2023 için düşük bütçeyle başlatması kolay küçük işletme fikirleri

GenelKategori
Okuma süresi: 21 dk
Adem Asha

2023'te küçük işletmelerin heyecan verici dünyasına dalmayı düşünüyor, ancak nereden başlayacağınız konusunda biraz bunalmış mı hissediyorsunuz? Asla korkma, senin yanındayız. Bu kılavuzda, sizi bankayı patlatmayacak, başlatması kolay küçük işletme fikirleri göstereceğiz. Bu bütçe dostu seçenekler, tutkularınızı ve becerilerinizi para kazandıran bir maceraya dönüştürmenize yardımcı olacak, size kendi patronunuz olma ve girişimlerinizi büyütme şansı verecek.

2023 için küçük işletme fikirleri

Haydi başlayalım ve 2023'ü şimdiye kadarki en başarılı yılınız yapmak için harika düşük bütçeli iş fikirlerini keşfedelim.

En iyi küçük işletme fikirleri

Biraz ilham almanıza yardımcı olacak en iyi küçük işletme fikirlerinin bir listesini bir araya getirdik, o yüzden aşağıda her bir fikre daha yakından bakalım.

İlişkin: İnternette freelance yapılabilecek işler nelerdir?

1. Freelance yazar

ofisinde oturarak iş yapan kadın fotoğrafı

Yazma konusunda tutkulu musunuz? Minimum deneyimle bile bunu karlı bir web yazma işine dönüştürün.

SaaS şirketleri için e-posta yazmak, ek markalar için blog gönderileri veya fitness uzmanları için metin yazarlığı gibi nişinizi belirleyerek başlayın. Ardından, hizmetlerinizi potansiyel müşterilere tanıtın veya Armut, Freelancer veya Kariyer gibi bağımsız platformları keşfedin.

Bu platformlar, blog gönderileri ve web sitesi kopyalamadan özgeçmişlere ve basın bültenlerine kadar bir dizi yazma işi sunarak işinizi kurmanıza ve deneyim kazanmanıza olanak tanır.

2. Sosyal medya Yöneticisi

Birçoğumuz sosyal medyayı her gün kullanıyoruz, ancak markalar için hesapları yöneten ve büyüten bir iş kurabileceğinizi biliyor muydunuz? Sprout Social'a göre sosyal medya yöneticileri yüksek talep görüyor ve önemleri daha da artacak.

Kendi hesaplarınızı başarıyla yönettiyseniz, avantajlı bir başlangıç yapmış olursunuz; Aksi takdirde, çok sayıda eğitim kaynağı, bu büyüyen alanda başarılı olmak için gerekli becerileri geliştirmenize yardımcı olabilir.

3. grafik tasarımcı

Her zaman tasarım sevginiz varsa veya boş saatlerinizi Photoshop ve Illustrator ile oynayarak geçirdiyseniz, bu tasarım becerileri etrafında bir iş kurabilirsiniz.

Grafik tasarım becerilerinizle yararlanabileceğiniz birkaç farklı niş var. Örneğin, aşağıdaki gibi pazarlarda iş bulabilirsiniz:

 • Kitap kapağı tasarımı
 • web tasarımı
 • Logo tasarımı
 • Mobil ve web uygulamaları için kullanıcı deneyimi tasarımı

Doğru beceri setine sahip olanlar için açık olan neredeyse sonsuz sayıda niş dizisi vardır.

Portföyünüzü sergilemek için çekici bir web sitesine ihtiyacınız varsa, GoDaddy'nin Wordpress E-ticaret Hosting başlamak için mükemmel bir yerdir.

4. Web geliştiricisi

Web tasarımı konusunda beceriniz varsa veya her zaman nasıl site oluşturacağınızı öğrenmek istemişseniz, geçerli bir iş kurabilirsiniz.

İlk adımınız nasıl kod yazılacağını öğrenmek ve becerilerinizi ve portföyünüzü oluşturmaktır. Yeteneklerinize güvendiğinizi hissettiğinizde, müşteri kazanmaya başlama zamanı. Müşterileri Armut gibi platformlarda konuşmaya başlayabilir veya doğrudan işletmelerle ilişkiler kurmaya başlayabilirsiniz.

