GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama Araçları ile bir web sitesi açmak size neler kazandırabilir?

GenelKategori
Okuma süresi: 6 dk
Will Stevens

Bir web sitesi açmak bugünlerde her işletme için olmazsa olmazlardan. Ancak online olmak sadece bir başlangıç.

Müşterilerinizle iletişim kurmak ya da sosyal medya hesaplarınızı yönetmek gibi göz önünde bulundurmanız gereken çok fazla unsur var.

GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama Araçları size tam da bunları yapma konusunda yardımcı oluyor. İster yeni bir web sitesi açmak için plan yapıyor olun, ister daha fazlasını yapmak isteyen mevcut bir Hazır Web Sitesi müşterisi olun, bu rehber Web Siteleri + Pazarlama Araçları’nı en verimli şekilde kullanabilmeniz ve işletmenizin başarısını artırabilmeniz için size yardımcı olacak.

İşte, GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama Araçları'nın size sağladığı özellikler...

1. Bir saatten kısa sürede bir işletme web sitesi açmak

Kendi web sitenizi açmanın çok zaman alıcı ve kafa karıştırıcı olacağını mı düşünüyorsunuz? Endişelenmeyin. GoDaddy’nin Hazır Web Sitesi ile kendi web sitenizi kullanımı kolay sezgisel bir arayüz ile hızlıca oluşturabilirsiniz. İsterseniz web sitesi açmak için cep telefonunuzu bile kullanabilirsiniz.

Ayrıca, aracın içinde sunulan tasarım şablonları sayesinde profesyonel bir tasarımcı tutmak zorunda kalmadan sitenizin profesyonel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bu yüzden, bir işletme web sitesi açmak için harcamanız gereken zaman, emek ve maliyetten endişeleniyorsanız, Hazır Web Sitesi tam da aradığınız çözüm olabilir.

2. Size önemli iş verileri sağlamak

Web sitenizi kaç kişi ziyaret ediyor? İnsanlar sosyal medya profillerinize ilgi gösteriyor mu? Aldığınız son online yorumlar nasıl? Sektördeki rakiplerinize kıyasla ne durumdasınız?

Tüm bu kritik bilgilere tek bir yerden erişebilseydiniz harika olmaz mıydı?

GoDaddy Hazır Web Sitesi ile erişebilirsiniz.

GoDaddy InSightTM tek bir yönetim panosu üzerinden işletmenizin rakiplerine kıyasla ne durumda olduğuna dair bir dizi veri sunar.

Ayrıca online işinizi nasıl geliştirebileceğinize dair öneriler de sunar. Yani size yalnızca ham veri sağlamakla kalmaz, işinizi daha iyi hale getirebilmeniz için yapabilecekleriniz hakkında tavsiyeler verir.

InSight, tüm Hazır Web Sitesi planlarında standart olarak bulunur.

3. Sitenizin bütün cihazlarda mükemmel görünmesini sağlamak

Web sitesi açmak için cep telefonunuzu kullanabileceğinizi daha önce belirtmiştik. Bu yüzden Hazır Web Sitesi’nin hangi cihazda görüntülendiğine bakmaksızın mükemmel bir görünüme sahip siteler oluşturmanıza olanak sağladığını öğrenmek pek de şaşırtıcı olmayacaktır.

Böylece ziyaretçileriniz sitenize hangi cihazdan (telefon, tablet, masaüstü veya dizüstü bilgisayar) erişirlerse erişsinler harika bir deneyim yaşarlar.

4. Rahatça blog ekleyebileceğiniz bir web sitesi açmak

web sitesi açmak laptop kullanan kız

Web sitenize blog eklemek mi istiyorsunuz? Hazır Web Sitesi ile kolayca yapabilirsiniz. Bütün planlarda blog ekleme seçeneği bulunur ve sitenize blog eklemek sitenizi kurmak kadar kolaydır.

