WordPress Web Sitenizi mobil uygulamaya dönüştürmek için en iyi eklentiler

GenelKategori
Okuma süresi: 14 dk
Selina Bieber

Günümüzün dijital dünyasında, akıllı telefonlar günümüzün internet; satın alma ve tarama özelliğine hakimdir. Cep telefonlarının ve tabletlerin kullanımı son on yılda büyük ölçüde artmıştır. Araştırmalar, 2021'de dünya çapında mobil kullanıcı sayısının 7,1 milyar olduğunu ve tahminlerin bunun 2022'ye kadar 7,26 milyara çıkacağını öne sürdüğünü ortaya koydu. Bu nedenle, web sitenizi daha geniş müşteri erişimi için bir uygulamaya dönüştürmeniz şiddetle tavsiye edilir. Bu size nasıl fayda sağlayacak? Bu makalede, web sitenizi mobil uygulamaya dönüştürmek için 6 sebep göstereceğiz. Ayrıca, sizi WordPress web sitenizi mobil uygulamaya dönüştürmekten başlayarak wordpress eklenti kullanımına kadar birçok konudan bahsedeceğiz.

Web Siteniz için neden bir Mobil Uygulama Oluşturmalıasınız?

person holding white iphone 5 c

Bu makalenin kapsayacağı ,web sitenizi dönüştürmenin birkaç yolu vardır. Ancak, bir web sitesini bir uygulamaya nasıl dönüştüreceğinizi öğrenmeden önce, web sitenizi bir uygulamaya dönüştürme gereğini kabul etmeniz gerekir. İçeriği mobil uyumlu bir platforma dönüştürmenin yanı sıra başka birçok avantajı da var.

Bir web sitesi globalken, bir uygulama yereldir

 1. Akıllı telefonlar teknolojinin bugünü ve geleceğidir. Bir telefonda yaptığınız hemen hemen her şey uygulama ile ilgilidir.
 2. Bir uygulama, web sitenizi potansiyel ve mevcut kullanıcıların önüne koyar. Kitlenizi genişletmenize ve uygulamanızın kullanımını günlük deneyimlerinin bir parçası haline getirmenize yardımcı olur
 3. Bir uygulama, kitlenizin içeriğinizin keyfini çıkarmasını kolaylaştırır. Bu, web sitenizin içeriğine sorunsuz bir şekilde erişmenizi kolaylaştırır
 4. Bir mobil uygulamaya sahip olmak sizi ayrıcalıklı tutar. Basitçe, markanızı yükseltir
 5. Uygulamalar kitle katılımını ve elde tutulmasını artırır
 6. Uygulamalar sizi hedef kitlenize yaklaştırır. Kullanıcının deneyimini kişiselleştirerek, sizi onlara eskisinden daha yakın tutar.

Mobil uyumlu ve Mobil Uygulamaları

web sitenizi mobil uygulamaya dönüştürmek

Bu dijital çağda, işletmeniz için bir web sitesi tasarlamak artık büyük şirketlere ayrılmış bir lüks değil. Web sitenizi planlarken günümüzün temel düşüncelerinden biri, onu duyarlı bir web sitesi ve mobil uyumlu, yani web uygulaması yapmak olmalıdır. Diğer husus, web siteniz için bir uygulamaya sahip olmaktır.

Masaüstü bilgisayarlarda, kullanıcılar web sitelerine göz atma eğilimindedir. Cep telefonlarında ise kullanım açısından uygulamalar çok daha baskın.

Bir mobil uygulama, web'deki normal bir mobil web görünümünden daha üstün olabilir, çünkü:

 • Ürünlerinizi doğrudan pazarlayabileceğiniz sadık abonelere sahip olmanıza yardımcı olur.
 • Müşterilerinize push bildirimleri göndermenizi ve onlara var olduğunuzu hatırlatmanızı sağlar.
 • Bir e-Ticaret mağazanız varsa, müşterilerinizin telefonlarının ana ekranında, en son tekliflerinizden haberdar olmalarını sağlamak için sınırsız push bildirimleriyle ceplerinde bir woocommerce mağazasına sahip olmak çok mantıklıdır.