Başarı şansınızı artırmak için, hizmetleriniz için bir niş bulmak her zaman iyi bir fikirdir. Örneğin, emlakçılar ve mülk yöneticileri için web siteleri oluşturuyor musunuz? Yerel bir pazara mı odaklanıyorsunuz? Ya da başlangıç aşamasındaki e-ticaret şirketleri için siteler oluşturuyor olabilirsiniz. Hangi nişi seçerseniz seçin, uzmanlığınızı açıkça belirten bir alan adı kaydettirmek iyi bir fikirdir.

5. Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama oldukça geniş bir kategoridir ve neredeyse tüm çevrimiçi pazarlama görevlerini kapsayabilir. Ancak, giderek daha fazla şirket iddialarını üstlenmek için internete atladıkça, bu şirketlerin başarılı olmasına yardımcı olarak bir iş kurabilirsiniz.

Bir kez daha, bir nişe karar vermek başarı şansınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

Çevrimiçi bir iş kurabileceğiniz beceri türlerine hızlı bir bakış:

 • SEO ve SEM
 • İçerik pazarlama
 • E-posta pazarlama
 • Web siteleri oluşturma
 • Google İşletme Profili sayfası oluşturma

Bir yerel müşteri listesi oluşturabilir veya neredeyse dünyanın her yerindeki müşterilere hizmet verebilirsiniz.

6. E-ticaret mağazası sahibi

bilgisayarda iş yapan kadın

E-ticaret mağazaları, son yıllarda popülaritesinde bir artış yaşadı ve dijital hizmetler yerine fiziksel ürünler satmakla ilgilenenler için umut verici bir yol sağladı.

E-ticaret dünyasında dikkate alınması gereken iki temel yaklaşım vardır. İlk olarak, kendi benzersiz, el yapımı ürünlerinizi yaratabilir ve satabilirsiniz. Bu, teslim ettiğiniz ürünü tam olarak kontrol etmenizi sağlar ve sonuç olarak müşterilere çok daha özgün bir deneyim sunar.

Alternatif olarak, diğer ülkelerden ucuz mallar tedarik ederek ve bunları karla yeniden satarak daha uygun maliyetli bir strateji seçebilirsiniz. Genellikle stoksuz satış olarak adlandırılan bu yöntem, envanter yönetimiyle uğraşmadan popüler trendlerden yararlanmanıza olanak tanır.

Seçtiğiniz yaklaşım ne olursa olsun, başarının anahtarı, karlı bir niş belirlemek ve hedef kitlenizde yankı uyandıran ürünler sunmaktır.

Bir çevrimiçi mağaza oluşturmaya hazır olduğunuzda, GoDaddy size yardımcı olur.

Ilişkin: çevrimiçi işletme kurmak: tam kılavuz

7. Çevrimiçi kurslar sat

Muhtemelen, paketleyip çevrimiçi bir kurs olarak satabileceğiniz bazı mevcut bilgilere sahipsiniz. Çevrimiçi eğitim endüstrisinin 2025 yılına kadar 325 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu alanda kendinize bir isim yapmak için yeterli alan var.

Bilginizi paketleyebilir ve tonlarca farklı şekilde satabilirsiniz. Kursunuzu mevcut bir bloga entegre edebilir, sosyal medya profil sayfalarınızdan kurs satabilir ve hatta Udemy veya Global enstitü gibi birçok eğitim platformundan birini kullanabilirsiniz.

Çevrimiçi dünya çok büyük. En niş bilgi için bile yer var.

8. Kindle kitaplarını kendiniz yayınlayın

Yazar olarak geçiminizi sağlamanın hayalini kuruyorsanız, bu gerçek sandığınızdan daha yakın olabilir. Kendi yayımını yapan bir yazar olarak, kitaplarınızdan %70'e varan bir telif hakkı kazanabilirsiniz.

Kişisel yayıncılığın yaygınlığı, bir yazar olarak kariyerinizle aranızdaki duvarları yıktı. Yayınlama kolaylığı, daha fazla rekabet olduğu anlamına gelir, ancak okuyucu beklentilerini karşılayan bir kitap yazarak, yine de kendinize bir isim verebilirsiniz.

