Eylem Çağrısı: Web sitenizin hak ettiği gol taktiği

GenelKategori
Okuma süresi: 4 dk
Maxym Martineau

Bir futbol fanatiğiyim. Hayatım boyunca ailemin sezonluk maç biletleri oldu. Hiç birşey hararetli bir el çırpma ve kulak zarını patlatacak tezahüratların eşlik ettiği mükemmel bir golü izlemenin tırmandırdığı adrenalin kadar heyecanlı olamaz. Rıdvan Dilmen’in şeytanca forvet zekası olsa da bir gol için bu yeterli değildir; orta sahayı aşmalı, profesyonel savunma oyuncularını geride bırakmalı ve belki de golü garantilemek için bir röveşata atmalıdır.

Demek istediğim tüm bunlar uğraş gerektirir ve küçük bir işletme sahibi olarak bunu en iyi siz anlarsınız.

Web sitenizi kurup çalışabilir hale getirmek için bunca ter döktünüz. Arkadaşlarınız ve ailenizle hangi tasarımın işinize en iyi uygun olduğu konusunda testler yaptınız. İtişip kakışmaktan ve çarpışmadan korkmuyorsunuz ama şimdi maç günü. Her şeyin olup biteceği gün web sitenizle golü bulacak mısınız?

Eylem Çağrısı: Oyun değiştiriciniz

İster bir blog ister bir online mağaza kurmuş olun, web sitesi varlığınızın okuyucularınızı harekete geçirmesi gerekir. Belki yeni takipçiler arıyorsunuz yada alışverişçilerin aklını çelmek; her şekilde de aklınızda tek bir hedef var. Okuyucunuzu bir şeyler yapmaya teşvik edecek bir eylem çağrısı, yani Call-To-Action, ve bu tam da sizin istediğiniz şey.

Hedefiniz doğrultusunda reaksiyon yaratmak istiyorsunuz.

Doğrudan satışa yönelik alttaki eylem çağrılarına bir göz atın:

  • Bugün forma girmeye başlayın!
  • Egzersizlerimize bir şans verin!
  • Kişisel antrenörlerimizden biriyle daha sağlıklı bir hayata adım atın.

Yada tıklamalarla daha değerli bilgilere yönlendiren daha uzun eylem çağrıları deneyebilirsiniz.

  • Günlük rutininizde sağlıklı değişiklikler için bültenimize abone olun.
  • Antrenörlerimizin aynı sizin gibi kişilerle nasıl çalıştığını görmek için YouTube videomuzu izleyin

Sonuç olarak bir gol atabilmenin binlerce yolu var. Bu örnekler, müşterilerinize ilham verip onlara rehberlik ediyor ve nasıl reaksiyon göstereceklerini ve bir sonraki adım için nereye gidebileceklerini gösteriyor.

Agresif olun

Amigolar eylem çağırılarını abartılar. Tezahüratları kitleleri harekete geçirme odaklıdır. Bizden bir “A” diye bağırmamızı istediklerinde biz de “A” diye bağırırız. İyi bir eylem çağırısı da aynı etkiyi gösterir. Neden mi? Çünkü etkili söylemler her zaman aktif ifade ve kelimelerden oluşur.

  • Bugün kaydolun. VIP üyeler için bir sonraki siparişlerinde %40 indirim.
  • Önden haberdar olmak için kayıt olun. Yeni fırsatlardan anında haberiniz olsun!

Bu örneklerde kullanılan dilde pasiflikten eser bulamazsınız. Eylem çağrılarına net bir değer hissiyatı ekledik ve ziyaretçilerimizi bir e-posta kampanyasına katılmaya teşvik ettik. Büyük oynamaktan bahsediyoruz!

Son oyun

İş, eylem çağrılarını kullanmaya geldiğinde oyun kurucu sizsiniz. Ziyaretçilerinizin yapmalarını istediğiniz eylemleri yapmaları için etkili ifadeler kullanmalısınız. Gole mi gidiyorsunuz? En iyi forvetinizi ileri yollayın ve ona iyi bir pas vermelerini sağlayın. Aynı şey tüm eylem çağrıları için geçerlidir.

  • Bir uzmanla konuşup hemen bugün nasıl tasarruf etmeye başlayabileceğinizi öğrenin.
  • Hemen kaydolun ve ücretsiz hoşgeldiniz setimizi kazanın!
  • Bugün bağışta bulunun ve yardımseverliğinizin nasıl fark yarattığını görün.

Ziyaretçileriniz henüz satın almaya hazır olmasa da onların dikkatini çektiniz. Onlara ihtiyaçları olan bir konuda ve hazırken bir çözüm sundunuz. Size geri dönecekler. Oyuna ancak böyle girersiniz.