2023’te çevrimiçi satılacak en trend ürünler

GenelKategori
Okuma süresi: 10 dk
Adem Asha

Çevrimiçi satmak için en trend ürünler, başarılı bir e-ticaret işi kurmanın en önemli adımlarından biridir. Ancak, sonsuz sayıda sektörde çok sayıda seçenek varken, hangisini satacağınıza nasıl karar vermeliyiz? Bu kılavuz, bir çevrimiçi mağaza açmanın neden kazançlı bir hareket olabileceğini, çevrimiçi olarak satılacak en trend ürünler hangileri olduğunu ve diğer web mağazalarına göre nasıl rekabet avantajı elde edebileceğinizi tartışacaktır.

İlişkin: Çevrimiçi Ürün Satmak: Çevrimiçi Satış Rehberi.

Neden bir e-ticaret işletmesi açmalısınız?

Çevrimiçi mağazalar, girişimcilere nispeten düşük giriş engelleri olan bir marka oluşturma şansı sunar. Kira, izin ve lisans gerektiren (ve piyasaya sürülmesi aylar sürebilen) gerçek mekanda faaliyet gösteren bir mağazanın aksine, ev ofisinizden 30 günden daha kısa bir sürede çevrimiçi satışa başlayabilirsiniz. Bir e-ticaret vitrini başlatmak için yapmanız gereken tek şey:

Elbette, bir e-ticaret mağazası açmak için gereken iş miktarı birçok şeye bağlı olacaktır, ancak genellikle bir çevrimiçi mağaza açmak, fiziksel bir işletme açmaktan çok daha kolaydır.

Web mağazalarının esnekliği de birçok girişimciyi cezbediyor. Gerçek mekanda faaliyet gösteren bir konumdan çok daha geniş bir kitleye çevrimiçi olarak ulaşabilirsiniz. Bu, satışlarınızı fiziksel bir konumda yapabileceğinizden çok daha hızlı artırabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca 365 gün 7/24 ürün satabilirsiniz ki bu çevrimdışı olarak geçerli bir seçenek değildir. Bu çok yönlülük ve fırsat, e-ticareti işinizi geliştirmek için harika bir sektör haline getirir.

2023'te çevrimiçi satılacak en trend ürünler

Çevrimiçi olarak satılacak en trend ürünler için kesin bir liste yoktur. İstikrarlı bir talebiniz ve üretim ve dağıtım araçlarınız olduğu sürece, herhangi bir ürün başarıyı sağlayabilir. Bunu göz önünde bulundurarak, internette satabileceğiniz bazı trend ürünler ve bunları neden e-ticaret siteniz için düşünmeniz gerektiğini burada bulabilirsiniz.

 1. kargo Pantolon
 2. Kot Pantolon
 3. Araba Kameraları
 4. Özelleştirilmiş Fare Altlıkları
 5. Evcil Hayvan Yatakları
 6. Power bank
 7. Saç Maşaları
 8. Pençe Klipsleri
 9. Pickleball Kürekleri
 10. Temizlik Jeli

1. Kargo Pantolon

trend-urunler-kargo-pantolon-fotografi

Photo by Nathan Van de Graaf on Unsplash

Küresel Arama Büyümesi: 43.1% (YoY)

Fiyat aralığı: 300 Tl ile 2000 Tl+

Aylık Arama Hacmi: 301.0K 

Tedarikçiler: LC Waikiki, Boyner, Pull&Bear

Nedir?

Askeri amaçlı yorgunluklardan ilham alan kargo pantolonlar, kalçada büyük ceplere ve bol kesime sahip gündelik giysiler dir. Genellikle çok dayanıklıdırlar, ancak aynı zamanda rahattırlar. Kargo pantolonlar hem erkekler hem de kadınlar arasında popülerdir.

2. Kot Pantolon

trend-urunler-kot-pantolon-fotografi

Küresel Arama Büyümesi: 34.8% (YoY)

Fiyat aralığı: 200 Tl ile 700 Tl+

Aylık Arama Hacmi: 4.4K

Tedarikçiler:  Colin’s, Boyner, Koton

Nedir?

Erkekler ve kadınlar için bu sağlam pantolonlar, bir asırdan fazla bir süredir bir dayanak noktası olmuştur ve şimdi popülaritesinde bir artış görmektedir. Çok çeşitli stil ve renklerde mevcutturlar (fiyat noktalarından bahsetmiyorum bile), bu da onları giyim perakendecileri için vazgeçilmez kılar.

3. Araba kameraları

Gun-batisinda-yol-fotografi

Küresel Arama Büyümesi: 26.5% (YoY)

Fiyat aralığı: 500 Tl ile 3800 Tl+

Aylık arama Hacmi: 1.3K

Tedarikçiler: Teknosa, Vatan

Nedir?

