GoDaddy ve Barış Arduç, kendi işini kurmak veya dijitalleşmek isteyen küçük işletmeler için güçlerini birleştirdi

GoDaddyKategori
Okuma süresi: 5 dk
Selina Bieber

Kendi işini kurmak isteyenlerin aklında pek çok soru olabileceğinin farkındayız: Kendi işimin patronu olmaya hazır mıyım? Bu yola baş koymalı mıyım, yoksa vaz mı geçmeliyim? Mevcut işimi bırakabilir miyim, yoksa ek iş mi yapmalıyım? Hâlihazırda girişimci veya küçük işletme sahibi olanlar ise daha fazla kişiye ulaşmaya, daha görünür ve erişilebilir olmaya çalışıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunmaya odaklanan bir şirket olarak, Barış Arduç’un rol aldığı, ilk yerel dijital pazarlama kampanyamızı yayınladık. Kampanyamızın kahramanları, Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesindeki, GoDaddy’nin ürün ve hizmetlerini kullanarak online dünyada başarıyı yakalayan müşterilerimiz. Barış Arduç ise hem kampanyada yer verdiğimiz müşterilerimizin hikâyelerinin anlatılmasında ana rolü üstleniyor hem de kendi işini kurmak isteyenlere, küçük işletme sahipleri ve girişimcilere online dünyaya adım atmaları için ilham veriyor.

Online dünyanın kapılarını açın

Türkiye ve MENA bölgesinde girişimcilik ekosistemi büyümeye devam ediyor. Küçük işletmelerin ekonomideki önemi de göz ardı edilemez. Diğer yandan, global trendlere paralel olarak Türkiye’de de özellikle Y Kuşağı sağladığı “esneklik” için kendi işini kurmak, kendi işinin patronu olmak istiyor. Biz de bu doğrultuda online dünyanın getirdiği avantajlar konusunda farkındalığı artırmaya yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Türkiye’deki müşterilerimiz ve takipçilerimizden aldığımız geri bildirimlere göre küçük işletmeler ve kendi işini kurmak isteyenler online dünyaya adım atma sürecinin zor ve maliyetli olacağını düşünüyor. Bugün teknolojinin geldiği noktada kapılarınızı online dünyaya da açma sürecinin uygun maliyetli, teknik bilgi gerektirmeyen yolları var. Örneğin, Web Siteleri + Pazarlama Araçları ile hızlı ve verimli bir başlangıç yapabilir, insanları web sitenize çekmenizi sağlayacak araçlardan da faydalanabilirsiniz. E-posta Pazarlama ile müşterilerinizle iletişim kurabilir, kampanyalarınızı ve işletmenizle ilgili güncel haberleri duyurabilirsiniz. Arama Motoru Optimizasyonu aracıyla da insanların işletmenizi online ortamda daha kolay bulmasını sağlayabilirsiniz.

Dijitalleşmek, kendi işini kurmak isteyenler için sürecin önemli bir adımı

kendi işini kurmak godaddy barış arduç reklam kampanyası güven tuhafiye web sitesi
Güven Tuhafiye (guventuhafiye.com), Turgureis, Bodrum’da faaliyet gösteriyor

Örneğin, kampanyamızda yer alan Bodrum, Turgutreis’te faaliyet gösteren Güven Tuhafiye, guventuhafiye.com adresindeki web sitesini Bodrum Yarımadası’nda daha bilinir olmak, dükkânına daha fazla insan çekmek için kullanıyor. Yarımada’da tuhafiye ve okul kıyafeti ihtiyacı olanlar genellikle web sitesindeki telefon numarası üzerinden kendileriyle iletişime geçip, ihtiyaçları olan ürünleri almak üzere dükkânlarına geliyor.

kendi işini kurmak godaddy barış arduç reklam kampanyası diyetisyen ayşe tuğba şengel web sitesi
Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel (aysetugbasengel.com), İstanbul’da faaliyet gösteriyor

Ofisi İstanbul’da bulunan Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel ise web sitesi ile beslenme ve diyet alanında görünür ve güvenilir bir kaynak haline geldi. aysetugbasengel.com adresindeki web sitesinin, işinin en değerli yatırımlarından biri olduğunu belirten Şengel, ilk günden bu yana web sitesinde sunduğu veri bazlı, bilimsel, kaliteli içeriklerle düzenli olarak aylık 90 bin kişiye ulaşıyor.

kendi işini kurmak godaddy barış arduç reklam kampanyası adam film dubai web sitesi
Adam Film (adamfilmuae.com), Dubai’de faaliyet gösteriyor

Kendi işini kurmak, özellikle rekabetin yüksek olduğu Ortadoğu bölgesinde cesaret isteyen bir süreç ve Adam Film bunu başaran bir isim. Her türlü ihtiyaca cevap veren bir prodüksiyon firması olan Adam Film, ilk kurulduğunda bir web sitesine ihtiyacı olmadığını düşünse de bugün adamfilmuae.com adresinde şirket hakkında bilgilere ve sunduğu hizmetlere yer veriyor. Web sitesini iletişim aracı olarak da kullanan Adam Film, bu doğrultuda İletişim Formu ve E-posta Pazarlama özelliklerinden de faydalanıyor.

kendi işini kurmak godaddy barış arduç reklam kampanyası jam rolled ice cream dubai web sitesi
Jam Rolled Ice Cream (jamrolledicecream.com), Dubai’de faaliyet gösteriyor

Web sitesinin kurulum sürecinde alan adının marka adıyla eşleşmesine dikkat eden Jam Rolled Ice Cream, jamrolledicecream.com adresinde firma bilgilerine, ürünlerine ve ürünlerinin yapım sürecine dair videolara yer veriyor. Online ve arama motorlarında görünür olmanın daha geniş kitlelere ulaşmalarına yardımcı olduğunu belirten Jam Rolled Ice Cream, web sitesini “dijital kartvizit” olarak tanımlıyor.

kendi işini kurmak godaddy barış arduç reklam kampanyası beards n sheers dubai web sitesi
Beards N’ Shears (bnsbarbers.com), Abu Dabi’de faaliyet gösteriyor

2018’den bu yana Abu Dabi ve Dubai’deki lokasyonlarında faaliyet gösteren Beards N’ Shears, uzman kadrosu ve katma değerli hizmetleriyle bölgedeki müşterilerinin kendi tarzlarını bulmasına yardımcı oluyor. bnsbarbers.com  adresindeki web sitesinde firma bilgilerine yer veren Beards N’ Shears, aynı zamanda online olarak randevu da alıyor.

GoDaddy olarak Türkçe blogumuzda, Facebook ve Instagram hesaplarımızda müşterilerimizin hikâyelerine yer vermeye devam edeceğiz. Umuyoruz bu hikâyeler Türkiye’deki küçük işletme sahiplerine, girişimcilere ve kendi işini kurmak isteyenlere ilham ve cesaret verir.

Kullanılan Ürünler