2023’ün en iyi alan adı kayıt şirketleri seçenekleri ve karşılaştırmaları

GenelKategori
Okuma süresi: 14 dk
Adem Asha

Yeni bir alan adı satın almak söz konusu olduğunda, aramaya nereden başlamalısınız? Aralarından seçim yapabileceğiniz 2400'den fazla ICANN kayıtlı alan adı kayıt kuruluşu ile, ihtiyaçlarınız için en iyi alan adı kayıt şirketleri içerisinden karar vermek bunaltıcı olabilir.

Bu yazıda, itibarlarına, özelliklerine, fiyatlarına ve müşteri desteğine göre en iyi alan adı kayıt şirketleri listesi oluşturduk. Aradığınız ister en uygun fiyat, göz kamaştırıcı müşteri desteği, kullanımı kolay arayüzler veya güvenilir güvenlik önlemleri olsun, bu listede özel gereksinimlerinizi karşılayan bir alan adı kayıt şirketi bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

En iyi alan adı kayıt şirketleri nedir ve ne yaparlar?

En iyi alan adı kayıt şirketleri için, özel ihtiyaçlarınızı karşılayan bir şirket seçtiğinizden emin olmak için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır. Göz önünde bulundurmak isteyeceğiniz şeylerden bazıları şunlardır:

En iyi alan adı kayıt şirketleri:

 • Mevcut alan adlarını aramanız ve kaydetmeniz için bir platform sağlar.
 • Alan adlarının benzersiz ve yeni kayıt için uygun olmasını sağlar.
 • DNS aracılığıyla IP adresleri tahsis eder.

Bu nedenle, kısacası, alan adı kayıt şirketleri, çevrimiçi bir varlığın oluşturulması ve sürdürülmesi için gereklidir.

Bir alan adı kayıt şirketi seçerken dikkat edilmesi gerekenler

En iyi alan adı kayıt şirkeltleri içinden seçenler için, özel ihtiyaçlarınızı karşılayan bir şirket seçtiğinizden emin olmak için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır. Göz önünde bulundurmak isteyeceğiniz şeylerden bazıları şunlardır:

 1. Fiyat: Alan adı kayıt şirketleri, alan kaydı, yenileme ve transfer için farklı ücretler alır. Uygun fiyatlar sunan birini bulmak için farklı alan adı kayıt şirketlerinin fiyatlarını karşılaştırın (ve ilk yıl fiyatlandırmasının ötesini de kontrol ettiğinizden emin olun).
 2. Özellikler: Farklı alan adı kayıt şirketleri, alan adı gizliliği, e-posta barındırma, SSL sertifikaları ve web sitesi oluşturma araçları gibi çeşitli özellikler sunar. Ek olarak, tüm alan adı kayıt şirketleri aynı TLD seçimini sunmadığından, satın almak istediğiniz TLD'yi (Üst Düzey Alan Adı) göz önünde bulundurun.
 3. İtibar: alan adı kayıt kuruluşunun itibarını göz önünde bulundurun. Şirketin güvenilirliği hakkında bir fikir edinmek için diğer kullanıcıların incelemelerine ve geri bildirimlerine bakın.
 4. Müşteri desteği: alan adı kayıt kuruluşunun güvenilir müşteri desteği sunduğundan emin olun. Telefon, e-posta ve canlı sohbet gibi farklı destek kanalları sağlayan bir şirket seçin.
 5. Güvenlik: Alan adı kayıt kuruluşunun, alan adınızı ve kişisel bilgilerinizi siber tehditlerden korumak için yeterli güvenlik önlemlerini sağladığından emin olun.
 6. Alan adı transfer politikası: Alan adı kayıt kuruluşunun alan adı transfer politikasını kontrol edin. Gelecekte farklı bir kayıt operatörüne geçmeye karar vermeniz durumunda kolay alan adı transferlerine izin veren bir şirket seçin.
 7. Kullanıcı arabirimi: Alan adınızı kolayca ve verimli bir şekilde yönetmenize olanak tanıyan, kullanımı kolay bir kullanıcı arabirimine sahip bir alan adı kayıt kuruluşu seçin.

