Yeni e-ticaret siteleri için ücretsiz WooCommerce eklentileri ve uzantıları

PazarlamaKategori
Okuma süresi: 9 dk
Judith Kallos

Editörün notu: Ücretsiz WooCommerce eklentileri ve uzantıları hakkındaki bu yazı ilk olarak 26 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı ve 6 Mayıs 2021 tarihinde yeni bilgiler ile güncellendi. WooCommerce ile hızlı ve kolay bir şekilde online mağaza kurmak istiyorsanız, WooCommerce tarafından desteklenen ve 75’ten fazla ücretsiz WooCommerce uzantısı ile birlikte gelen WordPress E-ticaret Hosting planımıza göz atabilirsiniz.

WooCommerce, WordPress’in kurmuş olduğu güçlü e-ticaret çözümlerinden biri. Eklentiler, WordPress’e nasıl işlevsellik katıyorsa, WooCommerce eklentileri ve uzantıları da aynı işlevi görür. WooCommerce uzantılarını özel bir WordPress eklentisi olarak da düşünebilirsiniz. Eğer WooCommerce yüklü değilse, bu uzantılar hiçbir işe yaramaz. Özellikle online mağazanızı Wordpress için WooCommerce ile ilk defa kuruyorsanız, yüzlerce ücretsiz WooCommerce uzantısı arasından doğru olanı seçebilmek oldukça zorlayıcı olabilir.

WooCommerce’ün bu kadar popüler olması, yeni e-ticaret sitenizi destekleyebilmek için yüzlerce uzantı bulabileceğiniz anlamına gelir. Peki, siteniz için en uygun eklentileri ve uzantıları nasıl bulursunuz?

Her şey amaçlarınıza bağlı.

E-ticaret sitenizden olan beklentilerinizi tam olarak kararlaştırdıktan sonra, size bu beklentileri sunabilecek WooCommerce eklentileri ve uzantılarına bir göz atabilirsiniz. Kişiselleştirilmiş faturaya mı ihtiyacınız var? Bunun için bir eklenti mevcut. Farklı dillerde satış sayfası mı istiyorsunuz? Veya sepet sayfasını terk eden ziyaretçilerinize yönelik e-posta mı atmak istiyorsunuz? Merak etmeyin, WooCommerce uzantı ve eklentileri işinizi görecektir.

Bazı uzantı ve eklentiler tamamen ücretsiz, fakat bazıları “freemium”. Yani daha fazla özellikten faydalanabilmek için ek ücret ödeyebiliyorsunuz. “Freemium”, özellikle eklentileri satın almadan önce deneyebilmeniz için oldukça kullanışlı.

Yeni e-ticaret siteleri için ücretsiz WooCommerce eklentileri ve uzantıları

Her ne kadar her bir e-ticaret sitesinin amacı farklı olsa da, aşağıda yer alan 16 ücretsiz WooCommerce uzantı ve eklentisine bir göz atmakta fayda var:

 1. Hubspot for WooCommerce
 2. WooCommerce Düzenleyici
 3. WooCommerce PDF Invoices & Packing Slips (PDF Fatura ve Sevk İrsaliyesi)
 4. Custom Product Tabs for WooCommerce (WooCommerce için Özel Ürün Sekmeleri)
 5. WooCommerce Multilingual (Birden fazla dilde WooCommerce)
 6. YITH WooCommerce Wishlist (YITH WooCommerce İstek Listesi)
 7. WooCommerce Checkout Field Editor (Manager) Pro (WooCommerce Kasa Bölüm Editörü, Yöneticisi)
 8. WooCommerce Currency Switcher (WooCommerce Para Birimi Çevici)
 9. Abandoned Cart Lite for WooCommerce (WooCommerce İçin Terk Edilmiş Alışveriş Sepeti Lite)
 10. Product Import Export for WooCommerce (WooCommerce İçin Ürün Ekleyici/Çıkarıcı)
 11. WooCommerce Stock Manager (WooCommerce Stok Yöneticisi)
 12. WooCommerce Menu Cart (WooCommerce Menü İçin Alışveriş Sepeti)
 13. WooCommerce Products Filter (WooCommerce Ürün Filtresi)
 14. WooCommerce Simply Order Export (WooCommerce Sipariş Dışa Aktarımı)
 15. Paid Memberships Pro (Ödemeli Üyelik Pro)

Şimdi tüm bu WooCommerce eklentileri ve uzantılarına daha ayrıntılı bir şekilde göz atalım.