Yazacağınız türü bulmak için biraz zaman harcayın. Ardından, mümkün olan en iyi kitabı yazın ve gelecekte kitap satabileceğiniz okuyuculardan oluşan bir e-posta listesi oluşturun.

9. Etsy mağaza sahibi

El işi yapmayı seviyor ve düzenli olarak Pinterest'e uygun el işleri, sanat eserleri ve diğer ürünler üretiyor musunuz? Eğer öyleyse, bir Etsy altın madeninde oturuyor olabilirsiniz. Ürettikleriniz için bir pazar olup olmadığını görmek için Etsy'yi keşfetmek için biraz zaman harcayın, ardından kâr elde etmek için maliyetleri yeterince düşük tutabildiğinizden emin olun.

Bu iki koşulu yerine getirebilirseniz, başarılı bir Etsy işletmesi yürütme şansınız çok yüksektir.

Etsy'de yeterince ürün taşıyabilirseniz, her zaman tam teşekküllü bir e-ticaret mağazasına geçme seçeneğiniz de vardır.

10. online konsinye mağaza sahibi

İkinci el mağazaları ve konsinye mağazaları her zamankinden daha popüler. Kıyafetleri bir araya getirme ve şık giysiler bulma konusunda bir yeteneğiniz varsa, o zaman bu eşsiz iş fikri sizin için bir iş olabilir.

Konsinye satış mağazaları, bir çevrimiçi işletme olarak da iyi çalışabilir. Bu nedenle, bir bina kiralama veya çalışanlar hakkında endişelenmenize gerek yok.

Artı, Dolap ve Letgo gibi kıyafetlerinizi ve eşyalarınızı satmanız için sanal bir dolap oluşturmanıza izin veren siteler var.

11. fotoğraf/video sat

Fotoğrafçılık veya videografi konusunda tutkuluysanız, bunu karlı bir işe dönüştürebilirsiniz. Mevcut trendler ve pazar talepleriyle uyumlu içerik oluşturmanız ve yüklemeniz yeterlidir.

Bazı stok fotoğraf siteleri, iStockPhoto ve Shutterstock'u içerir. Video yolunu tercih ederseniz, stok videolarınızı Pond5, VideoBlocks veya VideoHive gibi sitelere yükleyebilirsiniz.

Uzun vadeli bir iş kurmak için, bu sitelerde benzersiz tarzınız veya yakaladığınız konular aracılığıyla kendinize bir niş oluşturmak yararlı olabilir.

12. Etkinlik/düğün planlayıcısı

düğünde yeni evlenen çift

Etkinlik planlamanın stresi herkes için değil. Ancak, bazı insanlar bu baskı altında gelişirler. Etkinlikleri planlamayı ve koordine etmeyi, catering firmalarını işe almayı, yetenekli kişileri ayırmayı ve personel yönetmeyi seviyorsanız, bu sizin için doğru ev tabanlı iş fikri olabilir.

Bir etkinlik planlayıcısı olarak, düğünler veya kongreler gibi belirli bir etkinlik tarzına odaklanabilir veya ortaya çıkacak çeşitli etkinliklerle ilgilenerek bölgenize hizmet edebilirsiniz.

Etkinlik planlaması büyük ölçüde ağızdan ağza pazarlama gerektiren bir alandır, ancak kaliteli bir çevrimiçi varlıkla, başarıyı çok daha olası hale getirebilirsiniz.

13. Elektronik tamircisi

Kendi cihazlarınızı ve elektronik cihazlarınızı tamir etme konusunda yetenekli misiniz? Eğer öyleyse, başkalarına onarım hizmetleri sunarak bu yeteneği bir işe dönüştürebilirsiniz. Modern elektronik cihazların nispeten kırılgan olması nedeniyle, birçok kişi kırık ekranlar ve bitmiş piller gibi sorunlar konusunda yardıma ihtiyaç duyar.

En yeni iPhone gibi belirli bir tür elektronik aygıtın onarımında uzmanlaşmayı veya daha geniş bir aygıt yelpazesine hitap eden bir genel uzman olmayı seçebilirsiniz.

