Facebook işletme sayfası

Facebook işletme Sayfası nasıl oluşturulur ve yönetilir?

GenelKategori
Okuma süresi: 19 dk
Adem Asha

Küçük bir işletme sahibi olarak, daha fazla müşteriye ulaşmanın en iyi yollarından biri, onlarla bulundukları yerde buluşmaktır ve bu giderek artan bir şekilde sosyal medyada yapılmaktadır. Facebook, her gün 2 milyardan fazla ziyaretçisiyle en popüler sosyal medya platformlarından biri olmaya devam ediyor, dolayısıyla işletmeniz için inanılmaz derecede güçlü bir kanal olabilir. Bir Facebook işletme Sayfasıyla, içeriğinizi küresel bir hedef kitlenin önüne çıkararak mağazanızın tanıtımını yapabilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

Bu makalede, Facebook işletme Sayfanızı oluşturmak, yönetmek ve tanıtmak için bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz.

Facebook işletme Sayfası nedir?

Facebook işletme Sayfası, işletmelere özel bir Facebook profili türüdür. Diğer Facebook profilleri gibi işletme Sayfalarını da oluşturmak ücretsizdir. Bir Facebook işletme Sayfası oluşturduğunuzda işletmenizle ilgili içerik paylaşabilir, mağazanızın tanıtımını yapabilir ve müşterilerinizle etkileşimde bulunabilirsiniz. Ayrıca ürünlerinizi Facebook aracılığıyla tanıtmak ve hatta satmak için Facebook Reklamları ve Facebook Mağazası gibi ek e-ticaret araçlarından da yararlanabilirsiniz.

İlişkin: Facebook Marketplace’te satış nasıl yapılır?

Facebook işletme Sayfası, işletmelere özel bir Facebook profili türüdür. Diğer Facebook profilleri gibi işletme sayfalarını da ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz. Bir Facebook işletme sayfasında oluşturulan işletmenizle ilgili içerikleri paylaşabilir, mağazanızın tanıtımını yapabilir ve müşterilerinizin etkileşiminde bulunabilirsiniz. Ayrıca ürünlerinizi Facebook aracılığıyla tanıtmak ve hatta satmak için Facebook Reklamları ve Facebook Mağazası gibi ek e-ticaret araçlarından da yararlanabilirsiniz.

Facebook işletme sayfası nasıl kurulur?

Bu bölümde, bir Facebook işletme Sayfası oluşturmak için gereken tüm adımları ele alacağız.

Kişisel bir Facebook hesabı oluşturun

Bir işletme Sayfası oluşturmadan önce kişisel bir Facebook profilinizin olması gerekir. Zaten kişisel bir profiliniz olsa bile işletmenize özel ayrı bir profil oluşturmak isteyebilirsiniz. Ancak kişisel profiliniz ve işletme Sayfanız ayrı kabul edilir, dolayısıyla kişisel profilinizdeki bilgilerin veya etkinliklerin yanlışlıkla işletme Sayfanızda görünmesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Facebook hesabı oluşturmak için:

 1. Facebook.com'a gidin.
 2. Yeni hesap oluştur'u tıklayın.
 3. Adınızı, e-posta adresinizi, şifrenizi ve birkaç kişisel ayrıntıyı girin.
 4. Kaydol'a tıklayın.

Yeni Facebook işletme Sayfanızı oluşturun

Facebook profilinize giriş yaptıktan sonra bir Sayfa oluşturmaya hazırsınız:

 1. Tam menüyü genişletmek için soldaki araç çubuğunda Tümünü gör düğmesini tıklayın.
 2. Genişletilmiş menüden Oluştur bölümünü bulun ve Sayfa'ya tıklayın.

İşletmenizle ilgili temel ayrıntıları sağlayın

Daha sonra, işinizle ilgili, siz çalışırken önizlemede doldurulacağını göreceğiniz bazı genel ayrıntıları eklemenin zamanı geldi:

 • Sayfa Adı: Facebook işletme Sayfanızın genel başlığını girin. Çoğunlukla bu, işletmenizin adı olacaktır.
 • Kategori: İşletmenizi en iyi tanımlayan bir veya daha fazla kategoriyi seçin.
 • Bio: İşletmenizin kısa bir açıklamasını girin. Buna, ziyaretçilere işletmeniz ve sizi özel kılan şeyler hakkında fikir veren bir başlık gibi davranın. Bu biyografiyi daha sonra değiştirebilirsiniz.

