30 dakikadan kısa sürede e bülten oluşturmaya hazır mısınız?

GenelKategori
Okuma süresi: 5 dk
Stacey Hartman

E bülten oluşturma sürecini düşündüğünüzde içinize fenalıklar mı basıyor? Her ayrıntının mükemmel olması hakkında endişeleniyor musunuz? E bülten oluşturmanın işletmenize faydalı olup olmayacağına dair kaygılarınız mı var?

Umutsuzluğa kapılmayın! GoDaddy E-posta Pazarlama, işletmeniz için e bülten oluşturmayı kolaylaştırıyor. Ve hızlandırıyor!

E bülten, farklı türde iletişim yöntemlerinin verimli olmayacağı türdeki işletmeler için mükemmel bir araç. Aynı zamanda müşterilerinizle olumlu etkileşim kurmanın ve korumanın da şahane bir yolu.

E bülten oluşturma, doğru bir şekilde yapıldığında potansiyel ve mevcut müşterilerinizle ilişki kurmanın ve bu ilişkiyi olumlu bir şekilde devam ettirmenin harika bir yoludur.

Peki, sabahları kahvaltı bile edemeyecek kadar meşgulken nasıl dikkat çekici, ilginç bir e bülten oluşturacaksınız? Ve bunu tüm birikiminizi harcamadan yapabilecek misiniz?

Cevap basit: GoDaddy E-posta Pazarlama ile evet!

İlk kez e bülten oluşturacak olanlar buraya!

GoDaddy E-posta Pazarlama ile basit ve hızlı bir şekilde işletmeniz için e bülten oluşturabilirsiniz. 30 dakikadan kısa sürede göze çarpan bir bülten oluşturup, gönderebilirsiniz. Bize inanmıyor musunuz?

Bunun nasıl mümkün olduğuna birlikte bakalım. Zimlicious Kitap Blogu için bir etkinlik davetiyesi oluşturacağız. Saatlerinizi ayarladıysanız 30 dakikalık geri sayımı başlatabilirsiniz. Hadi!

Öncelikle GoDaddy E-posta Pazarlama hesabıma giriş yapıp Oluştur! düğmesine tıklıyorum.

e bülten godaddy e-posta pazarlama oluştur
GoDaddy E-posta Pazarlama e bülten oluşturma ekranı

Zimlicious abonelerini özel bir etkinliğe davet edeceğim bir e bülten oluşturacağım için Etkinlik Davetiyesi şablonunu seçiyorum.

godaddy e-posta pazarlama etkinlik davetiyesi
GoDaddy E-posta Pazarlama Etkinlik Davetiyesi oluşturma ekranı

Düzenleme ekranı, sizin için otomatik olarak bir renk şeması seçiyor ama sağ taraftaki Stiller düğmesine basarak renkleri dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Markanıza özel renkleriniz varsa, yine Stiller bölümünden kendi renk şemanızı oluşturabilirsiniz.

Editörün notu: E-posta pazarlama, GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama Araçları çözümünün bir parçası. Böylece markanızın görünümünü ve imajını mükemmel bir şekilde yansıtan kampanyalar oluşturmak çok kolaylaşıyor.

godaddy e-posta pazarlama düzenleme ekranı
GoDaddy E-posta Pazarlama düzenleme ekranı

Başlık olarak “Kitap Kurtları Buluşmamıza Katılın!” seçtim. Bununla birlikte bülten daha dikkat çekici olsun diye etkinliğe uygun olduğunu düşündüğüm güzel bir görsel de yüklüyorum. Hatta aşağıda da görüldüğü gibi dilersem banner olarak seçtiğim görseli Zimlicious’un web sitesine de yönlendirebiliyorum.

godaddy e-posta pazarlama düzenleme ekranı
GoDaddy E-posta Pazarlama banner bağlantısı düzenleme ekranı

E bülten için ihtiyacım olan görselleri masaüstümden editöre sürükleyip bırakmam yalnızca birkaç dakika sürüyor.

Bir kitap blogunun kitap kurtlarını bir araya getirmeyi amaçlayan etkinliğini öne çıkarmaya çalıştığım için okurların ilgisini çekmek için iki kişinin birlikte kitap okuduğu bir görsel seçtim.

godaddy e-posta pazarlama görsel seçimi
GoDaddy E-posta Pazarlama görsel seçimi

Görselimi ekledikten sonra içerik ekleme kısmına geçiyorum.

E bülten okurlarım etkinliğin ne zaman, nerede gerçekleşeceği, etkinlikten ne bekleyebilecekleri gibi bilgileri almak isteyecektir. Konuyu özetleyen, kısa bir metin ve dilerseniz birkaç ek görsel bu kısım için yeterli olacaktır.

Son olarak Önizleme yaparak göndereceğiniz bültenin karşı tarafa nasıl görüneceğini kontrol edebilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi RSVP düğmesi ve web sitenize eklemiş olduğunuz sosyal medya hesaplarınızın bağlantıları da otomatik olarak bülteninize ekleniyor.

godaddy e-posta pazarlama rsvp sosyal medya bağlantıları
GoDaddy E-posta Pazarlama RSVP ve sosyal medya bağlantıları

Önizlemede her şey istediğiniz gibi görünüyorsa Devam diyerek, bülten gönderim zamanını seçebilirsiniz.

İşte bu kadar! 30 dakikadan kısa sürede göz kamaştırıcı bir bülten oluşturduk. Bu kadar basit.

Çok yönlü pazarlamadan faydalanın!

E bülten oluşturma sürecinde Etkinlik Davetiyesi örneğini kullandık ancak e-posta pazarlama aracını kullanarak geleneksel bültenler, kuponlar, müşterileriniz için işletmenizle ilgili güncel bilgiler paylaşabilir, özel günlerini ve doğum günlerini kutlayabilir, yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayabilirsiniz.

GoDaddy E-posta Pazarlama ile kısa sürede müşterilerinizle anlamlı ilişkiler kurmaya başlayabilirsiniz.

Hadi, hemen başlayın!

Kullanılan Ürünler