Küçük işletme sahipleri ve girişimciler “GoDaddy ile İşletmem İnternette” eğitim projesi ile online dünyaya adım atacak

GenelKategori
Okuma süresi: 3 dk
Selina Bieber

Günümüzde online bir varlığa sahip olmak ve onu yönetebilmek küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin işlerinin devamlılığı için olmazsa olmazlardan haline gelmeye başladı. Özellikle geçtiğimiz seneden beri farklı aşamalarda devam eden pandemi süreci ile online araçlar ve platformlar eğitim almaktan çalışmaya, sevdiklerimizle iletişim kurmaktan alışveriş yapmaya kadar geniş bir yelpazede öncekinden çok daha fazla hayatımıza girdi ve girmeye de devam ediyor. GoDaddy olarak küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin online dünyada başarılı olmaları için gerekli araç ve yardımı sunmaya odaklanıyoruz. Bu doğrultuda, “GoDaddy ile İşletmem İnternette” adını verdiğimiz bir eğitim projesi geliştirdik ve Marketing Türkiye iş birliği ile hayata geçirdik.

Geçen sene yayınladığımız GoDaddy 2020 Global Girişimcilik Anketine göre katılımcıların yüzde 29’u halihazırda bir web siteleri olduğunu söylerken yüzde 48’i işletmeleri için yakın zamanda bir site kurmak istediklerini belirtti. Marketing Türkiye iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz bu eğitim projesi ile bu isteğe katkı sağlamayı, küçük işletme ve girişimcilerin dijital dünyanın sağladığı avantajlardan faydalanabilmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

“GoDaddy ile İşletmem İnternette” eğitim projesi

“GoDaddy ile İşletmem İnternette” projesinin hedef kitlesinde dijital varlığı olmayan ancak online dünyanın sunduğu avantajlardan yararlanabilecek mikro ve küçük işletmeler, girişimciler ve potansiyel girişimciler bulunuyor. Eğitim projesi aynı zamanda TOBB desteği ile çalışmalarını kooperatif veya özel işletmelere dönüştüren kadın girişimcileri de online dünyanın bir parçası olup avantajlarından faydalanmaya teşvik ediyor. GoDaddy ve Marketing Türkiye’nin amacı, bu kitleyi online varlıklarını oluşturmaları ve yönetmeleri konusunda eğiterek Türkiye’nin dijital dönüşümüne katkı sağlamak.

eğitim projesi godaddy ile işletmem internette

GoDaddy tarafından eğitim alan Marketing Türkiye Strateji Medya Geliştirme Sorumlusu Alp Hazar Büyükçulhacı liderliğinde sürdürülecek eğitimler tek günlük atölyeler halinde gerçekleştiriliyor. Eğitim projesi ile ele alınan konu başlıkları ise şöyle:

  • Alan adı nasıl kaydettirilir
  • Profesyonel e-postanın önemi
  • Online varlık oluştururken aksiyon planı nasıl yapılır
  • Web sitesi nasıl etkin bir şekilde planlanır
  • GoDaddy Hazır Web Sitesi kullanarak web sitesi kurulumu
  • Bugün karşı karşıya olduğumuz siber güvenlik tehlikeleri

“GoDaddy ile İşletmem İnternette” eğitim projesi, Tekirdağ, Ordu ve Malatya’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği merkezleri ile birlik çatısı altında bulunan Sanayi Odaları, Ticaret Odaları, Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu iş birliğiyle 500 küçük işletmeyi online dünyaya taşımayı ve dijital varlıklarını oluşturmalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

Eğitimlerin ilk ayağı Tekirdağ’da, 25 kişilik gruplar halinde Tekirdağ Merkez, Çorlu, Çerkezköy ve Malkara ilçelerinde Eylül ayında gerçekleştirilecek.

“GoDaddy ile İşletmem İnternette” eğitim projesi hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kullanılan Ürünler

Alan AdlarıDaha fazla bilgi edinin
;