Bu bilgilerden memnun kaldığınızda Sayfa Oluştur'a tıklayın.

Profesyonel bir işletme sayfası için sayfa adınız e-posta hesabınızın ve işletmenizin adı ile eşleşmesi için GoDaddy Alan adı ve Dijital pazarlama paketi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

İletişim ve konum bilgilerini doldurun

Artık müşterilerin işletmenizle iletişime geçebileceği çeşitli yolları paylaşabilirsiniz. Müşterilerin çevrimiçi mağazanızı ziyaret edip hakkınızda daha fazla bilgi edinebilmesi için bir web sitesi URL'si eklediğinizden emin olun.

Henüz bir web siteniz yoksa Facebook Sayfanızın ötesinde daha kalıcı bir varlık oluşturmanıza yardımcı olacak bir çevrimiçi mağaza oluşturmak isteyebilirsiniz. Hızlı bir şekilde başlamak için, pahalı ve zaman alıcı web geliştirme hizmetlerine yatırım yapmak zorunda kalmadan çalışmaya başlamak için bir web sitesi oluşturma aracı kullanın.

Daha uygun fiyata daha fazla çevrimiçi mağaza oluşturmak için yönetilebilir wordpress E-ticaret hosting kullanabilirsiniz.

İşletmenizin fiziksel bir lokasyonu varsa adresinizi de girebilir ve çalışma saatlerini paylaşabilirsiniz.

Kuruluma devam etmek için İleri'ye tıklayın.

Profil resminizi, kapak fotoğrafınızı ve işlem düğmenizi özelleştirin

Facebook işletme Sayfanızın görünümünü özelleştirmek için profil resmini ve kapak fotoğrafını güncelleyebilirsiniz. Başlamak için, profil resmi olarak işletme logonuzu ve bazı ürünlerinizin resmini veya fiziksel konumunuzu kapak fotoğrafınız olarak kullanırsınız. Herhangi bir fotoğraf yüklemeden önce, logonuzun veya diğer resimlerinizin hoş olmayan şekilde bozulmasını önlemek için önerilen resim boyutlarına bakın.

Sayfanıza gelen ziyaretçiler için bir harekete geçirici mesaj (CTA) olan bir eylem düğmesini de Sayfanıza ekleyebilirsiniz. Bir eylem düğmesi eklemek için:

1. Eylem Ekle Düğmesine tıklayın.

2. Düğme metnini özelleştirmek için kullanıcılardan web sitenizi ziyaret etmelerini, sizinle Messenger aracılığıyla iletişim kurmalarını istemek ve daha fazlasını istemek gibi çeşitli seçenekler arasından seçim yapın.

3. Düğmenin kullanıcıları nereye göndereceğini seçin (ör. insanlar düğmeyi tıkladığında ne olacağını) — kullanıcıları Facebook Mağazanıza yönlendirebilir, onları Facebook ile entegre olan başka bir araca (tercih ettiğiniz e-ticaret sitesi gibi) bağlayabilir veya bir web sitesine bağlantı verebilirsiniz.

4. Ardından düğmenin kurulumunu tamamlayın. Belirli adımlar önceki seçiminize göre değişecektir. Bu örnekte kullanıcıyı bir web sitesine yönlendiriyoruz.

Fotoğraflarınızdan ve işlem düğmelerinizden memnun olduğunuzda devam etmek için İleri'yi tıklayın.

Son rötuşları ekleyin

Sayfa kurulumunuzu tamamlamadan önce aşağıdaki gibi isteğe bağlı birkaç son rötuş ekleyebilirsiniz:

 • Müşterilerin sizinle iletişime geçmesini kolaylaştırmak için WhatsApp'ı işletme sayfanıza bağlama.
 • Facebook arkadaş ağınızı Sayfanızı takip etmeye davet ederek takipçilerinizi hızlı bir şekilde başlatmak için arkadaşlarınızı Sayfanızı takip etmeye davet edin.
 • Sayfanızdaki etkinliklerden haberdar olduğunuzdan ve diğer ilgili Meta hizmetleri hakkında bilgi aldığınızdan emin olmak için bildirimleri ve tanıtım e-postalarını etkinleştirme.

Aceleniz varsa bu adımları daha sonra tamamlayabilirsiniz!

Yinelenen Sayfalar için hak talebinde bulunun

Birden fazla işletme Sayfanız varsa bunları aşağıdakiler de dahil olmak üzere belirli koşullar altında birleştirebilirsiniz:

 • Aynı adı taşıyorlar ve aynı işletmeyi temsil ediyorlar.
 • Aynı fiziksel adrese sahiptirler.
 • Aynı Business Manager hesabına aittirler.

