GoDaddy ile WordPress Websiteleri: daha kolay bir başlangıç

WordPressKategori
Okuma süresi: 6 dk
Andrew Claremont

WordPress dünya çapındaki web sitelerinin %25’inden fazlasının üssü. Ancak, 50 binden fazla eklenti seçeneği, binlerce tema ve görece karmaşık bir arayüz nedeniyle acemilerin gözünü korkutabilen bir platform olabilir.

Evet, etrafta WordPress kullanmanın temellerini anlatan çok iyi birçok kaynak olabilir ama WordPress’e başlangıç yapmak daha sezgisel olsaydı bu daha iyi olmaz mıydı? Yeni kullanıcı deneyiminin doğal bir parçası.

WordPress Websiteler'ine giriş

WordPress Websiteleri herkesin sıfırdan bir WordPress sitesi kurmasını kolaylaştırıyor. Başlangıç sihirbazından, tepkisel temalara ve yerleşik arama motoru optimizasyonuna bu yeni site kurma aracı WordPress’e hemen giriş yapmak isteyen ve deneyimi olmayan küçük işletme sahipleri için biçilmiş kaftandır.

Hızlı başlangıç sihirbazı

Herşey Hızlı Başlangıç Sihirbazıyla başlar. Size, işiniz ve kurmak istediğiniz siteyle ilgili bazı sorular sorarız ve sonra siteniz verdiğiniz bilgiler çerçevesinde iskân edilmeye başlar.

wordpress-hizli-baslangic-sihirbazi-baslatma-ekranin-goruntusu-300x300

Başlangıç Temaları

WordPress Websiteleri tema seçmeyi de kolaylaştırır. WordPress’e yeni olan çoğu kişi için temel çıkmazlardan biri. 6 milyondan fazla WordPress sitesine ev sahipliği yapıyoruz ve birçok küçük işletme sahibi müşterimiz önizlemede olduğu kadar yüklemeden sonra da güzel görünen bir tema seçme konusunda çektiği zorluğu dile getiriyor.

Lift UX ile çalışarak bir dizi güzel ve açık kaynaklı başlangıç teması oluşturduk. Hepsi birinci kalite bir WordPress temasından bekleyeceğiniz, mobil cihazlarda da sitenizin çok güzel görünmesini ve çalışmasını sağlayan tepkisel olma özelliği de dahil, tüm özellikleri ve planları içeriyor.

wordpress-hizli-baslangic-sihirbazin-baslangic-tema-secme-ekrani-300x300

Başlangıç içeriği

Bu aşamadan sonra sitenize otomatik olarak uygun sayfaları ve başlangıç içeriklerini ekliyor ve onu görseller, formlar ve diğer temel web sitesi araçlarıyla donatıyoruz.

wordpress hizli baslangic sihirbazin baslangic içerik ekrani

Tema özelleştirmesi

Tema özelleştirmesi WordPress’i çekici kılan en önemli özelliklerden biri olsa da herkesin bunu kendi başına yapacak kadar web geliştirici uzmanlığı olmayabilir. Bu nedenle Beaver Builder ile ortaklığa giderek onun mükemmel sürükle-ve-bırak eklentisiyle web sitesi sayfa kurulumu becerilerini WordPress Websites’a getirdik.

Kaliteli görseller 

Görseller her web sitesinin can alıcı parçalarıdır ama iyi görseller bulmak ciddi ölçüde zor olabilir. Bu nedenle, neredeyse tüm iş alanları için binlerce yüksek kaliteli, telifsiz ve ücretsiz görsel sunuyoruz.

wordpress hizli baslangic sihirbazin stok fotograflar galerisi

E-posta pazarlaması

E-posta pazarlaması online iş yapmanın diğer bir kaçınılmaz parçası. Bu nedenle tüm planlarımızda GoDaddy E-posta Pazarlaması’nı dahil ettik. Sitenize e-posta adresleri toplayabilmeniz için bir kayıt formu otomatik olarak ekleniyor ve herhangi bir görsel bileşen alanına da form ekleyebiliyorsunuz. İlk 50 kampanya gönderiminiz tamamen ücretsiz.

wordpress hizli baslangic sihirbazin eposta pazarlamasi kayit formu

Kendi dilinizde

WordPress küreseldir. Biz de... Bu yüzden WordPress Websiteleri kullanıcı arayüzü ve başlangıç içeriği GoDaddy’nin hizmet verdiği tüm pazarlardaki 30’dan fazla dilde mevcut.

