GoDaddy, Türkiye’deki kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor

HaberlerKategori
Okuma süresi: 3 dk
Stefano Maruzzi

KAGİDER’in verilerine göre Türkiye’de “girişimci” olarak kayıtlı 1,5 milyon insan var ve bu grupta yer alan kadınların sayısı 100 bin. GoDaddy Global Girişimcilik Anketinin sonuçlarına baktığımızda ise Türkiye’deki kadın katılımcıların yüzde 77’sinin uzun vadede küçük işletme sahibi olmak istediğini görüyoruz. GoDaddy olarak, Türkiye’deki kadınlara fikirlerini, hayallerini hayata geçirmelerini sağlayacak teknolojik araçları ve desteği sunmaya devam ediyoruz.

Kadınlar, teknolojinin gücünün farkında

Türkiye’de kadınlar halen girişimci dünyasının küçük bir kısmını oluştursa da, sosyal medyanın Türkiye’deki kadın girişimci sayısını yüzde 4 artırdığını görüyoruz. Bu gelişme, anket sonuçlarımızla paralellik gösteriyor. Anketimize katılan her beş kadından dördü teknolojinin iş kurma sürecini hızlandırdığını ve müşterilere erişimde yardımcı olduğunu belirtti. Bu da gösteriyor ki, kadınlar da teknolojinin iş kurma ve yönetme süreçlerinde sağladığı avantajların oldukça farkında.

Yine anketimizin sonuçları gösteriyor ki, Türkiye’deki kadınlar erkekler kadar, belki daha bile fazla girişimciler. Türkiye’den ankete katılan kadınların yüzde 77’si önümüzdeki 10 yılda kendi işletmelerini hayata geçirmeyi amaçladıklarını belirtti. Aynı amaca sahip olan erkeklerin oranı ise yüzde 68 seviyesindeydi.

Kadınlar, teknoloji ile fikirlerini hayata geçirebilir

Instagram gibi dijital platformlar, kadınların iş hedefleri doğrultusunda ilk adımı atmalarına yardımcı oluyor. Bir sonraki adım, işlerini kurmak ve büyütmek için bir dijital varlık oluşturmak olmalı. Anketimize katılan kadınların %80’inin teknolojinin bu yolda kendilerine güç verdiğini dile getirdiğini gördük. KOBİ’lerin dijital büyümesini destekleyen bir şirket olarak da bu bize teknoloji sektöründe cinsiyet çeşitliliğini sağlamaya yönelik çalışmalarımızın daha ileri giderek, kadınlara teknolojik çözümleri kendi avantajlarına kullanma gücünü verebildiğimizi gösteriyor. Kapsamlı dijital araçlarımız ve çözümlerimizle Türkiye’deki kadın girişimcileri desteklemek, başarıya giden yolda onlara katkı sağlamak için buradayız.

GoDaddy olarak, Türkiye’deki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, girişimci ruhunu ayakta alkışlıyoruz.