Artık bir web sitesi dönüşümünün arkasındaki nedenleri bildiğinize göre, WordPress web sitenizi Appful gibi bir WordPress uygulama eklentisi kullanarak uygulamaya nasıl dönüştüreceğinizi anlatacağım, ancak daha önce web sitesi dönüştürme stratejisinin önemi konusunda size bilgi vereceğim.

WordPress Web Sitenizi Mobil Uygulamaya Dönüştürmenin Yolları

web sitenizi mobil uygulamaya dönüştürmek artık bir lüks değil bir gerkelilik oldu.

İnternete erişmek için cep telefonlarının kullanımı 2016'dan beri masaüstü bilgisayarların kullanımından daha fazla oldu. artmaya da devam ediyor. Cep telefonlarının teknolojik gelişmelerini ve trendlerini yakalamak gerekir.

pazar 2021 yılı itibaren, Türkiyede akıllı cihaz kullanımının %23.81’i ios %75.15’i de android.

İşletmeniz için bir android uygulaması veya bir ios uygulaması geliştirmeye gelince, birkaç seçeneğiniz vardır:

Bir Geliştirici veya Ajans Kiralayın

man wearing headphones while using computer

Büyük bir uygulama geliştirme süreci planlıyorsanız, profesyonel geliştirici veya ajans kiralamak çok iyi bir seçenek olabilir. Ancak, temel bir uygulama planlıyorsanız, belki yeniden düşünmelisiniz

Bir geliştirici veya bir ajansı işe almanın avantajları:

 • Daha fazla büyüme şansı.
 • Beğendiğiniz şekilde tamamen özelleştirilebilir uygulama.

Bir geliştirici veya bir ajansı kiralamanın dezavantajları:

 • Pahalı: Bu muhtemelen bir uygulama geliştirmenin en pahalı seçeneği olabilir.
 • Doğru ajansı seçmezseniz, zamanınızı ve paranızı boşa harcayabilecek deneyimsiz bir geliştiriciyle sıkışmış olabilirsiniz.

Mobil uygulama oluşturucuların yardımıyla Kendin Yap.

green plant on brown wooden table

Mobil uygulama oluşturucuları, uygulamanızı oluşturmak ve bir sonraki adımı atmak için harika bir seçenektir.

Uygulama oluşturucuların avantajları:

 • web sitenizi mobil uygulamaya dönüştürmek için programlama becerilerine gerek yok: kod gerekmez. Bu muhtemelen bu çözümün ana avantajıdır. Javascript kim? bilmene bile gerek yok.
 • Uygulama üreticilerinin fiyatlandırması daha makul yani uygun fiyatlı olma eğilimindedir.
 • Yapması hızlı: hazır bir şablon olduğu göz önüne alındığında, uygulamanızı kısa bir sürede piyasaya sürebilirsiniz.
 • Yapması kolay: uygulama yapımcıları, uygulamanızı oluşturmanıza yardımcı olacak adım adım talimatlara ve eğitğm videolarına sahip olma eğilimindedir.

Uygulama oluşturucuların dezavantajları:

 • Uygulama mağazası tarafından engellenebilir: Apple, uygulama kullanıcılarını korumak için hazır şablonlarla oluşturulmuş uygulamaları uygulama mağazasından uzak tutmak için elinden gelen her şeyi yapıyor. Google play store da aynı dururm geçerlidir
 • Özelleştirme seçenekleri, uygulamanızı sizin için geliştiren bir ajansa sahip olmakla karşılaştırıldığında biraz sınırlıdır.
 • Bilmediğiniz bazı gizli ücretler.
 • Temel: çok temel bir uygulamaya sahip olacaksınız ve kullanıcılara sunduğu işlevler oldukça sınırlı olacak.

Bir WordPress Eklentisi Kullanın

Doğru forma sahipseniz  web sitenizi mobil uygulamaya dönüştürmek kolay olacaktır.

Bir GoDaddy WordPress web sitesine sahipseniz, uygulamanızı geliştirmede zaten bir avantajınız var.

Sitenizi geliştirici olmadan kendiniz dönüştürmenin bazı avantajları:

 • Uygulamayı daha hızlı oluşturabilme.
 • Eski içeriği yeniden gönderme / yeniden kullanma yeteneği.
 • Ana web sitenize ilgi çekebilme.
 • Daha ucuz olması.