14.  Peyzaj

Dış mekan tasarımı için bir yeteneğiniz var mı? Masa başında oturmaktansa dışarıda olmayı mı tercih edersin? Öyleyse, ilgi alanlarınızı bir peyzaj işiyle birleştirmek sizin için mükemmel bir seçim olabilir. Bir peyzaj mimarı olarak, görsel olarak çekici dış mekanlar yaratmak için ilgi alanlarınızı geliştirme fırsatına sahip olacaksınız.

Bir peyzaj işine başlayarak, bu büyüyen pazardan faydalanabilir ve kaliteli dış mekan tasarımı ve bakım hizmetlerine yönelik talepten yararlanabilirsiniz. Müşterilerinize yalnızca değerli bir hizmet sunmakla kalmayacak, aynı zamanda nefes kesici manzaraları hayata geçirmek için doğaya olan sevginizi yaratıcı becerilerinizle birleştirerek güzel dış mekan ortamlarında çalışabileceksiniz.

15. ev boyama

küçük işletme fikirleri ev boyama

Bir boyama işine başlamak, düşük başlangıç ve genel giderleri ve ayrıca uzmanlık becerilerine yönelik süregelen yüksek talep nedeniyle küçük işletme sahipleri için cazip bir seçenektir.

Diğer mesleklerden farklı olarak boyacılar, kapsamlı bir eğitim veya sertifika gerektirmez, bu da çalışanların hızlı bir şekilde işe alınmasına veya serbest meslek sahibi olmasına olanak tanır. Ek olarak, özel boyama teknikleri geliştirmek için çalışmak, özellikle ev yenileme şovlarının ve tarihi mülk restorasyonunun popülaritesi ile kazanç potansiyelinizi artırabilir.

16. Otomatik detaylandırma

Otomatik detaylandırma işletmeleri, düşük giriş maliyetli, talep gören bir çalışma alanıdır. Bu iş türü, çalışma saatlerinizi ve hafta sonları çalışıp çalışmayacağınızı seçmenize olanak tanıyan planlamada da esneklik sunar. Ayrıca, zamanınız ve becerileriniz için adil olduğuna inandığınız ücretlere göre ücretlerinizi belirleme özgürlüğüne de sahip olacaksınız.

17. Ev temizliği

Bir ev temizleme işi başlatmak, bütçe dostu başka bir iş seçeneğidir. Temizlik hizmetlerine olan talep sürekli olarak yüksektir ve işletmeniz için istikrarlı bir gelir akışı sağlar. İnsanlar evlerde yaşadığı sürece o evlerin temizlenmesi gerekecektir. Kapsamlı bir genel temizlik hizmetleri yelpazesi sunarak, çeşitli müşterilere hitap etmek ve her zaman yeşil kalan bir iş segmentinden yararlanmak için iyi bir konuma sahip olacaksınız.

18. kar küreme

Kar yağışı, ABD'nin birçok yerinde hayatın bir gerçeğidir ve kış ve erken ilkbahar genellikle bol miktarda karla birlikte gelir.

Bir kamyonunuz veya SUV'niz varsa tek yapmanız gereken güvenilir bir pulluk alıp öne bağlamak. Diğer bahçe düzenleyicilerin kullanılmış saban bıçaklarında veya çevrimiçi pazar yerlerine göz atarak bazı tatlı fırsatlar elde edebilirsiniz. İşin püf noktası, hizmetlerinizin reklamını kar gelmeden önce yapmaktır, bu nedenle Google Reklamlarını, sosyal medyayı ve hatta yeni müşteriler için özel teklifler sunan eski moda kartpostalları kullanmayı düşünün.

19. bahçe temizliği

Dışarıda olmaktan ve ellerinizi kirletmekten hoşlanıyorsanız, bir bahçe temizleme işi mükemmel bir seçimdir. Çalışırken aktif kalmanın ve temiz havanın tadını çıkarmanın harika bir yolu. Bir bahçe temizleme işi de ölçeklenebilir. Tek başına bir operasyon olarak başlayabilir ve zaman içinde çalışanları işe alarak veya diğer profesyonellere taşeronluk yaparak işinizi büyütebilirsiniz.

