Web sitesi güvenliği testi ile sitenizin risk altında olup olmadığını öğrenin

GenelKategori
Okuma süresi: 4 dk
Andrea Rowland

İnternetteki tehlikelere karşı web sitenize ne kadar korunuyor? Kötü amaçlı yazılım, virüsler, DDoS saldırıları, SQL enjeksiyonu, siteler arası komut dosyası çalıştırma ve daha fazlası gibi online tehditler web sitenize zarar verip ziyaretçilerinizin hassas bilgilerini tehlikeye sokabilir. Böylece işletmenizin zaman, para ve itibar kaybetmesine neden olabilirler. Web sitesi güvenliği testimizi yaparak sitenizin tehlikelere karşı ne kadar korunduğunu öğrenebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için testin tüm sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz:

Siteniz hack’lenmeyi bekliyor

web sitesi güvenliği dikkat levhası

Web sitesi güvenliği konusunu ciddiye almanın vakti geldi. Web siteniz kötü amaçlı yazılım, virüs, DDoS saldırıları, kaba kuvvet saldırıları ve dolandırıcılık gibi siber saldırılara karşı korunmuyor. Hacker’lar büyük olasılıkla zayıf şifreler ve diğer güvenlik açıkları dolayısıyla sitenize admin erişimi sağlayabilir ve sitenize zarar verebilirler.

Güçlü şifreler oluşturmak ve web sitesi güvenlik açıklarını yakalamak için denetim araçları kullanmak web sitesi güvenliğini sağlamak için atabileceğiniz ilk adımlardır. Web sitenizin güvenliğini kendiniz sağlayabileceğinizden emin değilseniz, bir profesyonelle çalışmayı da düşünebilirsiniz.

Web sitesi güvenliği sağlamak için sonraki adımlar

 1. İnternet güvenliğini tehdit eden tehlikeleri öğrenin.
 2. Web siteniz için doğru SSL sertifikasını seçin.
 3. Sitenizi güvenlik açıklarını bulmak için tarayacak ve temizleyecek güvenlik araçlarını inceleyin ya da bir internet güvenliği uzmanı ile çalışın.

Harekete geçmek için zaman kaybetmeyin – siteniz çoktan hack’lenmiş olabilir.

Tavsiye edilen araçlar

1. SSL Sertifikaları
2. Express Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme

Sitenizin güvenlik açıkları olabilir

web sitesi güvenliği dikkat

Web sitesi güvenliği yolunda bazı adımlar atmışsınız ancak daha yapmanız gerekenler var. Web sitesi koruması 7/24 yapılan bir iştir, bu yüzden biraz yardıma ihtiyacınız olabilir. Web sitenizin yönetici kısmına erişmek için güçlü ve eşsiz (başka yerde kullanmadığınız) bir şifre kullandığınızdan emin olun. Sitenizi her gün yedeklemeyi ve kötü amaçlı yazılımlar ve diğer güvenlik tehditlerine karşı taramayı ihmal etmeyin.

Sonraki adımlar

 1. Sitenizin SSL sertifikası ile korunup korunmadığını kontrol edin. Korunmuyorsa, doğru SSL sertifikasını seçin.
 2. Sitenizi daha iyi korumanıza yardımcı olacak diğer araçların neler olduğunu öğrenin.
 3. Web sitesi güvenliği sorunlarından haberdar olmak için Google Arama Konsolu’nu kullanın.

Tavsiye edilen araçlar

 1. SSL Sertifikaları
 2. Web Sitesi Yedekleme
 3. Web Sitesi Güvenliği

Siteniz güvenli

web sitesi güvenliği asma kilit

Harikasınız! Web sitenizin ve ziyaretçilerinizin güvenliğini sağlamak için gerekli her şeyi yapıyorsunuz. Güçlü ve eşsiz şifreler kullanma, sitenizi HTTPS protokolü ile koruma, günlük kötü amaçlı yazılım taramaları yapan, sitenizin günlük yedeğini alan ve gerektiğinde sitenizi eski haline kolayca döndürebilen araçlar kullanma, DDoS saldırıları ve diğer tehditlere karşı güvenlik duvarı kullanma ve web site güvenliği kontrolü sağlamak için Google Arama Konsolu’nu kullanma gibi uygulamaların çoğunu (belki de hepsini!) gerçekleştiriyorsunuz.

Bir WordPress siteniz varsa, güçlü bir güvenlik eklentisi kullanıyorsunuz ve sitenizin ana yazılımını, eklentilerini ve temalarını düzenli olarak güncelliyorsunuz.

Sonraki adımlar

 1. Gelişmiş web sitesi güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinin.
 2. Web sitenizin performansını iyileştirmek için bir İçerik Dağıtım Ağı (CDN) kullanmayı düşünün.
 3. Bilgilerinizi paylaşın! Konuk yazarlık yapmayı ya da bir podcast başlatmayı deneyebilirsiniz.

Tavsiye edilen araçlar

CDN performans hızlandırıcı ve DDoS azaltma özellikli Üst Düzey Web Sitesi Güvenliği

Kullanılan Ürünler