En önemlisi, WordPress sitenizi mobil uygulamanızın temeli olarak kullanmak, bir geliştiriciye veya çok fazla teknik bilgiye ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir. Zaten var olan aracı kullanabilir ve işi halledebilirsiniz!

Web sitenizi uygulamaya dönüştürmek için en iyi WordPress eklentileri

web sitenizi mobil uygulamaya dönüştürmek konusunda yardımcı olacak birçok uygulama oluşturucu mevcuttur. Ancak, uygulama oluşturucuların bazıları çok fazla veya çok az sağlayabileceğinden, ihtiyaçlarınızın ne olduğunu bilmelisiniz.

İhtiyaçlarınız çok basitse, tek tıklamayla çözümü deneyin. Bu, işi halleder, ancak özellikler ve özelleştirme söz konusu olduğunda size çok fazla esneklik sağlamaz. Tercihen daha profesyonel bir şey seçin.

örnek, WordPress eklentisi Appful.

Bu araç özellikle işletmeler için tasarlanmıştır. Kullanıcılarınızın ihtiyaçlarına odaklanan özelleştirilmiş mobil uygulamalar oluşturmayı mümkün kıldığı WordPress ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Ayrıca, performansı artırmak için önbelleğe alma ve çevrimdışı okuma modu gibi birçok kullanışlı özellik sunar.
İşte web sitenizi mobil uygulamaya dönüştürmek için en iyi WordPress eklentilerinin listesi:

(1) AppPresser - web sitenizi mobil uygulamaya dönüştürmek

AppPresser, WordPress'i entegre etme konusunda uzmanlaşmış bir uygulama oluşturucudur. Birkaç WordPress eklentisi ve favori özel eklentilerinizle entegrasyon gibi özel işlevleri yerine getiren bir tema içerir.

AppPresser, herhangi bir WordPress web sitesinden bir uygulama oluşturmanıza olanak tanır. Bazı örnekler şunları içerir: WooCommerce uygulamaları, Üyelik uygulamaları, BuddyPress uygulamaları, BuddyBoss uygulaması, Podcast uygulamaları, LearnDash uygulamaları, Kar amacı gütmeyen uygulamalar ve daha fazlası.

Fiyatları ayda 59dolardan 129 dolara kadar çıkıyor (yıllık olarak faturalandırılıyor)

(2) WPMobile.App - web sitenizi mobil uygulamaya dönüştürmek

WPMobile.app, kullanıcıları için uzun bir özellik listesi sunar:

 • Özelleştirilebilir tema.
 • öğelerinizi yerleştirmek için 3 menü.
 • Sınırsız push bildirimleri.
 • İstatistik.
 • Ve uygulama çevirileri.

Fiyatları tek seferlik ödeme 149 Euro'dur.

(3) WappPress - web sitenizi mobil uygulamaya dönüştürmek

WappPress WordPress web sitesini yalnızca birkaç basit adımda anında Android Uygulamasına dönüştürmenize olanak tanıyan en uygun maliyetli platformlardan biridir. Özelleştirilmiş simge, ekran ve tema tasarımcısı, kısa kod destekleri, push bildirimi, uygulama özelliklerinizden para kazanma ve daha fazlası gibi sonsuz olasılıkları keşfedebileceksiniz. Uygulamayı oluşturduktan sonra, Google Play Store'da yayınlayabilir ve tüm dünyanın uygulamanızı indirip kullanmasına izin verebilirsiniz.

Wappress Özellikleri:

 • Admob: Google AdMob Geçiş Reklamı, uygulamanızdan para kazanarak harika bir uygulama işi oluşturmanıza yardımcı olur.
 • Push Bildirimleri: Kullanıcılarınıza uygulamanız hakkında bilgi verip meşgul ederken onlara hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın.
 • Başlatıcı Simgesi: Etkileyici bir başlatıcı simgesi seçin. Özelleştirin ve farklı siluet benzersiz bir simge oluşturun.
 • Başlatıcı Ekranı:Beğendiğniz bir başlatıcı ekrenı seçin. Programlama bilgisine sahip olmadan net ve canlı bir başlatma ekrenı oluşturun.
 • Kısa sürede işlem: Herhangi bir WordPress web sitesini kısa sürede bir Android uygulamasına dönüştürün. WappPress ile oluşturulan uygulamalar, veriler değiştiğinde platformdaki verileri anında güncelleyebilir ve senkronize edebilir.
 • Uygulama için Farklı Ana Sayfa
 • Web sitenizden farklı uygulama için benzersiz bir ana sayfa kullanın.
 • Uygulama için Farklı Tema
 • Web sitenizden farklı uygulama için benzersiz bir tema kullanın.