Bu faktörleri göz önünde bulundurarak, yeni alan adınız için ihtiyacınız olan özellikleri, fiyatlandırmayı ve desteği sağlayan En iyi alan adı kayıt şirketleri içinden seçebilirsiniz.

En iyi alan adı kayıt şirketleri:

Artık alan adı kayıt şirketlerinin neler sağlayabileceğine ilişkin temel bilgileri ele aldığımıza göre, 2023'teki en iyi alan adı kayıt şirketleri için her birine daha yakından bakalım.

 1. GoDaddy 
 2. Namecheap 
 3. Google
 4. Dynadot
 5. IONOS 
 6. Hostinger 
 7. Name.com 
 8. Domain.com 
 9. Network Solutions 
 10. Bluehost 

1. GoDaddy

GoDaddy homepage ekran görüntüsü fotoğrafı

Merkezi Tempe, Arizona'da bulunan GoDaddy, 1997 yılında kuruldu ve 84 milyondan fazla kayıtlı alan adıyla dünya çapındaki en büyük alan adı kayıt kuruluşudur.

Hizmetlerin anlık görüntüsü

 • GoDaddyFiyatlandırmaları:
  godaddy fiyatlandırma listesi ekran fotoğrafı
 • WHOIS gizliliği: Alan adı kayıtlarına ücretsiz alan adı gizliliği dahildir.
 • Alan adı transferleri: Gelen alan adı transferleri 9,99$'dır ve bir yıllık kaydı içerir. Giden transferlerin ilgili bir maliyeti yoktur ve müşteri tarafından kendi hesabından tamamlanabilir.
 • Ek hizmetler: GoDaddy'nin alan adı kayıtları arasında ücretsiz bir site oluşturucu, ücretsiz alan adı ve ücretsiz pazarlama hizmetleri sünülür. Barındırma, e-posta ve DIFY web çözümleri gibi ek hizmetler de mevcuttur. GoDaddy ayrıca birçok ülkede 7/24 müşteri desteği sunar.

2. Namecheap

namecheap homepage ekran görüntüsü fotoğrafı

Phoenix, Arizona merkezli Namecheap, 2001 yılında kurulmuş ve hizmetleri aracılığıyla kayıtlı 18 milyondan fazla alan adına sahip bir alan adı kayıt kuruluşudur.

Hizmetlerin anlık görüntüsü

 • NamecheapFiyatlandırmaları:
  namecheap fiyatlandırma listesi ekran görüntüsü
 • WHOIS gizliliği: Namecheap, kayıtlı alanları için ücretsiz alan adı gizliliği sunar.
 • Alan adı transferleri: Gelen alan adı transferleri 9,76 USD'dir ve bir yıllık kaydı içerir. Giden transferlerin ilgili bir maliyeti yoktur ve müşteri tarafından kendi hesabından tamamlanabilir.
 • Ek hizmetler: Namecheap, 7/24 destek, barındırma ve e-posta ürünlerinin yanı sıra ücretli sosyal ve inceleme yönetimi hizmetleri sunar. Alan adı satın alımlarında, Sosyal Medya Yöneticisi, İş E-postası ve İnceleme Yöneticisi'nin deneme sürümlerini sunarlar.

3. Google

google domains homepage ekran görüntüsü

Mountain View, Kaliforniya'da bulunan Alphabet Inc.'in bir parçası olan Google Domains, alan adı kayıt hizmeti hizmetlerini 2015 yılında başlattı ve şu anda 9 milyondan fazla kayıtlı alan adına sahip.

Hizmetlerin anlık görüntüsü

 • Google Fiyatlandırmaları:
  google fiyatlandırma listesi ekran görüntüsü
 • WHOIS gizliliği: Google, alanlar için ücretsiz alan gizliliği sağlar.
 • Alan adı transferleri: Gelen alan adı transferleri 12 $ artı vergidir ve bir yıllık kaydı içerir. Giden transferlerin ilgili bir maliyeti yoktur ve müşteri tarafından kendi hesabından tamamlanabilir.
 • Ek hizmetler: Google, Google Workspace ile entegrasyon, popüler web tasarım araçlarıyla otomatik bağlantı, ücretsiz DNSSEC, ücretsiz e-posta yönlendirme ve DNS dışa aktarma seçenekleri sunar.

