En iyi WordPress e ticaret temaları

GenelKategori
Okuma süresi: 4 dk
Esra Bozbay Korkmaz

E ticaret sektörü teknolojik gelişmeler paralelinde her gün daha büyük bir pazar haline geliyor ve her ölçekten firmayı cezbediyor. Her gün yeni e ticaret girişimleri oluyor fakat büyük çoğunluğu henüz kurulum aşamasında yetersiz kalıp, hüsranla sonuçlanıyor. Bu büyük pastada pay sahibi olmak isteyen işletmeler, yeterli bilgiye sahip olmadıklarından hazır e ticaret paketleri ya da özel yazılım ile e ticaret piyasasına giriyorlar. Web sitelerindeki yönetimsel zorluklar, site performansında ortaya çıkan eksiklikler, zamanla oluşacak istekler karşısında oluşan yüksek maliyetler daha işin başında işletmeleri başarısızlığa sürüklüyor. Bu yazımızda e ticarete atılmak isteyenler için neden WordPress e ticaret seçeneğinin faydalı olduğundan bahsedeceğiz ve size e ticaret için tema önerilerinde bulunacağız.

Neden WordPress e ticaret?

Kurumsal sitelerde olduğu gibi, WordPress e ticaret konusunda da kullanıcılarına performans olarak daha kaliteli, daha az maliyetli ve SEO uyumlu e ticaret alt yapısı sunuyor. Sürekli güncellenen bir sistem olması, sitenizin yeni teknolojilere hızlıca uyum sağlamasına yardımcı oluyor. Hazır e-ticaret sistemlerinde ise ihtiyaç halleri dışında güncellemeler yapılmıyor. Ayrıca WordPress e ticaret eklentileri ile hem işin başında hem de ilerleyen süreçlerde aklınıza gelebilecek bir çok özelliği sitenize entegre etmenizi mümkün kılıyor.

En popüler WordPress e ticaret eklentilerinden biri olan WooCommerce ile ürün ekleme, ürün fiyatlarını girme, kargolama, ödeme alma gibi tüm sistemler hazır olarak geliyor. Ayrıca kuponlar, indirimli satışlar, birbiriyle ilişkili ürünlerin seçimleri ekstra herhangi bir kodlamaya ihtiyaç duyulmadan eklenebiliyor. Ürünlerinizi XML olarak içe - dışa aktarma özelliğine kadar kullanıcılara sunduğu birçok kolaylık mevcut.

WooCommerce kurulumu hakkında detaylı bilgiye “WooCommerce ile sıfırdan e-ticaret sitesi nasıl kurulur?”  yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Siz de WordPress e ticaret sitenizi kurmak istiyorsanız, başlamanıza yardımcı olmak için hız ve SEO performansı en iyi olan WooCommerce temaları derledik:

1. Flatsome

wordpress e ticaret flatsome teması


Flatsome e ticaret temaları içerisinde WordPress’in en çok tercih edilen teması. Onu bu derece tercih edilebilir kılan alt yapısının yanında birçok sektör için hazır şablon bulunduracak şekilde tasarlanmış olmasının da etkisi var.

wordpress e ticaret flatsome performans testi

Performans olarak inceleyecek olursak, kullanıcı deneyimi (UX) hem mobil hem masaüstünde 100/100, hızı ise Google Page Speed Test’ten 98/100 almış.

2. Shopkeeper

wordpress e ticaret shopkeeper teması

Shopkeeper yine e-ticarette zirveye oynayan temalar arasında. Bu listeye girebilmek için SEO, hız ve performans olarak temaların kendini zaten kanıtlaması gerekiyor. Bu tema da kullanıcı deneyimi (UX) olarak 100/100 puan almış.

Sade ve zarif bir tasarımı var. Gözü yormuyor ve aradığınız her şeyi sanki elinizle koymuşsunuz gibi bulacağınız hissini veriyor. Bu derece tercih edilmesinin sebebi bu olsa gerek. Ayrıca ürün tanıtım videolarını YouTube üzerinden sitenize çekip göstermenize, ürünleri karşılaştırmanıza ve favorilerinize eklemenize imkan tanıyan cazip özellikleri de mevcut.

3. Porto

wordpress e ticaret porto teması

Porto, kurumsal sitelerden, kişisel bloglara ve portfolio sitelerine kadar listemin değişmez teması olarak bulunuyor. E ticaret şablonları ile de öne çıkan bu tema SEO, hız ve performans açısından kendini fazlasıyla kanıtlamış. WordPress tema hız testlerinden “A” sınıfı puan almış. Ayrıca 4.90/5.00 ile satış rakamlarına oranla kullanıcılardan en yüksek puan alan tema olma başarısını da gösteriyor.

wordpress e ticaret porto hız testi

Bu yazımızda sizin için en iyi 3 WordPress e ticaret temasını tanıttık. Tema seçimi ve kurulumu hakkında daha detaylı bilgi almak için "WordPress tema nasıl seçilir, nasıl kurulur ve nasıl düzenlenir?" ve “En iyi ücretli ve ücretsiz WordPress temaları” yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Kullanılan Ürünler