WappPress, 22 ABD doları karşılığında normal lisans ve 100 ABD Doları karşılığında genişletilmiş lisans olmak üzere iki farklı paket sunar.

Not: Bir İOS Mobil uygulaması oluşturmak için İOS eklentilerini indirmeniz gerekir.

(4) AndroApp - web sitenizi mobil uygulamaya dönüştürmek

AndroApp Wordpress Siteniz için birkaç tıklamayla dakikalar içinde Android Mobil Uygulaması oluşturmanıza yardımcı olur.

Özellikleri:

 • Push Bildirimleri.
 • Uygulamadan para kazanma: Uygulamanızdan 4 farklı reklam bölgesiyle para kazanmanızı sağlar.
 • Sosyal paylaşım: WhatsApp, Facebook ve daha fazlası için düğmeler aracılığıyla Sosyal medyaya entegre sosyal paylaşım.
 • Dinamik Ayarlar.
 • WP Süper Önbellek.
 • Sonsuz Kaydırma.
 • Analiz.
 • Anadil.
 • Çoklu Yazı Tipleri.

Fiyatlandırma: İlk ay için tamamen ücretsizdir, kredi kartı gerekmez. O zaman ilk aydan sonra yılda 66 dolar.

(5) AppMySite - web sitenizi mobil uygulamaya dönüştürmek

AppMySuite güçlü bir mobil uygulama oluşturucu ile bir uygulama oluşturmanıza olanak tanır.

Bununla birlikte, tek bir kod satırı yazmadan hem Android hem de iOS için premium yerel mobil uygulamalar oluşturabilirsiniz.

Fiyatları aylık 9 dolardan başlıyor.

(6) MobiLoud Canvas - web sitenizi mobil uygulamaya dönüştürmek

MobiLoud Canvas 1.200'den fazla müşterinin uygulamalarını App Store ve Google Play'de canlı yayınlamasına yardımcı oldu.

Özellikleri:

 • Sitenizde yaptığınız değişiklikler otomatik olarak uygulamalarınıza yansıtılır
 • WordPress, Laravel, PHP veya başka bir platform veya teknoloji yığını olsun, herhangi bir siteyle çalışır
 • Web sitenizi ve markanızı büyütmek için kullanabileceğiniz zamandan, emekten ve paradan tasarruf edin.

Fiyatlandırma: En küçük paketleri aylık 170 ABD dolarıdır ve yıllık olarak faturalandırılır.

(7) Appilix - web sitenizi mobil uygulamaya dönüştürmek

Appilix mobil uygulamanızı çok kısa sürede birkaç tıklama ile oluşturmanıza olanak sağlıyor.

Özellikleri:

 • Push Bildirimleri.
 • Kodlamaya gerek yok.
 • Admob reklamlarını görüntüler.
 • Uygulama renk özelleştirme.
 • Açılış ekranı ve yükleyici

Fiyatları bir uygulama için yılda 25 ABD Doları veya bir uygulama için ömür boyu 50 ABD dolarıdır.

Web sitenizi bir uygulamaya nasıl dönüştürebilirsiniz?

Web sitenizi WordPress içeriğinize dayalı bir mobil uygulamaya dönüştürme süreci nasıl görünüyor?

Bu soruyu cevaplamak için, Appful'u kurma sürecini birlikte inceleyelim.

1.Adım: Ücretsiz deneme hesabı için kaydolun

Appful'u denemek istiyorsanız, bunu ücretsiz bir deneme hesabına kaydolarak yapabilirsiniz. Bilgilerinizi girin ve Hesap Oluştur'a tıklayın.

web sitenizi mobil uygulamaya dönüştürmek

2. adım: Bir WordPress eklentisi kullanarak sitenize bağlanın

hemen yeni kontrol panelinize yönlendirileceksiniz:

new app connectivity to websites


Burada birkaç seçenek var, ancak şimdilik WordPress Blog'un yanında Ekle'yi seçmek isteyeceksiniz. Bu, ilgili eklentiyi indirmenizi isteyecektir.