Birleştirilebilecek herhangi bir Sayfanız olup olmadığını görmek için Facebook'un Birleştirme İsteği sayfasını kontrol edebilirsiniz.

Ortak çalışan/yönetici ekleyin

İçerik yayınlamayı ve müşteri sorularına yanıt vermeyi kolaylaştırmak için, başkalarına Facebook işletme Sayfanızı yönetme erişimi vermek yararlı olabilir. Bir ortak çalışan eklemek için:

1. İşletme Sayfanıza gidin ve Yönet'e tıklayın.

2. Sayfa erişimi'ne tıklayın ve ardından Yeni Ekle'yi seçin.

3. Talimatları takip edin ve Sayfayı yönetme erişimine sahip olması gereken kişinin adını veya e-posta adresini girin.

4. Bu kişiye Sayfanız üzerinde kısmi veya tam kontrol vermeyi seçebilirsiniz. Kısmi erişim, içerik yayınlama veya müşterilere mesaj gönderme gibi günlük etkinliklerin çoğunu kapsar. Tam kontrole sahip olan bu kişi, diğer Sayfa yöneticilerini ekleyebilir ve hatta Sayfayı silebilir. Seçiminizi yaptıktan sonra Erişim Ver'i tıklayın.

İnceleyin, cilalayın ve yayınlayın

Sayfanız artık kullanıma hazır. Sayfanın kendisine tekrar göz atın ve ek güncellemeler yapın. Aksi takdirde, yayınlamaya başlamaya hazırsınız!

Bir Facebook işletme Sayfasını yönetme hakkında bilmeniz gerekenler

Bir Facebook işletme Sayfası oluşturmak yalnızca başlangıçtır; bu platformdan gerçekten en iyi şekilde yararlanmak için bilmeniz gereken daha pek çok şey vardır. Bu bölümde Sayfanızı çalıştırırken karşılaşabileceğiniz bazı genel yönetim görevlerini inceleyeceğiz.

Bir gönderi nasıl sabitlenir?

Takipçilerinizle etkileşim kurmak için işletme Sayfanızda sık sık paylaşım yapabilirsiniz (ve yapmalısınız!). Kişisel Facebook gönderileri gibi, gönderiler de genellikle ters kronolojik sıraya göre (yani en yeniden en eskiye doğru) sıralanır. Ancak müşterilerin daha kolay bulmasını istediğiniz özel bir duyuru veya promosyon gibi bir gönderiniz varsa bunu Sayfanızın üst kısmına sabitleyebilirsiniz.

Bir gönderiyi sabitlemek için sağ üst köşedeki üç noktalı menü simgesini seçin ve Gönderiyi sabitle'ye tıklayın.

Daha sonra, bir gönderiyi Sayfanızın üst kısmından kaldırmaya hazır olduğunuzda sabitlemesini kaldırabilirsiniz.

Gönderiler nasıl planlanır?

Gönderileri planlamak, işletmenizin daha verimli ve etkili bir şekilde çalışmasına yardımcı olabilir. Facebook içeriğinin geçici doğası nedeniyle mesajlarınızı ideal zamanda yayınlamanız önemlidir; bu nedenle gönderilerinizi hedef kitlenizin ideal zamanında yayınlanacak şekilde planlamak, gönderi etkileşiminde büyük bir fark yaratabilir. Ayrıca, büyük bir indirim veya promosyon etkinliğine hazırlanıyorsanız, paylaşım yapmak için acele etmemek (ve potansiyel olarak önemli bir teslim tarihini kaçırmamak) için Facebook'ta her şeyi önceden ayarlamanız faydalı olacaktır.

Bir gönderi planlamak için:

1. İşletme Sayfanızdan, soldaki araç çubuğunda Meta Business Suite'e tıklayın. Bu bağlantıya işletme profil resminizi seçerek de erişebilirsiniz.

2. Soldaki menüde Planlayıcı'ya tıklayın.

3. Planladığınız gönderinin tarihinin üzerine gelin, Planla'ya tıklayın ve ardından açılır menüden Gönderiyi Planla'yı seçin.

4. Yayınlamak istediğiniz tarihi ve saati seçin. Sayfanız takipçi kazandıkça Facebook, takipçilerinizin Facebook'ta en aktif olduğu zamanlara ilişkin önerilerde bulunacaktır. Kaydet'i tıklayın.

