İşletmenizin Instagram profili için yazın kullanabileceğiniz 3 içerik önerisi

GenelKategori
Okuma süresi: 4 dk
Caroline Barker

Yaz ayları, işletmenizin Instagram profili ile ilgi çekici ve yaratıcı içerikler paylaşarak yeni müşterilerin dikkatini çekmesi için mükemmel bir fırsat sunar. Ancak, bir yandan işlerinizi yönetirken bir yandan da ilginç içerik fikirleri üretmek zor olabilir. Merak etmeyin, size yardımcı olmak için buradayız.

Müşterileriniz yeni yerler keşfetmek ve yeni şeyler denemek için aileleri ya da arkadaşlarıyla tatile çıktıklarında bile onlarla etkileşim kurmaya devam edebilmenizi sağlayacak, yaza hazır bir Instagram profili oluşturabilmek için, bu yazıdaki içerik fikirlerini deneyebilirsiniz.

İşletmenizin Instagram profili için 3 içerik önerisi

İşte yaza hazır bir Instagram profili için kullanabileceğiniz içerik önerileri:

  1. Kullanıcı katkılı içeriklerden faydalanın
  2. Bir Instagram yarışması düzenleyin
  3. Instagram Hikayeler’i kullanın

Şimdi hepsini tek tek inceleyelim.

1. Kullanıcı katkılı içeriklerden faydalanın

Tüketiciler, Instagram profili ve Instagram Hikayelerinde en sevdikleri yemekleri, seyahatlerini, güneşli günleri ve uzun yaz gecelerini paylaşıyorlar.

İnternette kimin sizin hakkında konuştuğunu görmek için etiketlerinizi, yorumlarınızı ve beğenilerinizi takip ederek Instagram hesabınızı izleyin.

Unutmayın, sağ üst köşedeki ok ve profilinizin altındaki kalp ikonundaki bildirimler etiketleri, yorumları ve beğenileri gösterir.

İşletmenizle ilgili başkalarının paylaştığı harika içeriklere denk geldiğinizde hiç durmayın, gönderiyi kendi Instagram profili veya hikayenizde paylaşın! Bunun için bir repost uygulaması kullanabilir ya da fotoğrafı ilk paylaşan kullanıcıyı etiketleyip paylaşımı için teşekkür edebilirsiniz.

İşte Instagram stratejilerinin bir parçası olarak kullanıcı katkılı içerikleri kullanan bazı yerel işletme örnekleri:

instagram profili yerel işletme örnekleri

Yukarıdaki örneklerde görebileceğiniz gibi, işletmeler kullanıcılara kredi vermek için gönderinin açıklamasında kamera emojisi ve yanında o kullanıcının Instagram hesabını paylaşmış. İçeriği yayınlayan kullanıcıların etiketlenmesi, müşterilerinize işletmenize geldikleri ve sizinle ilgili içerik paylaştıkları için teşekkür etmenin harika bir yoludur.

2. Bir Instagram yarışması düzenleyin

Instagram’da bir yarışma düzenlemek, takipçilerinizi harekete geçirmenin ve onlara bu yaz özel bir şey sunmanın etkileşim yaratan bir yöntemidir. Ücretsiz ürünler, indirimler ya da kuponlar sunabilir ve takipçilerinizden yarışmanıza katılmalarını isteyebilirsiniz.

Bunun en iyi örneklerinden biri, kullanıcılardan bir arkadaşlarını etiketlemelerini istediğiniz çekilişlerdir. İşletmenizin Instagram profili üzerinden paylaşacağınız bir fotoğrafa “ÇEKİLİŞ” yazın ve takipçilerinize yarışmaya katılmak için bir arkadaşlarını etiketlemeleri gerektiğini söyleyin. (Örneğin: “Beraber yemeğe çıkmayı sevdiğiniz bir arkadaşınızı etiketleyin.”) Sonra da kazananın ne zaman açıklanacağını bildirin.

3. Instagram Hikayeler ve Reels kullanın

Bu yaz tutarlı bir Instagram Hikayeler ve Reels stratejisi belirleyin. Instagram Hikayeler’i kullanmak eğlenceli olabilir çünkü anlık içerik paylaşmanıza olanak sağlar. Etkinliklerden fotoğraf ve videolar paylaşarak ya da menünüze eklenen yeni yemekleri veya mağazanıza eklenen yeni ürünleri sergileyerek takipçilerinizi işletmenizde olanlardan haberdar edin.

Instagram Hikayeler’i kullanırken, bulunduğunuz bölgeyi coğrafi olarak etiketlemeyi, işletmenizi etiketlemeyi, mention ve hashtag kullanmayı unutmayın – tabii hepsini aynı anda, aynı gönderiye sıkıştırmaya çalışmayın!

Bu tür etiketler, etkileşiminizi artırmanıza yardımcı olur. Çünkü içeriklerinize mahallenizi, güncel konuları ve diğer kullanıcıları dahil ettiğinizden, insanları etkileşime girmeye teşvik edersiniz.

Instagram profili örneğinde olduğu gibi, kullanıcı katkılı içerikleri Instagram Hikayeler’de de kullanabilirsiniz. Instagram uygulamasına gidin ve sağ üst köşedeki oka tıklayın. Birisi sizi hikayesinde etiketlediyse, bu okun üzerinde kırmızı bir bildirim görünecektir.

Instagram size, “Bunu hikayene ekle” seçeneği sunuyor. Bunu seçtikten sonra, içeriği istediğiniz gibi düzenleyebilir ve müşterilerinizin işletmenizde yaşadığı deneyimi kendi hesabınızda paylaşabilirsiniz.

Bu yazıda paylaştığımız içerik fikirlerini bu yaz işletmenizin Instagram profili, Reels ve Hikayeler’inde uygulamak, yeni müşteriler çekmenize yardımcı olabilir.