Önünüzdeki yolu kaydetmeniz gerektiğinde, araba kameraları bunu ellerinizi direksiyondan ayırmadan yapmanızı sağlar. Sigorta taleplerini doğrulamaktan yoldaki çılgın anları yakalamaya kadar her türlü şekilde kullanılabilirler.

4. Mouse Pad

trend-urunler-mouse-pad

Küresel Arama Büyümesi: 113.3% (YoY)

Fiyat aralığı: 26Tl ile 1200Tl+

Aylık arama hacmi: 9.9K

Tedarikçiler: SteelSeries, Monster

Nedir?

Masaüstü bilgisayar kullanan çok sayıda insanla, özel fare altlıkları oldukça çekicidir. Kendi özel tasarımlarınızı yaratın ve uygulayın ya da oyun oynamak gibi belirli kullanımlar için fare altlıkları üreterek daha da ileriye taşıyın.

5. Evcil hayvan yatakları

trend-urunler-evcil-hayvan

Photo by Jamie Street on Unsplash

Küresel Arama Büyümesi: 100% (YoY)

Fiyat aralığı: 90 Tl ile 1300 Tl+

Aylık arama hacmi: 6.6K

Tedarilçiler: İşbir Yatak, Vivense

Nedir?

O kürklü bebeklere uyumaları için sıcak ve rahat bir yer verin. Evcil hayvan yatakları basit veya uygun fiyatlı olabilir ya da en seçici müşterileriniz için üst düzey malzemeler ve tasarımlar kullanabilir - geniş bir çekiciliğe sahip çok fazla esneklik sunan bir ürün.

6. Power bank

trend-urunler-power-bank

Küresel Arama Büyümesi: 8.1% (YoY)

Fiyat aralığı: 200 Tl ile 2500 Tl+

Aylık arama hacmi: 6.6K

Tedarikçiler: Baseus, Philips, S-Link

Nedir?

Cep telefonu şarjlarından tam boyutlu cihazlara kadar her şeye güç sağlayabilen ünitelerle, güç bankalarının popülaritesi günümüzün önce uzaktan kumanda, hareket halindeyken kültürünü yansıtıyor. Kişisel cihazlar için daha küçük birimlerde veya şebekeden bağımsız yaşam için “van yaşamı” uygulamalarında uzmanlaşabilirsiniz.

7. Isısız saç maşaları

trend-urunler-issiz-sac-masalari

Küresel Arama Büyümesi: 70.2% (YoY)

Fiyat aralığı: 40 Tl ile 60 Tl+

Aylık arama hacmi: 5.4K

Tedarikçiler: Modanisa, Kuafördepo

Nedir?

Isısız saç maşaları, kullanıcıların onları gece boyunca takmasına izin verir ve ardından sabahları saçlarına şekil verilir. Saçlarını sıcak maşa ile şekillendiren kişiler için bu ürün günde yaklaşık 30 dakika kazandırabilir.

8. Pençe klipsleri

trend-urunler-pence-klips

Küresel Arama Büyümesi: 51.4% (YoY)

Fiyat aralığı: 24 Tl ile 350 Tl+

Aylık arama hacmi: 33.1K

Tedarikçiler: Oysho, Gaios, Takıştır, Pelin Aksesuar

Nedir?

Pençe klipsleri, uzun saçları yönetmeyi kolaylaştırarak, kullanıcıların saçlarını hızla kesmelerini ve gitmelerini sağlar. Pençe klipsleri çeşitli renk ve malzemelerle gelir ve güzellik perakendecileri için mükemmel bir çapraz satış fırsatı sunar.

9. Pickleball paddles

trend-urunler-pickleball-kurekleri

Photo by Ben Hershey on Unsplash

Küresel Arama Büyümesi: 152.6% (YoY)

Fiyat aralığı: 160 Tl ile 1700 Tl+

Aylık arama hacmi : 40.5K

Tedarikçiler: Swimware, NewDay !!!!!

Nedir?

Öğrenmesi tenisten daha kolay olduğu ve alanı tenis kortlarından daha verimli kullandığı için turşu topu bugünlerde çok revaçta. Pickleball kürekleri, deneyimli oyuncular için daha pahalı seçeneklerle başlamak için ekonomiktir.

10. Temizleme jeli

trend-urunler-temizleme-jeli

Küresel Arama Büyümesi: 30.3%

Fiyat aralığı: 70 Tl ile 150 Tl+

Aylık arama hacmi: 8,80K

Tedarikçiler: The Pink Stuff, Güleç 

Nedir?