Blog yazmak harika bir pazarlama yöntemidir ve müşterilerinizle iletişim kurmanın etkili bir yoludur. Hazır Web Sitesi'ni kullanarak web sitenize nasıl blog ekleyebileceğiniz hakkında ayrıntılı bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

5. Sosyal medya profillerinizi yönetmenize yardım etmek

Sosyal medya mevcut ve potansiyel müşterilerinizle etkileşim yaratmanın harika bir yoludur ancak sürekli farklı hesaplar arasında geçiş yapmak zaman alıcı olabilir.

Hazır Web Sitesi ile sosyal medya profillerinize web sitenizden bağlantı verebilir ve aracın yönetim panelinden direkt olarak sosyal medya hesaplarınızı izleyebilir ve yorumlara cevap verebilirsiniz.

Böylece bir müşterinin tweet’ine cevap vermek için Twitter’a girmek zorunda kalmazsınız. Bu da dikkatinizin dağılma ve Twitter akışının içinde kaybolma olasılığını da düşürür.

Premium planlar sınırsız sayıda sosyal medya hesabı bağlamanıza ve sınırsız gönderi yapıp yanıt vermenize imkan sağlar, temel ve standart planlarda ise bu özellikler sınırlıdır. Tüm Hazır Web Sitesi planlarını buradan inceleyebilirsiniz.

6. Eposta pazarlama kampanyaları oluşturmak

web sitesi açmak eposta pazarlama

Eposta pazarlama, bazen göz ardı edilse de, küçük işletmelerin müşterilerine ulaşabilmeleri için değerli bir araçtır.

Özel fırsat ve indirimleri direkt olarak insanların gelen kutularına gönderebilmek, satışları artırmanın harika bir yoludur.

Hazır Web Sitesi yerleşik bir eposta pazarlama aracı ile birlikte gelir, böylece doğrudan yönetim panosu içinden promosyon epostaları gönderebilirsiniz.

Gönderebileceğiniz aylık eposta sayısı, Hazır Web Sitesi’nin hangi planını kullandığınıza göre farklılık gösterir.

8. Arama motoru optimizasyonu (SEO) yapmanıza yardımcı olmak

web sitesi açmak SEO

Google gibi arama motorları tarafından bulunabilir olmak, yeni müşteriler çekmenin harika bir yoludur. İşletmenize web sitesi açmak için Hazır Web Sitesi’ni kullandığınızda, araç, sitenize eklemeniz gereken anahtar kelimeler önererek SEO’nuzu iyileştirmeye yardımcı olmanın yanı sıra, sonuç sayfalarındaki sıralamanızı da izler. Böylece gelişmeleri gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz.

Bu özellik Hazır Web Sitesi’nin standart ve Premium planlarında bulunur.

9. Yerel SEO'nuza katkıda bulunmak

İşletmenizin fiziksel mağazasına müşteri çekmeye çalışıyorsanız ya da belirli bir bölgeye hizmet veren bir iş yapıyorsanız (örneğin bir tesisatçı) yerel SEO’ya önem vermeniz gerekiyor.

Daha önce aşağıdaki gibi bir Google arama sonucu gördüyseniz, büyük olasılıkla “benim işletmem haritada nasıl böyle görünebilir?” diye merak etmişsinizdir.

yerel seo Kadıköy tesisatçı araması

Bunun için ilk yapmanız gereken bir Google Benim İşletmem sayfası oluşturmak. İyi haber ise, Hazır Web Sitesi’nin planlarında Google Benim İşletmem entegrasyonu da bulunuyor, bu sayede işletmenizin sayfasını web sitenizin yönetim panosundan çıkmadan kolayca oluşturabiliyorsunuz.

İlgili yazı: GoDaddy Hazır Web Sitesi’ne Google Benim İşletmem özelliği eklendi  

Bir web sitesi açmak ve daha fazlası

GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama Araçları, kolayca site kurmanıza yardımcı olan Hazır Web Sitesi aracı ve pazarlama özelliklerini birlikte sunuyor. Web sitesi açmak hakkında ayrıntılı bilgiye ihtiyacınız varsa bu rehber işinize yarayabilir. Tabii GoDaddy destek ekibi de size yardımcı olmaya her zaman hazır.

Kullanılan Ürünler