Yıllık plan yaparken satışları artırmayı düşünüyor musunuz? İpuçları için testimizi yapın.

Küçük Ölçekli İşletmeKategori
Okuma süresi: 2 dk
Simay Yıldız

Yeni bir yıl başlarken, her ölçekten işletme yıllık plan çalışmalarını tamamlamaya odaklanıyor. Planları arasında ürün çeşitliliğini artırmak, çalışan sayısını artırmak, yurtdışına satış yapmaya başlamak gibi pek çok kalem olabilir… Ve eminiz ki çoğu işletme yeni yılda satışlarını artırmak istiyor. Şahane ürünleriniz var, kusursuz hizmet sunuyorsunuz, altyapınız tamam, müşterilerinize satış öncesi ve sonrası destek sunmaya da hazırsınız… Peki, daha fazla müşteri çekmek, mevcut müşterilerinizin memnuniyetini artırmak ve satışlarınızın artmasına yardımcı olmak için başka neler yapabileceğinizi düşündünüz mü?

Sağlam bir yıllık plan, satışlarınızın artmasına yardımcı olabilir

Gelecek yıl için sağlam bir yıllık plan oluşturmanız, hedeflerinize ulaşmanızın anahtarıdır. Yıllık plan yapma sürecinde de günlük faaliyetlerinizi tabii ki bekletemiyorsunuz; hatta hiç ara veremeyeceğiniz, aksamaması gereken işleriniz var. Mesela; pazarlama takviminizi aksatmadan e-posta listenizi düzenlemek, web sitenizi ve sosyal medya faaliyetlerinizi gözden geçirmek; müşterilerinizle iletişimde kalarak onlara indirimler, promosyonlar veya işlerine yarayacak ipuçları ve bilgiler sunmak…

Rutin işleri yürütürken planlama yapmanın bunaltıcı olabileceğinin farkındayız ve aklınızı kaybetmeden karar vermenize yardımcı olmak istiyoruz. Aşağıdaki testimizde, yıllık plan çalışmalarınız hakkında 3-5 soruya cevap vererek sizin için hazırladığımız ipuçlarına ulaşabilirsiniz.