Çevrimiçi para kazanmanın 10 yolu.

GenelKategori
Okuma süresi: 13 dk
Selina Bieber

Para kazanmanın yolları genellikle çevrimdışı yöntemlerle ilgili ve kısıtlıdır. Ancak bugün yaşadığımız yeni dijital çağda, pandemi sonrası internetten para kazanmaya doğru geçiş çok önemli oldu. Nisan 2020'de işsizlik oranı% 14,8'e ulaştı — veri toplamanın 1948'de başlamasından bu yana gözlemlenen en yüksek oran. Mayıs 2021'de (% 5,8) işsizlik, Şubat 2020'ye (% 3,5) göre daha yüksek kaldı.

Bu nedenle, birçok insan çevrimiçi para kazanmanın diğer alternatiflerini veya yollarını bulmaktan  başka hiçbir seçeneğe sahip değildi.

Bu yazıda, çevrimiçi para kazanmanın 10 yolunu konuşacağız.

Çevrimiçi para kazanmanın yolları

destekleyici içerik ve liste

Uzaktan pasif gelir elde etmek ve ekstra para kazanmanın en iyi kaynakları listesi:

 1. Dropshipping mağzanızı oluşturun.
 2. Bir YouTube kanalı oluşturun.
 3. Bağlı kuruluş pazarlamasına başlayın.
 4. Blogger ol.
 5. Talep Üzerine Baskı (POD).
 6. amazon Kindle'da doğrudan yayınlama.
 7. Bir podcast başlatın
 8. Sanal asistan olun.
 9. Alan adları ticareti
 10. Hisse senetlerine yatırım yapın

Daha fazla uzatmadan hemen başlayalım.

1. Dropshipping mağzanızı oluşturun.

Dropshipping Delivery

Dropshipping'i daha önce duydunuz mu? Şimdi, ekstra para kazanmanın çok popüler bir yolu.
Simply dropshipping is a business model in which you sell a product to a customer, where the supplier stores, packages, and ships the product to the customers on your behalf as a third party.

Basitçe dropshipping, bir müşteriye ürünü sattığınızda, tedarikçinin ürünü sizin adınıza üçüncü taraf olarak müşterilere depoladığı, paketlediği ve gönderdiği bir iş modelidir.

Temel olarak GoDaddy web sitesi oluşturucuyu kullanarak kendi web sitenizi oluşturmanız, bunu sosyal medya hesabınıza bağlamanız, işin pazarlama ve müşteri hizmetleri tarafına odaklanmanız gerekir.

Her yerde satış yapmak ve her yerde yönetmek için GoDaddy WooCommerce ile satış yapın.

Dropshipping'de başarılı olmak için ipuçları:

 • Ürünlerinizi Facebook marketplace, Amazon, Trendyol, Çiçeksepeti vb.’de yayınlayın
 • Dijital ürünler ve hizmetler sağlıyorsanız, Google sıralamanıza odaklanmanız gerekir.
 • Gerektiğinde Hediye kartları sunun.
 • Müşterilerinize çeşitli ödeme seçeneklerine izin verin; kredi kartları, Visa, Mastercard ve diğer yerel ödeme sağlayıcıları.

2. Bir YouTube kanalı açın

build a youtube channel

Bir şey hakkında tutkulu musunuz? Peki, içerik oluşturma yeteneğiniz varmış gibi hissediyor musunuz? belki de bir YouTube kanalı oluşturmalısınız.

Bu benim için en eğlenceli yan uğraşılardan biri olmaya hak kazanıyor, Güvenli bir internet bağlantısına ihtiyacınız var ve boş zamanlarınızda yapabileceğiniz yarı zamanlı bir iş olarak başlayabilir ve bu yan işi küçük bir işletmeye dönüştürebilirsiniz. tam zamanlı işiniz haline gelene kadar

İçeriğiniz, abonelerin izlemek isteyebileceği her şeyden oluşabilir, olasılıklar kelimenin tam anlamıyla sınırsızdır.

Bu, belirli bir konuda çevrimiçi özel ders veya ingilizce öğretimi veya eğlence içerikleri olabilir. Hepimiz küçük başlayan ve şimdi milyonlarca abonesi olan bazı youtuber'ları biliyoruz.

YouTube'dan elde ettiğiniz gelir, kanalınızın ve videolarınızın görüntülenme sayısına bağlı olarak YouTube'dan yapılan ödemelerle sınırlı değildir:

 • Abonelik tabanlı bir sisteme sahip olabilirsiniz, bu şekilde aboneleriniz size bazı VIP içerikler ve avantajlar için belirli bir ücret öder.
 • Ayrıca, ürünlerini veya hizmetlerini tanıttığınız markalar ve işletmelerle sponsorluk anlaşmaları yapabilir ve bunun için ödeme alabilirsiniz. Size satışlarından belirli bir ücret veya komisyon ödeyebilirler. Bu da beni bir sonraki noktaya getiriyor.

3. Satış ortaklığı pazarlamasına başlayın.

Bu çok basit bir kavram. Sen bir satıcısın. Bir başkasının ürününü veya hizmetini; paylaşır veya yazarsınız ve bir okuyucu bağlantıyı tıklayıp satın alırsa, satışın bir yüzdesini kazanırsınız.

satış ortaklığı pazarlamasına blogunuzdan başlayabilirsiniz. Belirli bir marka / ürün hakkında içerik yazarsınız ve ilgilenen okuyucularınızdan tanıtımını yaptığınız ürünü satın almalarını istersiniz.

