Instagram gönderi paylaşma, Web Siteleri + Pazarlama Araçları ile artık daha kolay!

GenelKategori
Okuma süresi: 4 dk
Sarah Milbrath

Konu online dünyada başarıyı yakalamak olduğunda, küçük işletme sahipleri işlerini büyütmek için bir web sitesinden daha fazlasına ihtiyaçları olduğunu biliyorlar. Müşterileri neredeyse onların da orada (ister sosyal medya, ister e-postalarının gelen kutuları olsun) bulunmaları gerekiyor. Ancak her yerde olmak, özellikle de bir işletmeyi yürütmeye ek olarak birden fazla sosyal platformda aktif olmaya çalışmak, oldukça zaman alıyor. Özellikle de Instagram, bir milyardan fazla kullanıcısı ile, küçük işletme sahiplerinin potansiyel ve mevcut müşterileriyle bağlantı kurmaları için en etkili platformlardan biri. Instagram ile gönderi paylaşma, anlık hikayeler, anketler, Reels ile eğlenceli video içerikler, IGTV ile daha uzun yayınlar gibi çok çeşitli ve etkileşime teşvik edici içerikler hazırlamak mümkün. Bu nedenle Instagram, işletmeler için dijital pazarlama planlarının olmazsa olmaz bir parçası…

Web Siteleri + Pazarlama Araçları’nın artık doğrudan Instagram gönderi planlama ve paylaşma özelliğini desteklediğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Böylece küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin online dünyada gerektikleri yerde bulunmalarını kolaylaştırıyor ve hızlandırıyoruz.

Bu yeni özellik, GoDaddy’yi doğrudan Instagram gönderi paylaşma desteği sunan, sayılı hepsi-bir-arada web sitesi ve pazarlama platformlarından biri haline getiriyor. Girişimciler ve küçük işletme sahipleri artık etkili ve göz alıcı içerikler oluşturabilir ve Web Siteleri + Pazarlama Araçları yönetim panelinin içinden doğrudan Instagram’da paylaşabilir.

Web sitenize Instagram bağlama ve gönderi paylaşma

Başlamak için önce bir Web Siteleri + Pazarlama Araçları hesabına ihtiyacınız olacak.

Instagram’da gönderi paylaşmak için Facebook işletme sayfanıza bağlı bir Instagram İşletme hesabınız olması gerekiyor.

GoDaddy hesabınıza giriş yapın ve Web Siteleri + Pazarlama Araçları sitenizi seçin. Daha sonra yönetim panelinizden Pazarlama > Sosyal’i seçin.

instagram gönderi paylaşma sosyal medya yönetim paneli

Burada Şablonlara göz at seçeneğini tıklayarak ya direkt pano sekmesinden Sosyal Medya Gönderisi Oluşturun'a tıklayarak Instagram gönderinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

instagram gönderi paylaşma gönderi oluşturma ekranı

Görselinizi seçip istediğiniz gibi özelleştirdikten ve görsel altı yazısını ekledikten sonra, gönderiyi paylaşmak istediğiniz platformları seçmek için Gönderiyi Önizle’ye tıklayın. Burada artık Instagram’ı da göreceksiniz!

Instagram gönderi paylaşma için hesabınızı henüz Web Siteleri + Pazarlama Araçları’na bağlamadıysanız, onu da burada yapabilirsiniz. Tüm işlemleri tamamladıktan sonra Instagram otomatik olarak seçili olacak ve her platformda gönderinizin nasıl görüneceğinin önizlemesini görebileceksiniz.

İçeriklerinizi Instagram için özelleştirin

Önizleme ekranında, gönderinizi her platform için özelleştirebileceksiniz.

Örneğin Instagram için alakalı ve popüler hashtag’ler ekleyerek gönderinin görünürlüğünü artırabilir ya da birden fazla fotoğraf eklemeyi seçebilirsiniz.

Her platform kendine özeldir, bu nedenle gönderilerinizi yayınladığınız platforma göre küçük dokunuşlarla özelleştirmek onları daha etkili bir hale getirebilir.

Instagram gönderi paylaşma: Hemen yayınlayın ya da sonra yayınlamak üzere planlayın

Ondan sonra gönderinizi hemen yayınlamak mı yoksa ileri bir tarihte yayınlamak üzere planlamak mı istediğinize karar vermelisiniz. Hemen yayınlamayı seçerseniz, onay ekranında her yayının bağlantısını göreceksiniz. Daha sonrası için planlamayı seçerseniz, Sosyal Medya Pazarlaması yönetim panelinde gönderilerinizin Planlanan Gönderiler altında olduğunu göreceksiniz.

Instagram gönderi paylaşma ve planlama özelliği artık tüm pazarlardaki Web Siteleri + Pazarlama Araçları müşterileri tarafından kullanılabilir.

Kullanılan Ürünler