadar kolay olduğundan bahsediyor. Zaten kolay… Tabii eğer bir web sitesi tasarımcısıysanız.

GoDaddy’nin sihirbazı nasıl oluyor da WordPress kullanarak web sitesi kurmayı bu kadar basit bir hale getiriyor?

WordPress web siteleri için hızlı başlangıç sihirbazı ile elinize, sizin tarafınızdan özelleştirilmeye hazır, daha önceden kurulmuş bir WordPress sitesi de geliyor. WordPress web siteniz, özgün ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek şekilde kolayca değiştirip kişiselleştirebileceğiniz içerikleri ile tamamen kurulu ve profesyonel tasarımlara sahip bir şekilde elinize ulaşıyor.

Size verilen tasarımı kullanmak zorunda değilsiniz; tasarım, siz bir yerlerden başlayabilin diye bir örnek olarak konuldu.

Nesneleri sürükle-bırak yöntemi ile kolayca hareket ettirebilir, sütun, fotoğraf, metin kutuları ve daha fazlasını dilediğiniz gibi silip geri ekleyebilirsiniz. Demo temalarımızı görüntülerken gördüğünüz her şey, WordPress sihirbazına dahil olarak gelir! Eğer sayfalardan birine ihtiyacınız yoksa, silin gitsin.

WordPress sihirbazı ile size verilecek basit bir başlangıç web sitesine bir örnek:

WordPress Web Siteleri Örnek Web Sitesi

GoDaddy’nin WordPress Tema Galerisini gezin.