Temizleme jelini AC havalandırma delikleri veya araba iç panelleri gibi ulaşılması zor alanlara itin ve ardından tozu ve kiri temizlemek için dışarı çekin. Temizleme jeli, arabaların detaylandırılması ve elektronik cihazların temizlenmesi için gereklidir.

Sonuç

Başarılı bir e-ticaret mağazası oluşturmak, büyük ölçüde ne sunmayı seçtiğinizle bağlantılıdır. Çevrimiçi olarak satılacak en trend ürünler belirlenmesi için bu bilgileri bir başlangıç kılavuzu olarak kullanın, ancak nihayetinde inandığınız ve tutkulu olduğunuz bir şey seçmelisiniz.

Çevrimiçi satılan trend ürünler SSS

Ürün nasıl üretilecek?

Bunları kendiniz yapmayı düşünüyorsanız, hammadde elde etmek için gereken adımları düşünmeniz gerekecektir. Belki bir üretici kullanmayı planlıyorsun - durum buysa, ölçeğe dayalı üretim için pazarlık yapmalısın. Üretimden tamamen kaçınmanın bir yolu, diğer markalar ve üreticilerle ortaklık gerektiren malları yeniden satmaktır.

Ürününüzü kim satın alacak?

Bazı trend ürünler geniş bir kitleyi hedefler, ancak bu kitleyi belirli pazarlama mesajlarıyla bölümlere ayırabilirsiniz. Diğer trend ürünler, sınırlı bir müşteri tabanına sahip niş bir sektörde faaliyet göstermektedir. Başarılı e-ticaret işletmeleri hem büyük sektörlerde hem de niş sektörlerde bulunabilir. Unutulmaması gereken önemli nokta, değer önerilerini hedeflenen tüketicilere etkili bir şekilde iletmenin bir yolunu bulmuş olmalarıdır.

ürün pazarlanabilir mi?

Site içi ve site dışı SEO, çevrimiçi pazarlama ürünleri planınıza dahil edilecek iki önemli stratejidir. Çoğu e-ticaret işletmesi, çevrimiçi trend ürünler için benzersiz ve ilgi çekici ürün açıklamaları yazmak için zaman ayırmaz. Ayrıca, ürünlerini sosyal medyada tanıtmıyorlar veya sayfaları için çeşitlendirilmiş bir bağlantı portföyü oluşturmuyorlar. Bununla birlikte, bu iki adımı uygulamak, ilgili arama terimleri için ürün sayfalarının organik sıralamasını önemli ölçüde iyileştirebilir.

ilişkin: Çevrimiçi Ürün Satmak: Çevrimiçi Satış Rehberi.

Şu anda hangi ürünler yüksek talep görüyor?

Haberlerden ve etkileyicilerden gelen çevrimiçi içerik miktarı göz önüne alındığında, talebin neredeyse günlük olarak değişebileceğini anlamak önemlidir. Ancak, daha uzun vadeli olaylara ve gözlemlere dayanarak, şu anda yüksek talep görebilecek bazı trend ürünler şunları içerir:

 • COVID-19 etkisi devam ettiği için yüz maskeleri ve el dezenfektanları gibi Kişisel Koruyucu Ekipmanlar (KKD).
 • Ev egzersizlerine olan ilginin artması nedeniyle ev fitness ekipmanları ve egzersiz ekipmanları..
 • Birçok kişi evden çalışmaya devam ettiğinden, monitörler, masalar ve ergonomik sandalyeler gibi ev ofis ekipmanları.
 • Akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve oyun konsolları gibi elektronik araçlar.
 • Temizlik ve ev gereçleri olarak insanlar temizliklerini yüksek seviyede tutmaya devam etmektedirler.

Yine, tüketici talebinin konuma, mevsime ve güncel olaylara bağlı olarak büyük ölçüde değişebileceğini belirtmek önemlidir.

Trend ürünler nasıl bulunabilir?

İnsanların çevrimiçi olarak ne aradıklarına bakarak, trend ürünler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Google Arama Trendleri, alışveriş veya haber gibi farklı arama türlerini sınıflandırdığı için değerli bir kaynak olabilir. Anahtar kelime planlama araçları, belirli bir ürün veya terim için aranma hacmini de gösterebilir.

şimdiye kadar en çok satın alınan ürün nedir?

Birçok kaynağa göre Sony PlayStation, 344 milyondan fazla satışla şimdiye kadar en çok satın alınan ürün. İkinci sırada bir kolesterol ilacı olan Lipitor var, ancak patentinin süresi dolduktan sonra satışları düştü.

Kullanılan Ürünler

Alan AdlarıDaha fazla bilgi edinin