1. Hubspot for Woocommerce

woocommerce eklentileri hubspot

HubSpot for WooCommerce eklentisini, WooCommerce mağazanıza ücretsiz CRM (müşteri ilişkileri yönetimi) ve pazarlama özellikleri eklemek için kullanabilirsiniz. Müşterilerinizi ve siparişlerini daha iyi takip etmek için WooCommerce verilerinizi HubSpot ile senkronize edebilirsiniz. Bu kullanışlı pazarlama eklentisi ile terk edilmiş alışveriş sepetlerini takip edebilir, müşterileri farklı segmentlere göre ayırabilir, pazarlama e-postaları gönderebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. 8.000’den fazla aktif yükleme.

2. WooCommerce eklentileri: WooCommerce Customizer

woocommerce eklentileri skyverge customizer

WooCommerce Customizer en sevdiğim eklentilerden biri. Bu eklentiyi, farklı ürün çeşitleri için “sepete ekle” butonunu değiştirmek veya bir sayfa üzerinde kaç tane ürün göstermek istediğimi değiştirmek için kullanıyorum. Bu eklentiyi kullanarak aynı zamanda satın alma sayfasında yer alan kupon kodunu ve ‘giriş yap’ ifadesini de değiştirdim. Siz de bu eklenti ile çok daha fazlasını kişiselleştirebilirsiniz! 50.000’den fazla aktif yükleme. 

3. WooCommerce PDF Invoices & Packing Slips

Müşterilerinize yolladığınız sipariş onay e-postalarına otomatik olarak PDF faturaları eklemek için WooCommerce PDF Invoices & Packing Slips eklentisini kullanın. Basit bir şablonun yanı sıra size kendi şablonlarınızı düzenleme ve oluşturma imkânı sunar. Ben hiç zorlanmadan hazırda var olan şablonlardan birini web siteme uyacak bir şekilde kişiselleştirebildim. Ek olarak, WooCommerce sipariş admin sayfasından, faturaları indirme veya yazdırma seçeneklerine kolayca ulaşabilirsiniz. 300.000’den fazla aktif yükleme.

4. WooCommerce eklentileri: Custom Product Tabs for WooCommerce

Custom Product Tabs for WooCommerce, ürünlere kişiselleştirilmiş ek sekme ekleme imkânı sunarak, e-ticaret çözümlerine bir yenisini ekliyor.

Müşterileriniz için ürünler hakkında ne kadar bilgi sunsanız azdır.

Ek sekmeleri, ürünlere özel bilgileri belirtmek için kullanıyorum. Kişiselleştirilmiş sekmeler aynı zamanda sık sorulan soruları eklemeniz için de harika bir yer. Sekmeler, her bir ürün sayfasında “Açıklama” sekmesinin sağında yer alıyor. 100.000’den fazla aktif yükleme.

5. WooCommerce Multilingual

multilingual eklentisi

Eğer müşterilerinize birden fazla dil seçeneği ile destek vermek istiyorsanız, WooCommerce ve WPML kullanan e-ticaret siteleri için WooCommerce Multilingual tam ihtiyacınız olan şey. Bu eklenti ile satın alma işlemine kadar aynı dil ile hizmet verebilir, müşterilerinize ve adminlere kendi ana dillerinde e-mailler yollayabilirsiniz. Bonus: WooCommerce Multilingual; WooCommerce Bookings, WooCommerce Subscriptions ve WooCommerce Product Add-ons dahil olmak üzere çoğu popüler WooCommerce eklentisi ile uyumludur. 100.000’den fazla aktif yükleme.

6. WooCommerce eklentileri: YITH WooCommerce Wishlist

YITH WooCommerce Wishlist ile müşterilerinizin favori ürünlerini kaydedebilmelerini ve bu listeleri sosyal ağlarında paylaşabilmelerini sağlarsınız. Bu satış olasılığını bir hayli arttırır. Bu eklenti, müşterilerinizin WooCommerce mağazanızdaki ürünleri, kendi favori sayfalarına eklemelerini sağlar. Daha sonra bu listedeki ürünleri kolaylıkla sepetlerine ekleyebilirler. 900.000’den fazla aktif yükleme.

7. WooCommerce Checkout Field Editor (Manager) Pro

Henüz, satın alma sürecini hiç bir şekilde kişiselleştirmek istemeyen müşteri ile hiç karşılaşmadım. WooCommerce Checkout Field Editor Pro eklentisi, WooCommerce satın alım sayfanızda yer alan alanlara ekleme, çıkarma veya düzenlemeler yaparak bu sayfaları kolayca kişiselleştirmenizi sağlar ve sonunda sizin için en uygun satın alım sayfasını sunar. 300.000’den fazla aktif yükleme.

8. WooCommerce Currency Switcher

Eğer ürünlerinizi tüm dünyaya satıyorsanız, WooCommerce Currency Switcher sizin için olmazsa olmazlardan. Eklenti, müşterilerinizin WooCommerce mağazanızda yer alan para birimlerini gerçek zamanlı olarak kolayca değiştirebilmelerini sağlar. 60.000’den fazla aktif yükleme.