5. Gönderinizi oluşturun. İçerikten, görünümden ve diğer ayarlardan memnun kaldığınızda Planla'yı tıklayın.

Müşteri desteği için Facebook Messenger nasıl kullanılır?

Küçük işletmeler, tüm Facebook kullanıcılarının kullanımına ücretsiz olarak sunulduğu ve kullanımı oldukça basit olduğundan, müşteri destek kanalı olarak Facebook Messenger'dan yararlanmalıdır.

Facebook işletme Sayfanızı ziyaret eden müşterilerinizi sizinle Messenger aracılığıyla iletişim kurmaya teşvik edin. Müşterileriniz, e-posta veya telefon üzerinden yeni bir sohbet başlatmak için Facebook'tan ayrılmak zorunda kalmak yerine sizinle iletişime geçmenin ne kadar kolay olduğunu takdir edeceklerdir. Müşterilerden sizinle Messenger aracılığıyla iletişime geçmelerini istemek için Sayfanızın işlem düğmesini kullanmayı düşünün.

Ek olarak, Messenger'ı sık sorulan sorulara (gönderim zaman çizelgeleri, mağaza saatleri veya iade politikaları gibi) otomatik yanıtlarla yanıt verecek şekilde programlayabilirsiniz. Bu, müşterilerinizin ihtiyaç duydukları bilgileri sizin tarafınızdan çok fazla sıkıcı, tekrarlanan işlere gerek kalmadan hızlı bir şekilde almasını sağlayarak müşteri hizmetleri deneyiminizi ve operasyonel verimliliğinizi artırır.

Facebook Insights nasıl kullanılır?

Facebook İstatistikleri, Sayfanızın performansı, takipçileri ve içeriğinizin etkinliği hakkında değerli bilgiler sağlar. Sayfanız büyüyen takipçi grubunuzdan daha fazla etkileşim aldıkça bu bilgiler zamanla daha değerli hale gelecektir.

Analizlere işletme Sayfanıza gidip soldaki araç çubuğundaki Profesyonel kontrol paneline tıklayarak erişebilirsiniz.

Insights hub'ı dört alt sayfa içerir. Şimdi her bir kategoriyi incelemek için biraz zaman ayırın; böylece daha sonra Sayfanızla ilgili belirli bir ayrıntıyı bulmanız gerektiğinde nereye gideceğinizi bilirsiniz.

 • Ana Sayfa: Aşağıdaki kategorilerin her birinin üst düzey özetlerini içeren Sayfa performansınıza genel bakış.
 • Sayfanız: Erişiminiz (ör. içeriğinizi gören Facebook kullanıcılarının sayısı) ve etkileşim (ör. Facebook kullanıcılarının içeriğinizle nasıl etkileşim kurduğu) hakkındaki bilgiler de dahil olmak üzere, Facebook kullanıcılarının Sayfanızı nasıl keşfettiği ve Sayfanızla nasıl etkileşim kurduğuna ilişkin bilgiler.
 • İçerik: En son Sayfa içeriğinizin listesi. Kullanıcıların hem olumlu (ör. tepkiler, yorumlar, paylaşımlar vb.) hem de olumsuz (ör. yayılmayı gizleme vb.) nasıl etkileşime sokulduğuna ilişkin belirli ölçümleri görmek için bir içerik bölümü ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.
 • Hedef Kitle: Facebook takipçileriniz hakkında bilgiler. En az 100 takipçiniz olana kadar bu alan analizleriyle doldurulmayacaktır.

Bir Facebook Sayfası nasıl silinir

Gerekirse Facebook işletme Sayfanızı geçici olarak devre dışı bırakabilir, hatta tamamen silebilirsiniz. Çoğu durumda, silmek yerine devre dışı bırakın; devre dışı bırakma, işinize uzun süre ara vermeniz gereken çoğu durumu kapsamalıdır, ancak yine de size daha sonra geri gelip yeniden etkinleştirme seçeneği sunar. Sayfanızı silerseniz, 30 günlük yeniden etkinleştirme döneminin ardından sayfanız tamamen silinir.

Facebook Sayfanızı devre dışı bırakmak veya silmek için:

1. İşletme Sayfanızda soldaki araç çubuğunda Ayarlar'a tıklayın. Bu bağlantıya işletme profil resminizi seçerek de erişebilirsiniz.