4. Dynadot

dynadot homepage ekran görüntüsü

Merkezi San Mateo, California'da bulunan Dynadot, 2002 yılında kurulmuş ve şu anda 4 milyondan fazla kayıtlı alan adına sahip bir alan adı kayıt kuruluşudur.

Hizmetlerin anlık görüntüsü

 • DynadotFiyatlandırmaları:
  dynadot fiyatlandırma listesi ekran görüntüsü
 • WHOIS gizliliği: Alan adı gizliliği, Dynadot alan adlarına ücretsiz olarak dahildir.
 • Alan adı transferleri: Gelen alan adı transferleri 10,99 ABD dolarıdır. Giden transferlerin ilgili bir maliyeti yoktur ve müşteri tarafından kendi hesabından tamamlanabilir.
 • Ek hizmetler: Dynadot, e-posta ve web sitesi hizmetlerinin ücretsiz sürümlerini alan satın alımlarıyla birlikte sunar.

5. IONOS

ionons doamins sayfası ekran görüntüsü

Başlangıçta 30 yılı aşkın bir süredir 1&1 olarak bilinen şirket, 2018'de şirketlerini IONOS olarak yeniden markalaştırdı ve şu anda hizmetleri aracılığıyla 5 milyondan fazla alan adı kaydına sahipler (aynı zamanda Avrupa'nın en büyük barındırma sağlayıcısı).

Hizmetlerin anlık görüntüsü

 • IONOS fiyatlandırmaları:
  ionos fiyatlandırma listesi ekran görüntüsü
 • WHOIS gizliliği: IONOS, alan adları için ücretsiz alan gizliliği içerir.
 • Alan adı transferleri: Gelen alan adı transferleri ücretsizdir. Giden transferlerin de ilgili bir maliyeti yoktur ve müşteri tarafından kendi hesabından tamamlanabilir.
 • Ek hizmetler: Alan adı satın alımlarına ücretsiz bir SSL sertifikası e-posta hesabı dahildir. IONOS, 7/24 müşteri desteğinin yanı sıra barındırma, e-ticaret ve site oluşturucu hizmetleri de sunar.

6. Hostinger

hostinger fiyatlandırma listesi ekran görüntüsü

2011 yılında kurulan Hostinger, şu anda 1,4 milyon kayıtlı alan adına sahip, çalışanlara ait bir barındırma sağlayıcısıdır. Litvanya merkezli şirketlerinin ayrıca Zyro Website Builder ve Niaga Hosting gibi başka markaları da var.

Hizmetlerin anlık görüntüsü

 • Hostinger Fiyatlandırmaları:
  hostinger domains sayfası ekran görüntüsü
 • WHOIS gizliliği: Alan adı gizliliği, Hostinger'a ücretsiz olarak dahildir.
 • Alan adı transferleri: Gelen alan adı transferleri 8,99$'dır. Giden transferlerin ilgili bir maliyeti yoktur ve müşteri tarafından kendi hesabından tamamlanabilir.
 • Ek hizmetler: Hostinger, müşterileri için barındırma, VPS ve e-posta hizmetleri sunar. Sohbet destek ekibi 7/24 hizmetinizdedir.

7. Name.com

name.com domain sayfası ekran görüntüsü

Denver, Colorado merkezli Name.com, 2003 yılında kurulmuş bir alan adı ve barındırma sağlayıcısıdır ve şu anda 2 milyondan fazla alan adını yönetmektedir.

Hizmetlerin anlık görüntüsü

 • comFiyatlandırmaları:
  name.com fiyatlandırma listesi ekran görüntüsü
 • WHOIS gizliliği: Alan adı gizliliği, uygun alan adı başına yıllık 4,99 ABD dolarıdır.
 • Alan adı transferleri: Gelen alan adı transferleri 9,99$'dır. Giden transferlerin ilgili bir maliyeti yoktur ve müşteri tarafından kendi hesabından tamamlanabilir.
 • Ek hizmetler:com, Wix ve Google Workspace ile iş ortaklıklarının yanı sıra bulut barındırma ve SSL sertifikaları sunar.