9. Abandoned Cart Lite for WooCommerce

woocommerce uzantı woocommerce abandoned cart lite

Abandoned Cart Lite, WooCommerce mağaza sahiplerinin müşterilerin sepetlerini terk etmeleri sonucu kaybetmiş oldukları satışları geri kazanmalarını sağlayan oldukça kullanışlı bir eklenti. Nasıl mı? Kaybetmiş olduğunuz satışları geri kazanmaya yönelik e-mailleri oluşturmayı sizler için kolaylaştırarak. Eklenti, müşteri satın alma işlemi gerçekleştirdiğinde veya sepet kurtarma linkini kullandığında e-mail bildirimlerini otomatik olarak durduruyor. 30.000’den fazla aktif yükleme.

10. Product Import Export for WooCommerce

Binlerce ürününüz mü var? Veri girişine harcadığınız zamanı azaltmak ister misiniz? Product Import Export for WooCommerce, ürünleri kolayca bir CSV dosyasından WooCommerce’e aktarmanızı sağlar. Aynı şekilde ürünleri, web sitenizden CSV dosyasına da aktarabilirsiniz. 70,000’den fazla aktif yükleme.

11. WooCommerce eklentileri: WooCommerce Menu Cart

WooCommerce Menu Cart ile menü çubuğunuza otomatik olarak minik bir alışveriş sepeti ekleyebilirsiniz. Bu, özellikle kenarlarda menü barındırmayan e-ticaret siteleri için çok önemli, çünkü müşterilerin sepetlerini her sayfada görebilmesi satın alım için oldukça önemli bir deneyim. 100.000’den fazla aktif yükleme.

12. WooCommerce Stock Manager

WooCommerce Stock Manager, tek bir ekran üzerinden ürünlerinizin stok bilgilerini denetlemenizi ve benzer ürünleri görüntülemenizi sağlar. Bu eklenti, özellikle farklı renk ve beden seçenekleri sunan siteler için oldukça kullanışlı. Her bir ürün seçeneğini ayrıca takip edebilirsiniz, böylelikle müşterileriniz elinizde olmayan ürünleri sipariş edemezler. 30.000’den fazla aktif yükleme.

13. WooCommerce Products Filter

WooCommerce Products Filter, siz ve müşterilerinizin ürünleri; kategorilerine, özelliklerine, taglerine ve fiyatlarına göre filtreleyebilmelerini sağlar. Bu ekstra fonksiyon sayesinde müşterileriniz, tam olarak aradıkları şeyleri kolayca bulurlar. 100.000’den fazla aktif yükleme.

14. WooCommerce Simply Order Export

simply order export eklentisi

WooCommerce Simply Order Export ile müşteri ismi, ödenen tutar, müşteri e-maili, sipariş durumu vb. gibi WooCommerce sipariş bilgilerini kolay bir şekilde dışa aktarabilirsiniz. Kargo şirketlerine, muhasebeye ve işletme takibi sağlayan diğer uygulamalara veri aktarırken dilediğiniz alanı seçebilirsiniz. Veriler CSV dosyası ile dışarı aktarılır. 3.000’den fazla aktif yükleme.

15. WooCommerce eklentileri: Paid Memberships Pro

Kim sadık ve sürekli müşteriler kazanmak istemez ki? Bunu Paid Memberships Pro ile üyelere özel fırsatlar sunarak sağlayabilirsiniz. Sınırsız üyelik seviyeleri kurun ve bazı sayfa, gönderi, kategori, video ve destek için forumlar gibi üyelere özel içeriklere sınırlı erişim sağlayın. 100.000’den fazla aktif yükleme.

Yukarıda yeni e-ticaret siteleri için içerik bakımından zengin ve ücretsiz WooCommerce eklentilerini belirttik. Bunlar WooCommerce WordPress sitesi kullananların kesinlikle göz önünde bulundurması gereken araçlar. Her biri yüksek destek puanına ve oldukça fazla aktif indirilme oranına sahip. Üstelik her biri WordPress’in en son versiyonu ile test edildi. Web sitenize herhangi bir eklenti eklemeden önce destek ve uyumluluğa bakmayı sakın unutmayın.

GoDaddy WordPress E-Ticaret Hosting planı, halihazırda WooCommerce yüklenmiş olarak geliyor ve 6.000$ değerinde premium uzantıları içeriyor. Müşterileriniz için web sitesi mi kuruyorsunuz? Tüm müşterilerinizin web sitelerini ve GoDaddy ürünlerini tek bir merkezi kontrol panelinden yönetmenize imkan sağlayan GoDaddy Pro’ya katılmayı düşünebilirsiniz.

Kullanılan Ürünler

GoDaddy ProDaha fazla bilgi edinin