Ek olarak, bir bahçe temizleme işine başlamak, sonunda bir kariyer olarak çevre düzenlemesine girmek isteyenler için mükemmel bir başlangıç noktasıdır.

20. İç dekorasyon

Tasarım yeteneği ve alanları dönüştürme tutkusu olanlar için bu kariyer yolu inanılmaz derecede tatmin edici ve yaratıcı olabilir. Eşsiz tarzınızı ve uzmanlığınızı sergilerken, müşterilerin hayallerindeki evleri veya çalışma alanlarını gerçekleştirmelerine yardımcı olma fırsatına sahip olacaksınız.

İnsanlar iyi tasarlanmış, işlevsel ve güzel mekanlar yaratmak için giderek daha fazla profesyonel yardım aradıkça, iç mimarlara olan talep artıyor. Bu, sürekli bir müşteri ve gelir akışı potansiyeli olduğu anlamına gelir. Ve işiniz büyüdükçe hizmetlerinizi genişletebilir, sektördeki diğer profesyonellerle ağ kurabilir ve hatta kendi markanızı oluşturabilirsiniz.

Evden başlayabileceğiniz küçük işletme fikirleri

Yalnızca evinizden yönetebileceğiniz bir işletme mi arıyorsunuz? Evine daha yakın olmak isteyenler için birkaç fikre bir göz atalım.

1. Müzik öğretmeni

küçük işletme fikirleri müzik öğretmenliği

Bir çocuk olarak, muhtemelen piyano veya gitar derslerinden adil payınızı aldınız. Şimdi, eğer müzik yeteneğiniz varsa, aynı müzik sevgisini gelecek nesillere aktarabilirsiniz.

Evinizde doğru kuruluma sahipseniz, doğrudan oradan yüz yüze veya sanal olarak ders verebilirsiniz. Evden müzik öğretmenliği kariyeri, öğrencilerin yaşamları üzerinde anlamlı bir etki yaratma, müzik sevgisini geliştirme ve esnek, tatmin edici bir kariyerin tadını çıkarma fırsatı sunar.

2. Kişisel şef/yemek servisi

Kişisel bir şef olarak oldukça geniş bir müşteri tabanına sahip olabilirsiniz - yemek yemeyi seven ve hizmetleriniz için bütçesi olan herkes.

Başarılı olmak için sadece mutfağın ustası olmanız değil, aynı zamanda en son gıda işleme ve sağlık düzenlemeleri konusunda güncel olmanız gerekir.

Yemek hazırladığınız yalnızca bir müşteriniz veya birden fazla aileniz olabilir. Çeşitli mutfak kurulumlarına uyum sağlamaya veya kendi portatif mutfak gereçlerinize yatırım yapmaya hazır olun.

Aşçılığınızı daha da büyütmek istiyorsanız, etkinlikler düzenlemeye başlayabilirsiniz. Bu miktarda yiyeceği üretmek için ticari bir pişirme alanı kiralamanız ve ek personel almanız gerekebilir. Ancak, konser başına alabileceğiniz ücret çok daha yüksek olabilir.

3. Bir Airbnb çalıştırın

Airbnb aracılığıyla başarılı bir mülkü yönetmeye giden çok şey var. Ancak, evinizi, hatta sadece bir odayı kiralamak konusunda ciddiyseniz, o zaman iyi bir yan gelir elde etme şansınız olur.

Mülkünüzün ne kadar cazip olduğuna ve yerel kiralama piyasanızın gerçekliğine bağlı olarak, sadece hafta sonları evinizi kiralayarak tüm kiranızı veya ipoteğinizi kapatabilirsiniz.

Başlaması kolay iş fikirleri

Başlaması en kolay işleri arıyorsanız, sizi harekete geçirecek birkaç önerimiz var.

1. Veri girişi

Veri girişi en heyecan verici iş gibi görünmeyebilir. Ancak evden veya sahil kenarındaki bir bungalovdan çalışabilmeniz, onu daha çekici bir evden çalışma fikri haline getirmeye yardımcı olabilir.

Ayrıca, işinizi sıfırdan başlatmak için gereken beceriler minimum düzeydedir. Gereken tek şey, müşterilerinizin istediği yazılım programına nasıl bilgi girileceğini öğrenmeye istekli olmaktır.

