GoDaddy Hazır Web Sitesi’ne Google Benim İşletmem özelliği eklendi

GenelKategori
Okuma süresi: 4 dk
Alisa Neymark

Fiziksel bir dükkanınız varsa veya servis (tesisat, tamir vb.) işi yapıyorsanız, yerel aramaların ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuzdur. Ne de olsa tüketiciler alışveriş yapmak üzere olduklarında yakınlarındaki ürün veya hizmetleri araştırıyorlar. Kaliteli bir online işletme kaydınızın olması, bölgenizdeki müşterilere ulaşmanıza yardımcı olabilir, ama bir kayıt oluşturmak uğraştırıcı da olabilir. Bu yüzden size yardımcı olmak için Hazır Web Sitesi'ne Google Benim İşletmem kaydı oluşturma özelliği ekledik.

Hazır Web Sitesi Google Benim İşletmem özelliği

İşletmenizi yürütmekle meşgul olduğunuzu biliyoruz, bu nedenle GoDaddy’nin hepsi bir arada web sitesi kurucusu olan Hazır Web Sitesi’ne, Google Benim İşletmem’de kayıt oluşturma özelliği eklediğimizi söylemekten memnuniyet duyuyoruz.

Şu anda Hazır Web Sitesi, kullanıcıların Google Benim İşletmem (GBİ) listelerini ekstra ücret ödemeden ve karmaşık eklentilere gerek olmadan oluşturmalarına ve yönetmelerine izin veren tek site kurma aracıdır.

Google Benim İşletmem kurulum sayfası
Hazır Web Sitesi kullanıcıları yönetim panelinden Google Benim İşletmem kayıtlarını oluşturabilir ve yönetebilirler.

Hazır Web Sitesi’nin Google Benim İşletmem özelliği, yerel tüketicilerin işletmenizi Google Web Araması ve Google Haritalar üzerinden bulmasını kolaylaştırmanın yanı sıra web sitenizin SEO (arama motoru optimizasyonu) sıralamasını da iyileştirir.

Kimler kullanabilir?

Çok fazla zaman veya para harcamadan yerel müşteri çekmek istiyorsanız, Google Benim İşletmem tam size göre. Tüm Hazır Web Sitesi planları kullanıcıları bu özellikten faydalanabilir.

Hangi sorunu çözüyor?

Çoğu girişimci yerel aramalarının öneminin bilincinde olsa da, işletmeleri için Google Benim İşletmem kaydı oluşturabileceklerini bilmiyor olabilir. Ancak kayıt oluşturmak zor olabilir ve bilgileri güncel tutmak zaman alabilir. Ve tabii ki çoğu işletme sahibinin hayatı yeni bir online aracın nasıl kullanılacağını öğrenmek ya da başka bir şifre hatırlamak zorunda kalmadan da yeterince karmaşıktır.

güven tuhafiye google araması
İnsanlar internette sizinki gibi işletmeleri arıyorlar. Web sitenizi Google Benim İşletmem gibi online bir rehbere bağlamanız, Google’daki işletme bilgilerinizin doğru ve bulunabilir olmasını sağlar.

Hazır Web Sitesi’nin Google Benim İşletmem özelliği size nasıl yardımcı olur?

Öncelikle Hazır Web Sitesi kurulum sürecinde size rehberlik eder ve web sitenizdeki bilgileri kullanarak işletme kaydınızı oluşturur. ABD gibi bazı pazarlarda, bilgileri Google’a göndermeden önce hata olup olmadığını da kontrol eder ve böylece daha hızlı yayınlanmasını sağlar.

Google benim işletmem yönetim paneli
Hazır Web Sitesi kurulum aşamasında sizi yönlendirerek yardımcı olur.

İşletme kaydınız yayınlandıktan sonra ne kadar potansiyel müşteriye ulaştığınızı ve değerlendirmenizi görebilmenin yanı sıra gelen yorumlara cevap verebileceksiniz, hem de Hazır Web Sitesi panosundan çıkmanıza gerek kalmadan…

Zaman kazanın ve daha fazla müşteriye ulaşın

Bodrum, Turgutreis’te okul kıyafetleri, hobi ve dikiş malzemeleri satan bir tuhafiyeci olan Güven Tuhafiye, web sitesini GoDaddy’nin Hazır Web Sitesi'ni kullanarak kurdu. Daha sonra Google Benim İşletmem’de kayıt oluşturarak 4.8 yıldız değerlendirmesine sahip oldular.

Google benim işletmem güven tuhafiye işletme kaydı

Hazır Web Sitesi’nin içinde Google Benim İşletmem kaydı oluşturmak o kadar kolay ki olup bittiğini fark bile edemeyebilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz örmekte Bodrum ve Turgutreis civarında tuhafiyeci arayanlar Güven Tuhafiye’nin olumlu yorumları, çalışma saatleri, konumu ve web sitesi gibi bilgilerine kolayca erişebilirler. Sonra da alışveriş yapmak için dükkanı ziyaret edebilirler.

Hazır Web Sitesi'nin Google Benim İşletmem özelliği, işletme sahiplerinin yerel müşterileri çekmesine yardımcı olacak bir araçtır.

Hazır Web Sitesi üzerinden GBİ kaydı oluşturan küçük işletmeler etkileyici sonuçlar alıyor. Ortalama olarak, GBİ kaydı oluşturan Hazır Web Sitesi kullanıcıları:

  • 1.642 ek aramalarda görüntülenme
  • 13 ek telefon araması
  • 47 ek web sitesi tıklaması alıyor.

Yani olumlu bir şekilde daha fazla fark ediliyorlar. Öyle ki, yorumların yüzde 82’si 5 yıldız oluyor!

Siz de civarınızdaki müşterileri çekmek için hazır mısınız?

Hazır Web Sitesi’ne gidin ve Google Web Araması ve Google Haritalarda keşfedilebilmek için Google Benim İşletmem kaydınızı oluşturun. Yerel müşteriler sadece birkaç tık uzağınızda!