Dijital pazarlama uzmanı için bütçesi olmayanlara GoDaddy Dijital Pazarlama Paketi geldi!

Küçük Ölçekli İşletmeKategori
Okuma süresi: 3 dk
Selina Bieber

Dijital pazarlama uzmanı titrine sahip kişilerin işletmelere ne kadar büyük katkı sağladığı tartışmaya açık değil. Ancak şunu da görüyoruz ki mikro KOBİ’ler ve yeni kurulan küçük işletmelerin çoğu zaman bu nitelikte birini çalıştıracak bütçesi olmayabiliyor. Küçük işletme ve girişimcileri desteklemeye odaklanan bir şirket olarak ürünlerimizi tasarlarken bunu da göz önünde bulunduruyoruz. Web Siteleri + Pazarlama Araçları çözümümüzün yeni üyesi olan Dijital Pazarlama Paketi’ni de bu doğrultuda oluşturduk.

Dijital pazarlama, planlı ve doğru bir şekilde yapıldığında geleneksel pazarlama faaliyetlerine oranla küçük işletme ve girişimcilere daha düşük maliyetle, daha harika sonuçlar getirebilir.

GoDaddy Dijital Pazarlama Paketi ile müşterilerimize tüm dijital pazarlama faaliyetlerini tek bir pano üzerinden yönetme kolaylığını sunuyoruz. Bu sayede bir platformdan diğerine geçerek, hepsini teker teker kontrol etmek, gerekli yerlere müdahale etmek yerine hepsini tek bir pano üzerinden yapabiliyorlar.

godaddy dijital pazarlama paketi yönetim panosu
Dijital pazarlama faaliyetlerinizi tek bir panodan yönetebilirsiniz.

Hepimizin dijital pazarlama uzmanı olmasına gerek yok

Dijital pazarlama, online olarak yapılan her türde pazarlama faaliyetini tanımlamak için kullanılan bir terim. Kapsamı oldukça geniş olsa da online dünyada başarı için “olmazsa olmaz” diyebileceğimiz, temel dijital pazarlama faaliyetlerini beş başlıkta toplayabiliriz:

  • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
  • Paid Search (Ücretli Arama)
  • E-posta Pazarlama
  • Sosyal Medya Pazarlama
  • İşletme Listeleri
dijital pazarlama uzmanı godaddy dijital pazarlama paketi kurulum
Üç adımda kurulum yapabilirsiniz.

Dijital pazarlama uzmanı olmayanlar veya bütçesi bir uzmanla çalışmaya yetmeyen işletmeler de GoDaddy Dijital Pazarlama Paketi ile dijital pazarlamanın getirilerinden faydalanmaya başlayabilirler. Pakette yer alan, yukarıda sıraladığımız beş başlığı kapsayan araçlar sayesinde müşterilerini bilgilendirebilir, onlarla etkileşimde bulunabilir, bu sayede fiziksel mağaza ve web sitesi trafiğini artırabilirler.

Dijital Pazarlama

godaddy dijital pazarlama paketi e-posta pazarlama kurulum ekranı
E-posta pazarlama kurulumunu hızlıca yapabilirsiniz.

E-posta pazarlama hizmetimiz, web sitenizin tasarımıyla uyumlu e-posta mesajları oluşturmanızı sağlamanın yanı sıra mesajlarınızı kaç kişinin açtığı, okuduğu ve paylaştığı gibi faydalı veriler de sunuyor. E-posta mesajlarını yan yana karşılaştırabilmeniz sayesinde de hangilerinin en iyi performansı gösterdiğini görüntüleyebilir ve ileriye yönelik planlamalarınızı bu doğrultuda yapabilirsiniz.

İtibar Yönetimi

Facebook ve Google liste kayıtlarınızı yine aynı panodan oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Panoya bağladığınız platformlardan yeni bir yorum almanız durumunda tarafınıza bildirim gönderilecektir. Farklı sitelere girip çıkmadan, mevcut pano üzerinden yorumları okuyabilir ve yanıtlayabilirsiniz.

Hepsi Bir Arada Pano

Dijital pazarlama uzmanı olmasanız da web sitenizi Google için optimize edebilir, Facebook veya Instagram’da paylaşım yapabilir, müşteri yorumlarına yanıt yazabilir, e-posta pazarlama iletileri oluşturabilir ve gönderebilirsiniz. Ve tüm bunları GoDaddy hesabınızdan çıkmadan, tek bir pano üzerinden yapabilirsiniz. Eğer henüz bir Facebook sayfanız veya Google kaydınız yoksa bunları da aynı pano üzerinden oluşturabilirsiniz.

Özellikle nereden nasıl başlayacağına, dijital pazarlama ile neler elde edebileceğine emin olmayanlar için GoDaddy Dijital Pazarlama Paketi’nin 3 aylık deneme süresinden faydalanabilir, sonuçları kendiniz test edebilirsiniz.

İlgili yazı: Dijital pazarlama trendleri 2020’de KOBİ’lere ne gibi avantajlar sağlayacak?