Bedava alan adı ve e-posta

WordPress’e girişinizi (ve vites büyütüyorsanız yeni işinizi) daha da kolaylaştırmak için tüm WordPress Websites planları ilk yıl için ücretsiz alan adı ve e-posta adresi içerir.

Sağlam ve güvenilir hosting

WordPress Websiteleri Managed WordPress hosting üssümüzle aynı altyapı üzerine kurulmuştur. Bu da; sunucu tarafında optimizasyon, çok kümeli ölçeklenebilirlik, otomatik güncellemeler, günlük yedeklemeler ve 7 gün 24 saat teknik hizmetin planlara dahil olması anlamına gelir.

Ve sonuç olarak bir WordPress siteniz olacağı için her zaman WordPress.org Plugin Directory’den yeni özellikler eklemeye veya WordPress.org Theme Directory’den yeni bir tema seçmeye devam edebilirsiniz.

Toplumla birlikte çalışıyoruz

WordPress olmadan WordPress Websiteleri varolamazdı ve WordPress de hergün ona bel bağlamış birçok kişi ve kuruluşun bağışları olmasaydı varolamazdı.

Contact Widgets ve Plugin Performance Profiler (P3) gibi platforma yaptığımız katkılara ek olarak yeni geliştirilen temalarımızı da WordPress Theme Directory’sine ekliyoruz.

Onlarca eklenti ve temayı, bunlara WooCommerce, Ninja Forms, Beaver Builder gibi pek çoğu dahil, 30’dan fazla dile tamamen kendimiz tercüme ettik ve ilgili plugin ve temalarda herkesin tarafından kullanılmak üzere geri paylaşıyoruz.

Başladığımızdan beri neler gördük?

Yeni WordPress kullanıcılarına ilk adımlarda yardım etmenin sitelerini kurup çalıştırmalarında hayati bir rol oynuyor ve WordPress’in asıl öne çıktığı nokta sitelerin kurulum aşamasından çok yönetim aşamasında.

Daha fazla insanı ilk engelden atlatmak –yeni web sitelerinin hayata geçirmek- daha fazla insanın düzenli olarak WordPress kullanmanın sihrini keşfetmesi anlamına geliyor.

WordPress Websiteleri ile üç katından fazla müşteri bir web sitesi yayınlama konusunda başarılı oluyor ve bir web sitesinin yayınlanma süresi ortalama %73 oranında azalıyor.

Bu büyümenin daha fazla küçük işletmenin WordPress ekosisteminin sunduklarından yararlanması anlamına gelmesini bekliyoruz. Bunlar arasında: (eCommerce gibi) karmaşık eklentiler, (CRM ve pazarlama otomasyonları gibi) üçüncü taraf entegrasyonları ve web uzmanlarıyla isteğe uyarlanmış tasarım ve gelişim projeleri yer alıyor.

Ayrıca, WordPress’in bir blog platformundan tam teşekküllü bir CMS web sitesine evrimleştiğini gösteren istatistikler görüyoruz:

  • Müşterilerin %85’i içerik odaklı web siteleri kuruyor.
  • Müşterilerin yaklaşık %8’i online mağaza kuruyor.
  • Müşterilerin %7’den azı blog kuruyor.

Şimdi sıra sizde.

WordPress Websiteleri WordPress’e başlangıç yapacak yeni kullanıcılar için güçlü bir çözüm. Web tasarımcıları ve geliştiricileri için ise çok daha kısa sürede site kurmaları için önemli bir yardımcı.
Ona bir şans verin. Düşüncelerinizi duymak bizi çok memnun eder.

Kullanılan Ürünler