SEO ile şirketinize değer katın

YapılandırmaKategori
Okuma süresi: 2 dk
Selina Bieber

Bu hafta SEO değer zincirinin öneminden bahsediyoruz. Her şeyden önce, şirketinizin nasıl değer kazandığını ve kazandırdığını anlamanız gerekiyor. Müşterilerinizi size çeken şeyler ne? Onlara nasıl bir değer sunuyorsunuz? Nasıl para kazanıyorsunuz?

Bunların yanı sıra rekabeti incelemelisiniz. Rakipleriniz kim? İş alanınızda potansiyel müşterileriniz sizden önce başkasına mı gidiyor? Varlığınızın ne kadar farkındalar?

Bu sorulara cevap veremiyorsanız, değer zinciri siz ve ekibiniz için çok yararlı olacaktır. Şirketinizin büyümesi ve dilediğiniz sonuçları elde edebilmeniz için, şirket değerleriniz ile uyumlu stratejik bir SEO değer zinciri çok önemli bir faktör.

Aramalarda öne çıkabilirsiniz

SEO değer zinciri, arama motoru sonuçlarında öne çıkmanızı, önemli referanslar edinmenizi, müşterileri size yönlendiren kritik bağlantılar elde etmenizi, sosyal medya gibi önemli online çevrelerde hakkınızda bahsedilmesini ele alan bir stratejidir. Değer zincirindeki çalışmalarınız sayesinde “iyi” tanınacaksınız; çevrimiçi görünürlüğünüz artacak ve tüm bunları sağlarken sitenize boş trafik değil, potansiyel alıcı trafiği sağlayabileceksiniz.

SEO değer zinciri aktiviteleriniz arasından, size en çok yarar sağlayacak olanlar, var olan müşterileriniz ve çevreniz olabilir. Memnun bir müşterinin yorumu ve tavsiyesi, önemli çevrelerdeki referanslarınız, sektörünüzdeki itibar sahibi mecralarda sitenize yönlendiren bağlantılar, sitenize aradığınız trafiği sağlayacaktır.

Bu sadece var olan çevrenizle sınırlı değil tabii. Kapsamlı bir içerik pazarlama stratejisi ile 3’üncü taraf siteler ve ilgili mecralardan bağlantı sağlayabilir, e-posta ve kampanyalar ile kendinizi potansiyel müşterilerinize gösterebilirsiniz.

Sektörünüzü tanıyın. Rekabetinizi irdeleyin. Her şeyden önce, şirketinizi tanıyın ve şirket değerlerinize uygun bir SEO stratejisi belirleyin.