GoDaddy ve Barış Arduç, girişimci olmak ve internette kendi işini kurmak isteyenleri destekliyor

GenelKategori
Okuma süresi: 5 dk
Selina Bieber

Sabahtan akşama bir ofiste çalışmak herkese göre değil ve hepimiz tek bir kalıba da uymuyoruz. Siz de girişimci olmak ve kendi işinizi kurmak istiyorsanız ama ilk adımı atmaya çekiniyorsanız, yalnız değilsiniz. Teknoloji devi, sanayi devi, moda devi… dünyada yeterince dev var ama yeterince siz yoksunuz.

GoDaddy ve Barış Arduç, GoDaddy’nin ikinci online kampanyası için yeniden güçlerini birleştiriyor ve insanları kendi işlerini kurmaya ve online varlıklarını oluşturarak işlerini büyütmeye teşvik ediyor.

Yeterince dev var ama yeterince sen yoksun.

Kampanya yine Türkiye ile Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesindeki girişimcilere, girişimci olmak isteyenlere ve küçük işletme sahiplerine dikkat çekerek onlara ilham vermeye odaklanıyor. Kampanya, GoDaddy ürün ve hizmetlerinin yardımıyla online dünyada başarıyı yakalayan küçük işletmeleri ön plana çıkarıyor. Barış Arduç, izleyicileri fikirlerini internete taşımaya çağırıyor.

İlgili yazı: GoDaddy ve Barış Arduç, kendi işini kurmak veya dijitalleşmek isteyen küçük işletmeler için güçlerini birleştirdi 

Yeterince dev var

girişimci olmak Barış Arduç lobide duran insanlar

Küresel pandemi, her ölçekten şirket için ama özellikle de küçük işletmeler için benzersiz zorlukların oluşmasına sebep oldu. GoDaddy 2020 Global Girişimcilik Anketi’ne göre Türkiye’deki mikro-KOBİ’lerin yüzde 81’inin gelirleri pandemide azaldı ancak yüzde 63 bir yılda toparlanacaklarını belirtirken, yüzde 33’ü gelecekte büyüyeceklerine inanıyor.

Geçtiğimiz yıl boyunca Türkiye ve MENA bölgesinde pek çok küçük işletmenin açık kalmak için online dünyaya adım attığını gördük. Yine anket sonuçlarına göre Türkiye’deki mikro-KOBİ’lerin yüzde 30’u pandemi sürecinde online varlıklarını oluşturmaya daha fazla bütçe ayırdı. GoDaddy olarak, girişimciler, girişimci olmak isteyenler ve küçük işletme sahiplerinin devler arasında internette görünür olmalarına; kolay kullanılabilir, uygun maliyetli ürünlerimizle işlerini büyütmelerine yardımcı olmaya odaklanmaya devam ediyoruz.

Girişimci olmak isteyenlere ilham vermek

GoDaddy’nin ikinci yerel kampanyası, GoDaddy ürün ve hizmetlerini kullanarak online varlıklarını oluşturan işletmelerin hikâyelerine odaklanıyor. Film, dijital teknoloji kullanımı söz konusu olduğunda farklı alanlarda faaliyet gösteren işletmelerin ortak noktasının ne olduğuna ışık tutuyor: kapılarını online dünyaya açmak ve hedef kitleleriyle bağlantı kurmak.

İnsanları ilk adımı atmaya teşvik etmek, Türkiye ve MENA bölgesindeki küçük işletmelere ilham vermek için yine Barış Arduç’tan destek almaktan mutluluk duyuyoruz.

Kampanyada yer alan ve girişimci olmak hayallerini gerçekleştiren hikayelere gelince…

girişimci olmak sabry marouf el çantası
Sabry Marouf (https://www.sabrymarouf.com), Çizgili Tutankhamun Çanta

Ahmed Sabry ve Daki Marouf ortak fikirlere, ideallere ve farklı şekilde iş yapma prensibine sahip iki girişimci. Doğu Londra’daki stüdyolarında faaliyet gösteriyor ve modern, giyilebilir eserler yaratıyorlar. Eserleri, Antik Mısır ve modern tasarımları birleştirerek ortak miraslarına saygı duruşunda bulunuyor. Kreasyonların satışa çıkarmak ve izleyicilerini eğiten zengin içerikler sunmak için web sitelerini kullanıyorlar.

Deniz Yavuz dem atelier
Dem Atelier (https://dem-atelier.com/), İstanbul’da faaliyet gösteriyor

Deniz Yavuz, tasarımlarında doğal formlardan ve takılardan ilham alarak el yapımı kil takılar yaratıyor. Dem Atelier, her biri özen ve sevgiyle yapılmış, doğal maddelerden üretilen seramik kil takılara hayat veriyor. Deniz’in web sitesi de tasarımlarının ve eserlerinin renkliliği ve canlılığını yansıtıyor. Koleksiyonlarını ve sosyal medya profillerini incelemek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

usf sherif fotoğrafçı model araba
Usf Sherif (https://usfsherif.com/) Kahire’de faaliyet gösteriyor

Mısır, Kahire’de faaliyet gösteren Usf Sherif, moda ve güzel sanat fotoğrafçılığına ilgi duyan bir fotoğrafçı. Düşüncelerini, duygularını ve deneyimlerini görselleştirmek için hikaye anlatıcılığından faydalanan Sherif, dünyadaki bazı sorunları moda aracılığı ile ele alarak modayı çekici insanlar üzerinde sergilenen güzel parçalardan olmaktan öteye taşıyor. Çalışmalarını sergilemek ve fotoğrafları aracılığı ile hikayeler anlatmak için web sitesini kullanıyor.

GoDaddy, girişimciler, girişimci olmak isteyenler ve küçük işletme sahipleri için farklı ihtiyaç ve teknik bilgi seviyelerine uygun araçlar sunuyor. Yeni başlayanlar GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama Araçları ile hızlı, uygun maliyetli ve profesyonel bir başlangıç yapabilirken, daha fazla teknik bilgiye sahip kullanıcılar daha özelleştirilmiş bir online varlık oluşturmak için GoDaddy WordPress Hosting’i tercih edebilirler.

Kullanılan Ürünler