Bir saatten kısa sürede şahane bir düğün web sitesi oluşturmak için 7 ipucu

GenelKategori
Okuma süresi: 4 dk
Selina Bieber

Hepimiz biliyoruz ki bir düğün planlamak, bir yıl bile sürebilir. Bu süreçte mükemmel mekânın bulunması, gelinlik, pasta ve çiçek tercihleri; Mehmet Amca’nın kimin yanında oturacağı, herkesin seveceği bir yemek sunulması gibi çeşitli konular üzerine düşünülmesi gerekiyor… Bunlara günümüzde popüler olan hashtag’ler, fotoğraf kabini ve hatta özel Snapchat filtrelerini de eklediğinizde, kendinizi binlerce farklı kararı vermeye çalışırken bulabilirsiniz. Bir düğün web sitesi kurmanız, pek çok konuda yükünüzü ve stresinizi azaltabilir.

GoDaddy’nin yeni Hazır Web Sitesi, bu kararlardan birini bir saatten kısa sürede vererek, hayata geçirmenize yardımcı olabilir. Web Sitesi Mimarı ile bir düğün web sitesi kurarak, davetlerin postada kaybolma riski, önemli toplantılarınız sırasında çalan telefonla LCV alma ve herkese düğünden basılı fotoğraf gönderme gibi külfetleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Şahane bir düğün web sitesi oluşturmak için 7 ipucu

düğün web sitesi nişan fotoğrafları
Fotoğraf Colin Maynard, UnSplash aracılığıyla.

Bir saatten kısa sürede mükemmel bir düğün web sitesi kurabilmeniz için derlediğimiz 7 ipucu şöyle:

EVET; düğün web sitesi üzerinden LCV alın.

Yine posta ile basılı davetiye gönderebilirsiniz ancak davetlileriniz yüksek ihtimalle postaneye gitmek yerine, internet üzerinden bir kutucuğa tık atmayı tercih edecektir. Bu, hem bilgileri düzenli tutabilmenize, hem de bu yoğun hazırlık sürecinde akli dengenizi korumanıza yardımcı olur.

EVET; şehir dışından gelecek misafirler için bilgi paylaşın. 

Düğününüzün gerçekleşeceği bölgeyi iyi biliyorsanız, şehir dışından gelecek misafirleriniz için tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Kalacak yer, iyi restoranlar ve çeşitli aktiviteler önerebilirsiniz.

EVET; web siteniz kişiliğinizi ve düğün tarzınızı yansıtsın.

Düğün web sitesi söz konusu olduğunda odak noktası sizsiniz! Bu fırsatı değerlendirerek, web sitenizi farklı temalar, şablonlar, fontlar ve fotoğraf galerisi ile kişiselleştirin. Kâğıda basılmış davetiyelerin ötesine geçerek, düğün gününüzde davetlilerinizi ne gibi sürprizlerin beklediğine dair ipuçları paylaşın.

EVET; misafirlerinizin e-posta adreslerini toplayın.

GoDaddy’nin yeni Web Sitesi Mimarı, E-Posta Pazarlama özelliği ile adres toplamanızı kolaylaştırıyor. Bu sayede herkesi hızlı ve basit bir şekilde düğün hakkındaki son güncellemelerden haberdar edebilir, LCV hatırlatması yapabilir ve gün yaklaştıkça daha fazla ayrıntı paylaşabilirsiniz. Bu, aynı zamanda yaratıcı olmanın ve davetlileri heyecanlandırmanın eğlenceli bir yolu da olabilir. Örneğin, kendiniz ve müstakbel eşinizle ilgili eğlenceli bilgiler paylaşabilir, şarkı istekleri alabilir veya davetlilerinize basit bir şekilde bu önemli günün bir parçası olacakları için heyecanlandığınızı söyleyebilirsiniz.

HAYIR; hassas bilgilerinizi paylaşmayın.

Çiftler, web sitelerinin herkesin görüntülemesine açık alanlar olduğunu unutabiliyor. Bu nedenle düğün web sitesi kurarken kişisel telefon numaranız, e-posta adresiniz ve ev adresiniz gibi bilgileri paylaşmaktan kaçının. Düğün web siteni için uygun bilgiler düğün tarihi, düğün mekânı, otopark/ulaşım bilgileri, haritalar ve davetlilerin herhangi bir sorun için kiminle iletişime geçebileceği gibi bilgilerdir.

HAYIR; çetrefilli bir alan adı seçmeyin. 

Herhangi bir web sitesi oluşturmanın en önemli adımlarından biri, alan adını seçmektir. Seçilen alan adının kısa ve akılda kalıcı olması kritik. Örneğin, eğer düğününüz için bir hashtag kullanmayı planlıyorsanız, bunu alan adınız olarak kullanmak da basit, etkili ve değişik bir çözüm olabilir.

HAYIR; fotoğraf galerisine sadece nişan resimlerinizi koymayın.

Bu önemli anınızı aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşabilmek için elbette nişan fotoğraflarınızı da paylaşın ama asıl doruk noktasının düğününüz olacağını da unutmayın. Mesela, düğüne hazırlık sürecinin “perde arkası” tarzında fotoğraflar paylaşabilirsiniz. Diğer yandan, düğün fotoğraflarınızı da web siteniz üzerinden paylaşacak, davetlilerin fotoğraflara erişimini ve beğendiklerini saklamalarını kolaylaştırabilirsiniz.

Düğün web sitesi kurduğunuzda, hem bazı yüklerden kurtulmuş olur, hem de anılarınızı ve gerekli bilgileri tek bir yerde toplama şansına sahip olursunuz. Düğünlerini planlama sürecinde olanlara da şimdiden mutluluklar dileriz!