2. Gizlilik'e tıklayın, Facebook Sayfası bilgileri'ni seçin ve ardından Devre Dışı Bırakma ve silme'ye tıklayın.

3. Sayfanızı devre dışı bırakmak mı yoksa silmek mi istediğinizi seçin. Sayfanızı devre dışı bırakmanın geri alınabileceğini, ancak silme işleminin kalıcı olduğunu unutmayın; bu nedenle seçiminizi dikkatli yapın! Emin değilseniz Sayfanızı devre dışı bırakmayı seçin. Devam etmeye hazır olduğunuzda Devam'ı tıklayın.

Sayfanızı devre dışı bırakmayı seçerseniz, ayrılma nedeninizi seçmeniz istenecektir. Seçiminize bağlı olarak bazı ek bilgi ve seçenekler sunulabilir. Ayrıca Facebook e-postalarını da devre dışı bırakabilirsiniz. İstediğiniz seçimleri yapın ve Devre Dışı Bırak'a tıklayın.

Sayfanızı silmeye karar verirseniz bilgileri indirebilir veya Google ya da Dropbox gibi başka bir hizmete aktarabilirsiniz. Silme işlemini tamamlamadan önce Facebook şifrenizi girmeniz ve Sayfanızı gerçekten silmek istediğinizi onaylamanız gerekir.

Sildikten sonra fikrinizi değiştirmek için 30 gününüz var. Devre dışı bırakılmış bir Sayfayı istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz. Sayfanızı yeniden etkinleştirmeye karar verirseniz bunu Sayfa ayarlarınızdan yapabilirsiniz.

Sayfa kullanıcı adı nasıl oluşturulur?

Kullanıcı adı oluşturmak Sayfanızı müşteriler için daha çekici hale getirir. Kullanıcı adınız işletme Sayfası URL'sinin sonuna eklenecektir (ör. facebook.com/kullanıcı-adınız). Bir Sayfa kullanıcı adına sahip olmak, Sayfanıza biraz daha şıklık ve profesyonellik katar ve kurulumu oldukça basittir.

Bir Sayfa kullanıcı adı oluşturmak için:

1. İşletme Sayfanızda soldaki araç çubuğunda Ayarlar'a tıklayın. Bu bağlantıya işletme profil resminizi seçerek de erişebilirsiniz.

 1. Kullanıcı Adı'nı tıklayın.
 2. Kullanıcı adı alanını güncelleyin. Sayfa adınızdan farklı olarak kullanıcı adınızın benzersiz olması gerekir, bu nedenle onu biraz değiştirmeniz gerekebilir.
 3. Değişiklikleri Kaydet'e tıklayın ve ardından bu değişikliği onaylamak için şifrenizi girin.

Facebook işletme Sayfanızı tanıtma

Artık bir Facebook işletme Sayfası oluşturmanın ve yönetmenin temellerini bildiğinize göre, Sayfanızı gerçekten başarılı kılacak şeyler hakkında daha fazla bilgi edinmenin zamanı geldi. Ara sıra birkaç gönderi yazmak yeterli değildir; elinizden gelenin en iyisini yapmak için ilginç, tutarlı içeriğe zaman ayırmanız, mevcut takipçilerinizle etkileşimi teşvik etmeniz ve Sayfanıza yeni takipçiler çekmenin yollarını bulmanız gerekir.

İlgi çekici içerik oluşturun

Facebook tamamen içerik paylaşmak, tüketmek ve etkileşimde bulunmakla ilgilidir; bu, işletme Sayfanız için de geçerlidir! Hedef kitlenizle alakalı ilgi çekici içerik yayınlamak yeni takipçilerin ilgisini çekecek ve daha da önemlisi mevcut takipçilerinizin Sayfanıza ilgi duymasını sağlayacaktır.

En iyi sonuçları elde etmek ve takipçilerinize tutarlı bir deneyim sunmak amacıyla içerik yayınlamak için düzenli bir program oluşturun. İşleri ilgi çekici kılmak için farklı içerik türlerini (metin, resim, video veya bunların karışımı) deneyin. Hangi içeriğin çalıştığını ve nerede değişiklik yapmanız gerekebileceğini görmek için Analizlerinizi sık sık kontrol edin.

Tartışmalar, yorumlar ve katılımlar

İlgi çekici içerik oluşturmanın asıl amacı, ideal olarak tepkiler, yorumlar ve diğer tartışmayı teşvik eden etkileşimler yoluyla takipçilerinizin onunla etkileşime geçmesini sağlamaktır.