Bu tür bir iş, bu listedeki diğerleri kadar kazançlı olmayabilir, ancak çok fazla dikkat gerektirmeyecektir. Bu nedenle, çalışırken bir podcast dinlemekten veya Netflix'i açmaktan çekinmeyin.

2.Unlu mamuller satmak

küçük işletme fikirleri unlu mamul satmak

Yetenekli bir fırıncıysanız, yerel işletmelere unlu mamuller satan bir iş kurabilirsiniz. Çoğu kahve dükkanı ve kafe, kendi unlu mamullerini kendi bünyesinde yapmaz. Bunun yerine, bunu uygun becerilere sahip başkalarına yaptırırlar.

Glutensiz veya vegan unlu mamuller gibi belirli bir hamur işinde uzmanlaşabilir veya bunun yerine geniş bir ağ atmayı ve her türlü hamur işini güneşin altında pişirmeyi tercih edebilirsiniz.

3. Bir serbest çalışan sitesine katılın

Serbest becerilerinizi satarak yararlanabileceğiniz birçok devasa serbest platform var.

Örneğin, birkaç isim vermek gerekirse Fiverr, Kariyer, Freelancer ve Armut gibi birçok platforma katılabilirsiniz.

Bu platformların arkasında sürdürülebilir bir iş kurmak için kendinize bir niş oluşturmanız gerekecek. Örneğin, büyük içerik siteleri için SEO yapıyor musunuz? Başlangıç web tasarımı yapan bir grafik tasarımcı mısınız? Veya küçük işletme kişisel finansı konusunda uzmanlaşmış bir yazar mısınız?

Bu platformlar, güvenilir bir gelire giden hızlı bir yoldur. Deneyiminiz ve itibarınız arttıkça, bu platformların ötesine geçebilir ve müşteri tabanınızı çeşitlendirebilirsiniz.

Yan küçük işletme fikirleri fikirleri

Kendini tamamen yeni bir küçük işletmeye adamaya hazır olup olmadığından emin değil misin? Meraklı olabilecek ancak sıçramaya hazır olmayanlar için bazı yan iş fikirlerine ilişkin birkaç öneriyi burada bulabilirsiniz.

1. Bloger

Bir blog oluşturmak, size mükemmel bir yan iş veya hatta tam zamanlı gelir yaratmanız için çok sayıda fırsat sunar. İnternette çılgın karlar elde eden blog yazarları hakkında internette dolaşan tonlarca başarı öyküsü var.

Bir blog yazarı olarak bu seviyeye gelmek çok çalışma gerektirecek, ancak doğru stratejiyle bir iş kurma şansınız çok yüksek.

Kendi başına bir blog size para kazandırmaz. Ancak siteniz trafik almaya başladığında para kazanmanın birçok farklı yolu vardır, örneğin:

 • bağlı kuruluş ürünleri satmak
 • Ücretli reklam
 • Çevrimiçi kurslar ve e-kitaplar satmak

2. fotoğrafçı

Kameranız konusunda yetenekli misiniz? Evden kurabileceğiniz bir dizi farklı fotoğrafçılık tabanlı işletme var.

Örneğin, düğün fotoğrafçılığı, portreler, e-ticaret için ürün fotoğrafçılığı, stüdyo fotoğrafçılığı, drone fotoğrafçılığı, etkinlikler, emlak fotoğrafçılığı ve daha fazlasında uzmanlaşabilirsiniz.

Ilişkin: İnternette fotoğraf satmak isteyenler için başlangıç rehberi

3. Evcil hayvan bakıcısı/köpek gezdirici

küçük işletme fikirleri hayvan bakıcılığı

Hayvanlara karşı derin bir sevginiz varsa, bundan daha iyi bir iş hayal etmek zor. Sahipleri yokken günlerinizi evcil hayvanları izleyerek ve onlarla oynayarak geçiriyorsunuz. Veya öğleden sonra bir grup köpeği en sevdiğiniz parka doğru gezdirin.

Çoğu evcil hayvan sahibi, evcil hayvanlarına çocuklarıymış gibi bakar, bu nedenle ayrıntılara dikkat ve yüksek derecede güvenilirlik, sahip olunması gereken temel niteliklerdir.