8. Domain.com

domain.com domain saayfası ekran görüntüsü

1999 yılında kurulan ve Jacksonville, Florida merkezli Domain.com, şu anda onlar aracılığıyla kayıtlı yaklaşık 2 milyon alan adına sahip bir alan ve barındırma sağlayıcısıdır.

Hizmetlerin anlık görüntüsü

 • comFiyatlandırması:
  domain.com fiyatlandırma listesi ekran görüntüsü
 • WHOIS gizliliği: Alan adı gizliliği, uygun alan adı başına yıllık 8,99 ABD dolarıdır.
 • Alan adı transferleri: Gelen alan adı transferleri 9,99$'dır. Giden transferlerin ilgili bir maliyeti yoktur ve müşteri tarafından kendi hesabından tamamlanabilir.
 • Ek hizmetler:com site oluşturucular, e-posta, e-posta pazarlama ve barındırma hizmetleri sunar.

9. Network Solutions

network solution domain sayfası ekran görüntüsü

Network Solutions, 1991'de alan kayıtlarını yönetmek için ABD Savunma Bilgi Sistemleri Dairesi ile bir ortaklık aracılığıyla faaliyet gösteren ICANN'in varlığından beri alan adı endüstrisinde yer almaktadır. Şu anda kayıtlı 6 milyonun üzerinde alan adı vardır.

Hizmetlerin anlık görüntüsü

 • Network SolutionsFiyatlandırma:
  network solution fiyatlandırma listesi ekran görüntüsü
 • WHOIS gizliliği: Alan adı gizliliği, uygun alan adı başına yer başına 9,99 ABD dolarıdır.
 • Alan adı transferleri: Gelen alan adı transferleri 9,99$'dır. Giden transferlerin ilgili bir maliyeti yoktur ve müşteri tarafından kendi hesabından tamamlanabilir.
 • Ek hizmetler: Network Solutions, barındırma, site oluşturucular, e-ticaret, e-posta, pazarlama ve BT hizmetleri sunar.

10. Bluehost

bluehost domain sayfassı ekran görüntüsü

Merkezi Utah, Orem'de bulunan Bluehost, 2003 yılında kuruldu ve öncelikle alan adları da sunan bir barındırma sağlayıcısıdır.

Hizmetlerin anlık görüntüsü

 • BluehostFiyatlandırma:
  bluehost fiyatlandırma listesi ekran görüntüsü
 • WHOIS gizliliği: Bluehost ile alan adı gizliliği, uygun alan adı başına yıllık 15 ABD dolarıdır.
 • Alan adı transferleri: Gelen alan adı transferleri ücretsizdir. Giden transferlerin ilgili bir maliyeti yoktur ve müşteri tarafından kendi hesabından tamamlanabilir.
 • Ek hizmetler: Bluehost, barındırma, sunucular, e-posta ve DIFY hizmetleri içeren bir barındırma sağlayıcısıdır. Ayrıca 7/24 destek sunuyorlar.

İhtiyaçlarınız için en iyi alan adı kayıt şirketini bulma

En iyi alan adı kayıt şirketleri , çevrimiçi bir varlığın oluşturulması ve sürdürülmesinde önemli bir adımdır. İhtiyaçlarınız için doğru kayıt şirketini bulmak için, kendi gereksinimlerinize göre tüm şirketi dikkate almanız önemlidir. Her sağlayıcı, herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak bir dizi hizmete sahip olmayacaktır.

Farklı alan adı kayıt şirketlerinin fiyatlarını karşılaştırmak, en iyi alan adı kayıt şirketleri içinden uygun seçeneği bulmanıza yardımcı olsa da, aklınızda bulundurmanız gereken başka faktörler de vardır. Örneğin, şirketin itibarını ve müşteri desteğini kontrol etmek, güvenilir ve güvenilir bir kayıt şirketi seçtiğinizden emin olabilir. Ayrıca, web sitelerinin kullanımı kolay mı? İletişim bilgilerini bulabilir misiniz?