Bazı içerikler tek yönlü olsa da (örneğin, bir indirim veya tatil saatleri hakkında bilgi paylaşmak vb.), soru sormak veya doğrudan gönderi hakkında yorum istemek gibi tartışmayı teşvik eden içerikler de oluşturmalısınız. Sorulara yanıt vererek, olumlu etkileşimlere yanıt vererek ve takipçilerinizle bir etkileşim topluluğu geliştirerek yorumlar bölümüne kendiniz katılın.

Facebook Reklamlarını Kullan

Facebook işletme Sayfanız kişisel ağınız ve organik büyüme yoluyla takipçi kazanabilirken, Facebook Reklamları erişiminizi daha da genişletmenin ve Sayfanıza yeni takipçiler çekmenin harika bir yoludur.

Facebook Reklamları ile hedef kitlenize göre belirli demografik bilgileri hedefleyebilir, reklamınızın işletmenizin takipçisi ve (umarım!) müşterisi olma olasılığı en yüksek olan Facebook kullanıcılarına ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İşletme Sayfanızdan erişebileceğiniz Reklam Merkezi'nde reklamlar oluşturabilir ve bunların etkinliğini ölçebilirsiniz.

İşletmenizi dünyayla paylaşın

Devasa küresel kullanıcı tabanıyla Facebook, işletmenizi tanıtmak ve yeni ve mevcut müşterilerle bağlantı kurmak için akıllı bir seçimdir. Bu makaleyi okuduktan sonra bir Sayfa kurup yönetmeye, ilgi çekici içerik oluşturmaya ve takipçilerinizi büyütmeye hazırsınız. Facebook'un kullanımınıza sunduğu verilerden ve analizlerden öğrenmeye devam etmeyi unutmayın; böylece hedef kitlenizde neyin en iyi yankı uyandırdığı hakkında daha fazla bilgi edinebilir, trendleri takip edebilir ve daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz.

İşletmeler için Facebook'a ilişkin SSS

Bir Facebook işletme Sayfasının kişisel bir hesaba bağlı olması gerekir mi?

Evet, bir Facebook işletme Sayfasının kişisel bir hesaba bağlı olması gerekir. Ancak bunlar ayrı varlıklardır; kişisel profiliniz ile iş profiliniz arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. İstenirse işletme Sayfanız için yeni bir kişisel hesap oluşturulabilir veya başka bir ayrım katmanı eklemek isteyebilirsiniz.

Facebook işletme Sayfası ücretsiz midir?

Evet, Facebook işletme Sayfası oluşturmak ve içerik paylaşmak tamamen ücretsizdir. Reklam yayınlama veya içeriğinizi öne çıkarmayla ilgili ücretler vardır ancak bunlar isteğe bağlı hizmetlerdir.

Zaten bir işletme Sayfam varsa, Facebook'ta nasıl bir işletme Sayfası oluşturabilirim?

Facebook'ta oluşturabileceğiniz Sayfa sayısında herhangi bir sınırlama yoktur. Bununla birlikte, zamanınızı ve çabanızı tek bir Sayfa varlığını büyütmeye ve sürdürmeye harcayabilmeniz ve takipçilerin kafasını karıştırmaktan kaçınabilmeniz için işletme başına yalnızca bir Sayfa kullanmalısınız.

Facebook ve Facebook işletme hesapları arasındaki fark nedir?

Facebook'taki tüm kullanıcıların, kişisel bir profil oluşturmanıza, diğer kullanıcılarla etkileşime geçmenize ve Sayfalar oluşturmanıza olanak tanıyan bir Facebook hesabının olması gerekir.

Ancak, reklam yayınlamak veya Sayfanız ile web siteniz arasındaki trafiği izlemek üzere Facebook piksellerine erişmek gibi işletmeye veya e-ticarete özgü bazı araçlarla etkileşimde bulunmak için bir işletme yöneticisi hesabı gerekir. En azından kısmen Facebook aracılığıyla bir işletme yürütüyorsanız, muhtemelen bir işletme yöneticisi hesabına ihtiyacınız olacaktır.

İşletme Sayfamı Facebook'taki kişisel hesabımdan ayırabilir miyim?

Facebook, kişisel profilleri ve iş Sayfalarını ayrı olarak değerlendirir; kişisel davranışlarınız ile iş faaliyetleriniz arasında ayrım yapmak için bu iki profil arasında geçiş yapabilirsiniz. İsterseniz, yalnızca işletme Sayfanız için bir iş e-posta adresi kullanarak ayrı bir hesap oluşturarak işletme ve kişisel bilgileri daha da ayırabilirsiniz.