Web sayfası oluşturma: İşletmenizin neden bir web sitesi olmalı?

GenelKategori
Okuma süresi: 3 dk
Murat Erdör

Artık göz ardı edemeyeceğimiz bir gerçeklik söz konusu: bir web sayfası oluşturma, mevcut ve potansiyel müşterilerinize, iş ortaklarınıza ve çalışanlarınıza dijital dünyadaki ilk izlenimi sunma açısından çok önemli. Web siteleri artık markaların dijital dünyadaki görünen yüzleri haline geldi.

İnternetin gündelik hayatımızın içerisinde köklü bir şekilde yer edinmesiyle birlikte web siteleri iletişim, tanıtım, satış ve pazarlama gibi birçok ortak unsurun vazgeçilmezi oldu.

Günümüzden 15-20 yıl önce bir kurum veya kuruluşun web sitesinin olmaması normal karşılanıyordu. Ancak şimdilerde web sayfası oluşturma konusuna önem vermeyen veya web sitesinin içeriği düzenli olarak güncellenmeyen kurum ve kuruluşlara bakış açısı olumsuz yönde.

Peki, dijital dünyada iyi bir web sayfası oluşturmanın kurumunuza ve markanıza sağladığı avantajları biliyor musunuz?

Hedef kitlenize güven veriyor

Hitap ettiğiniz hedef kitle, markanız ve kurumunuz hakkınızdaki tüm bilgilere ilk olarak web siteniz üzerinden ulaşabilir. Dolayısıyla web sitenizin markanızı ve kurum kültürünüzü doğru ve güvenilir olarak yansıtması oldukça önemlidir. Web siteniz sayesinde dijital dünyada kendinizi iyi bir şekilde yansıtarak hedef kitlenizin güvenini kazanabilirsiniz.

İletişimi kolaylaştırıyor

web sayfası oluşturma eski telefonlar

Dijital dönüşümün hayatımıza bu kadar yoğun bir biçimde nüfuz etmesinden önce kurum ve kuruluşlar ile hedef kitle arasındaki iletişim telefon ya da faks yolu ile gerçekleştiriliyordu. Günümüzde ise hedef kitleler tüm iletişim ve adres bilgilerine web sitesi üzerinden kolay bir şekilde ulaşabiliyor.

Maliyet azalıyor

Web sayfası oluşturma adımından sonra web sitenize yönelik çalışmalar ile dijital dünyada daha fazla görünür olabilirsiniz. SEO çalışmaları ile arama motorlarında üst sıralara çıkabilir ve daha fazla insana hitap edebilirsiniz. Öte yandan daha küçük yatırımlar ile hedef kitlenizle temasa geçebilirsiniz. Dijital dünyadaki yatırımlar, geleneksel medya yatırımlarına oranla çok daha az maliyetli öne çıkıyor. Ayrıca web siteniz özelinde yaptığınız yatırımlar ve çalışmalar, dijital dünyadaki iletişim ağınızı genişletmenize de yardımcı oluyor.

Kurumsallık kazandırıyor

Web sitenizin alan adı ile aynı uzantılı profesyonel e posta adresi açabilirsiniz. Bu da Gmail, Yandex, Yahoo gibi diğer e posta uzantılarına oranla daha kurumsal görünmenizi sağlar. GoDaddy’nin yaptığı bir araştırmaya göre de, tüketicilerin yüzde 75’i profesyonel bir e posta adresine sahip olmanın online bir işletmenin güvenirliği için çok önemli olduğunu söylüyor. Bunlara ek olarak, dijital dünyada web siteniz dışında tanıtım yapabileceğiniz başka alanlar da bulunuyor. Sosyal medya bu alanlardan bir tanesi. Kurumsal sosyal medya hesaplarınızdan oluşturduğunuz içeriklerle hedef kitlelerinizi web sitenize yönlendirebilirsiniz.

Artık bir web sayfası oluşturma, özellikle profesyonel anlamda olmazsa olmaz haline geldi. Siz de işletmenize kurumsallık kazandırmak, hedef kitlenize güven vermek, iletişimi kolaylaştırmak ve genel olarak görünürlüğünüzü artırmak için kendi web sitenizi kurmaya bugün başlayabilirsiniz.

Kullanılan Ürünler