Göz önünde bulundurulması gereken diğer bir faktör, katma değer sağlayabilen ve size hepsi bir arada alan adı çözümü sağlayabilen e-posta barındırma ve web sitesi oluşturma araçları gibi sundukları diğer hizmetler olabilir.

Umarız rehberimiz, kendiniz veya işletmeniz için en iyi alan adı kayıt şirketini bulmaya başlamanıza yardımcı olacak bazı yararlı bilgiler vermiştir. Gereksinimlerinize uyan bir alan adı kayıt şirketi seçerek, web sitenizin güçlü bir temele sahip olmasını ve gelecekte başarılı olacak şekilde konumlandırılmasını sağlayabilirsiniz.

En iyi alan adı kayıt şirketleri ile ilgili (SSS)

En büyük alan adı kayıt kuruluşu?

En iyi alan adı kayıt şirketleri arasından en büyük şirket:GoDaddy, 84 milyondan fazla kayıtlı alan adıyla en büyük alan adı kayıt şirketidir

Hangi alan adı kayıt şirketleri en iyi gizlilik seçeneklerini sunar?

En iyi alan adı kayıt şirketleri içerisinden çoğu, alan adı gizliliğinin yanı sıra onlar aracılığıyla kurulan hesaplar için 2 faktörlü kimlik doğrulamayı da içerir. WHOIS gizliliği olarak da bilinen alan adı gizliliği, alan adı sahiplerinin gizliliğini ve kişisel bilgilerini korumak için alan adı kayıt şirketleri tarafından sağlanan bir hizmettir. Bu özellik, sahip bilgilerinin gizli tutulmasına ve dolandırıcıların eline geçmesine yardımcı olur.

Bazı alan adı kayıt şirketleri bir adım daha ileri giderek, yetkisiz alan adı transferlerini önlemek için ek bir kilit olan alan adı koruma hizmetleri sunar.

Tüm kayıt şirketleri aynı alan adı uzantılarını sunuyor mu?

Hayır, tüm kayıt operatörleri aynı alan adı uzantılarına sahip değildir. Çoğu, daha yaygın alan adı uzantıları sunma eğilimindedir, ancak aklınızda belirli bir gTLD varsa, alan adı kayıt kuruluşunuzun bunu sunduğundan emin olmanız gerekir.

Hangi alan adı kayıt şirketini kullandığım gerçekten önemli mi?

Tüm alan adı kayıt şirketleri aynı değildir. Bazıları alan adlarıyla daha fazla ücretsiz hizmet sunarken bazıları sunmaz. Örneğin, birçok alan adı kayıt şirketi ücretsiz WHOIS gizliliği sunar, ancak bu, diğer alan adı kayıt şirketlerinde ekstra bir ücrettir. İhtiyaçlarınıza uygun bir alan adı kayıt şirketi seçtiğinizden emin olmak isteyeceksiniz.

Birden fazla alan adı kayıt şirketi kullanabilir miyim?

Alanlarınız için birden fazla alan adı kayıt şirketi kullanmak gerekli değildir, ancak bu kesinlikle kişisel tercih ve özel ihtiyaç meselesidir. Genel olarak, çoğu web sitesi sahibi ve işletme, alan adlarını yönetmek için tek bir alan adı kayıt şirketi kullanır; bu, yönetim sürecini basitleştirir ve karışıklık veya hata riskini azaltır.

İster bir ister birden çok alan adı kayıt kuruluşu kullanın, alan adlarınızı düzenli tutmanız ve tüm alan adlarınıza ve kayıt şirketi hesaplarınıza erişiminizin olduğundan emin olmanız önemlidir. Bu, alan kaydının ve sona erme tarihlerinin takip edilmesini, doğru iletişim bilgilerinin tutulmasını ve alanlarınızın herhangi bir olağandışı etkinlik için düzenli olarak izlenmesini içerir.

*Fiyatlandırma verileri 3/13/2023 tarihinde araştırılmıştır. Listelenen tüm fiyatlar değişebilir.

Kullanılan Ürünler

Alan AdlarıDaha fazla bilgi edinin