Eklentiyi sitenize yükleyin ve devam etmeye hazırsınız.

İlgili: E-ticaret siteleri için en iyi wordpress eklentileri.

3. adım: Mobil uygulamanızı oluşturun

Eklenti yüklendiğinde, az önce oluşturduğunuz hesaba otomatik olarak bağlanacaktır.

Appful panonuza dönün ve Bilgi sekmesini seçin:

Appful information sheet

Burada, uygulamanız hakkında, adı ve açıklaması gibi bazı temel bilgileri girebilirsiniz. Ayrıca görüntü yükleyebilir ve hatta hedeflemek istediğiniz anahtar kelimeleri ekleyebilirsiniz.

4. adım: Bir uygulama rengi ve tasarımı seçin

Ardından, uygulamanız için bir tema ve ana renk seçebileceğiniz Tasarım sekmesi:

website to app design templates

İsterseniz kendi şablonunuzu da özelleştirebilirsiniz.

5. adım: Uygulamanıza sayfa ekleyin ve özelleştirin

Ardından, Sayfalar altında, uygulamanızın görüntülemesini istediğiniz tüm içeriği dahil edebilirsiniz. Bir sayfanın yanındaki kurşun kalem simgesini seçmek, sayfanın temel ayrıntılarını değiştirmenizi sağlar:

app pages templates

Sağdaki kenar çubuğunda, uygulamanıza ekleyebileceğiniz birkaç öğe de bulacaksınız. Bunu ana içeriğin üzerine sürükleyerek yapabilirsiniz.

Aynı sürükle ve bırak işlevini kullanarak sayfalarınızı yeniden düzenleyebilir veya silmek için X simgesini seçebilirsiniz.
Bir geliştiriciyseniz veya işletmenizde bir BT personeli varsa, tamamen kişiselleştirilmiş bir mobil uygulamaya özel HTML ve CSS bile ekleyebilirsiniz. Bu seçenekleri Sayfalar > Reklamcılık ve Sayfalar > CSS altında bulabilirsiniz.

6. adım: Mobil uygulamanızı önizleyin

Son olarak, Test bölümü, mobil uygulamanızı resmi olarak oluşturmadan önce denemenize olanak tanır:

website to app test page


Tek yapmanız gereken mobil cihazınıza Apple'ın App Store'undan veya Google'ın Play Store'undan Preview Uygulamasını indirmek ve uygulamanızın mükemmel olduğundan emin olmak için ihtiyacınız olan tüm testleri yapabilirsiniz. Elbette kontrol panelinize geri dönüp değişiklikler de yapabilirsiniz.

7. adım: Mobil uygulamanızı gönderin veya özel teklif isteyin

Uygulamanız doğru bir şekilde ayarlandıktan sonra, Test sekmesi altında Uygulamamı Gönder'i seçin. Bu, onu Apple App Store (iOS) ve Google Play Store(Android) 'da yayınlayacaktır. Alternatif olarak, doğrudan Appful'dan şirketinizin özel ihtiyaçlarını yansıtan, WordPress web sitenizden dönüştürülmüş, kişiye özel bir mobil uygulama için teklif isteyebilirsiniz.

Artık geriye kalan tek şey müşterilerinizi yeni WordPress mobil uygulamanız hakkında bilgilendirmek!

Müşteri katılımı

Bir şirket web sitesine sahip olmak inanılmaz derecede önemli olsa da, hedef kitlenizin ilgisini çekmenin tek yeterli yolundan biri olmaktan çok uzaktır. Akıllı telefon kullanımının büyüklüğü göz önüne alındığında, web sitenizi bir uygulamaya dönüştürmenizi kesinlikle öneririz - bu, dikkatlerini çekmenin mükemmel bir yoludur.

Daha önce bahsedilen tüm adımların tamamlanması bir saatten az sürer. Uygulamanızı oluşturun, özelleştirin ve başlatın; müşterileriniz onu bekliyor!