Tipik olarak, köpekler ve kediler en yaygın hayvanlar olacaktır. Ancak ara sıra balıklara, kuşlara, tavşanlara ve diğer hayvanlara bakmanız gerekebilir.

Düşük bütçeli küçük işletme fikirleri

Beceri sahibi olanlar ve başlamak için düşük maliyetli bir işe ihtiyaç duyanlar için, size yardımcı olacak birkaç önerimiz var.

1. Fitness eğitmeni

Fitness tutkunuzsa, bunu başkalarıyla paylaşarak bir iş kurabilirsiniz.

Bir fitness eğitmeni olarak başarıya giden birçok yol vardır. Ev ziyaretleri yapabilir, yerel parkınızda grup fitness etkinlikleri düzenleyebilir, bir spor salonunda egzersiz yapabilir veya (yeriniz ve ekipmanınız varsa) müşterilerin size gelmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram gibi sosyal medya pazarlama araçları, ister fitness işinizi bir spor salonunun dışında yürütüyor olun, ister kişisel danışmanlık sunuyor olun, markanızı oluşturmanıza yardımcı olmakta çok etkili olabilir.

Fiziksel zindeliğin ötesinde, müşterilerinizin zindelik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için ek bir hizmet olarak yemek planlama ve diyet danışmanlığı eklemeyi de düşünebilirsiniz.

2. Çevrimiçi öğretmen

Öğretme konusunda bir tutkunuz varsa, çevrimiçi bir iş öğretimi veya özel ders vermeye başlayabilirsiniz. Bu, geleneksel bir işten daha çok bir müteahhit rolüdür, ancak iş tutarlıdır ve yetkin öğretmenlere olan ihtiyaç yüksektir.

VerbalPlanet ve Learn4Good gibi sitelerde sanal öğretim rollerini keşfedebilirsiniz.

Özel ders yaklaşımını tercih ederseniz, çocuklara en sevdiğiniz konular hakkında eğitim veren sürdürülebilir bir özel ders işi kurabilirsiniz. Bu yaklaşım için, yerel Craigslist sayfanızda veya Tutor.com gibi sitelerde sağlam ipuçları bulabilirsiniz.

3. Sanal asistan

Planlamayı ve organizasyonu seviyorsanız sanal asistan işi tam size göre olabilir. Bir sanal asistan olarak, iş gününüzü dolduracak tonlarca farklı görev vardır.

Defter tutma ve e-postalara yanıt verme, toplantı planlama, sosyal medyaya gönderme veya genel veri girişi yapma arasında değişebilir. Pek çok çevrimiçi işletme ve tek girişimci, kendilerine ayıracak zamanları olmayan günlük görevleri halletmek için VA'lara yöneliyor.

Bu sizin için doğru ev işi fikri gibi geliyorsa, Upwork veya Armut gibi sitelerde gösterileri keşfedebilir veya buradan bu alan hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Özet

2023'te küçük bir işletme kurma olasılıkları çok geniş, bütçe dostu ve başlatması kolay pek çok seçenek mevcut. Web geliştirme veya grafik tasarım gibi özel hizmetler sunmak, bir e-ticaret mağazası aracılığıyla benzersiz ürünler satmak veya bir müzik öğretmeni veya fitness eğitmeni olarak tutkunuzu ve uzmanlığınızı paylaşmakla ilgileniyorsanız, sizin için küçük bir işletme fikri vardır.

Bu önerileri inceleyerek, becerilerinizi ve tutkularınızı gelişen bir girişime dönüştürmek için mükemmel bir fırsat bulabilirsiniz. Ve stratejinizi bir eylem planına dönüştürmeye yardımcı olacak bir iş planının nasıl yazılacağına dair örneklere ihtiyacınız varsa, size yardımcı olabiliriz. Bir iş kurma korkusunun sizi engellemesine izin vermeyin - harekete geçin ve 2023'ü şimdiye kadarki en başarılı yılınız yapın.

Photo by Frederick Medina on Unsplash

Kullanılan Ürünler

Alan AdlarıDaha fazla bilgi edinin