Sorun şu ki, çoğu insan bir plan yapmadan blog gönderileri yazıyor. Tıklamalara ve satışlara yol açan bağlı kuruluş yayınlarını nasıl yazacağınızı bilmeniz gerekir.

Godaddy'nin hizmetlerini sitenizde tanıtırken satışlardan nakit para kazanın.

4. Blogerlik

Blog yazmak güzel bir hobi olabilir; Ancak sizin de çevrimiçi para kazanmanız için harika bir şans olabilir. Hobinizi bir yan koşuşturmaya dönüştürebilmek için şu adımları takip edebilirsiniz.

 1. Benzersiz içeriğe sahip bir blog oluşturun: Arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olmak için blogunuzdaki içeriği optimize etmeye başlayın.
 2. Yeterli müşteriye sahip olduktan sonra, blogunuzdaki reklamlar veya bağlı kuruluş bağlantıları aracılığıyla satış yapabileceksiniz.

Blogunuzda yazmanız gereken farklı konular ve başlıklar var.öne çıkmak için ustalaştığınız bir konu seçmeye çalışın.

 Blogerliğin avantajları:

 1. Esneklik: Blogcuların blog yazmaya başlamasının ana nedeni bu bence. İstediğiniz zaman, istediğiniz yerden yazma imkanı.
 2. Gelir: Yüksek kaliteli içerikle serbest yazarlar ve blog yazarları çok para kazanabilir.
 3. Öğrenme: her zaman yeni konular ve yeni ilgi alanları öğreniyorsunuz.
 4. Bağlantı: Dünyanın dört bir yanından çeşitli okuyucularla bağlantı kurabilirsiniz.

Blogerliğin dezavantajları:

 1. Sosyal etkileşimler: İş arkadaşlarınızla bir ofiste çalışmayacağınız göz önüne alındığında, yalnızlaşabilirsiniz.
 2. Tutarlılık: Bu, blog yazmanın en zor kısımlarından biridir. Bir iki yazı yazıp arkanıza yaslanamazsınız. Haftada en az bir makale yazmalısınız.
 3. İş yükü: Göründüğü kadar kolay değil, doğru makaleyi elde etmek için çok fazla araştırma ve okuma, rakip analizi ve SEO entegrasyonu gerekiyor.
 4. Zaman tüketimi: Bunun önceki dezavantajlardan verildiğine inanıyorum. Çalışmak için çok zaman harcamanız gerekecek.

5. Talep Üzerine Baskı (POD)

İşte başka bir yan işletme fikri. Öncül basittir, müşteriler sunduğunuz ürünlere basılmasını istedikleriği tasarımı gönderirler. Daha sonra yazdırın ve onlara gönderin

Tişörtler, kupalar, çantalar, sweatshirtler, telefon kılıfları ve üzerine yazdırabileceğiniz her şeyi satabilirsiniz. Bunu yapmak için bir web siteniz veya e-mağazanız olması gerekmez. Amazon bunu kazancınızın bir kısmı karşılığında yapmanıza izin verir.

Profesyönel ipucu: hazır tasarım koleksiyonu bulundurmanızı öneririz, herkes siparişlerini özelleştirmek istemez.

Talep Üzerine Baskının Avantajları

 1. Kurulumu çok kolay: müşterilerden gelen tasarımları kabul etmeniz gerekiyor ve para almaya hazırsınız.
 2. Minimum envanter: talep üzerine yapılır, yani yalnızca sipariş aldığınızda üretirsiniz.
 3. Odaklanmanızı sağlar: sosyal medya ve dijital pazarlamaya genel olarak odaklanırsınız.
 4. Çevrimiçi bir iştir: bunu evinizden yaparsınız, iyi bir internet bağlantısına ve biraz özveriye ihtiyacınız vardır.

Talep Üzerine Baskının Dezavantajları

 1. Daha düşük kazanç marjları: Herkesin yapabileceği göz önüne alındığında, rekabetin oldukça şiddetli olacağını ve genel olarak kazancınızın düşmesine yol açacağı söylenebilir.
 2. Veri yok: Kendi web sitenizi oluşturmadığınız ve kendi analizlerinizi yapmadığınız sürece, müşterinizin kullanıcı deneyimini anlayacak verileriniz olmayacaktır.
 3. Baskı ortağı bağımlılığı: Küçük işletmeniz, baskı ortağınızın kullanılabilirliğine bağlıdır, geç teslim ederse müşterilerinize de geç kalırsınız.
 4. Bir çeşit grafik tasarım bilgisi: Biraz tasarım bilgisine ihtiyacınız olacak. Bununla birlikte, işinizi yürütmek için biraz bilgi edinmek için her zaman udemy'de çevrimiçi bir kursa veya yüz yüze bir kursa katılabilirsiniz.

6. Amazon Kindle'da Doğrudan Yayınlama

masad aduran bir tablet fotoğrafı

Bir yazar olarak geçimini sağlamayı hayal ediyorsanız, bu gerçeklik düşündüğünüzden daha yakın olabilir. Kendini yayılyan bir yazar olarak , kitaplarınızda% 70'e kadar telif hakkı kazanabilirsiniz

Amazon'da doğrudan yayınlamanın avantajları

 1. Yayınlaması kolay: Kendi patronunuz olursunuz ve istediğiniz dakikada  yayınlarsınız.
 2. İstikrarlı gelir akışı: Kendiniz için bir isim oluşturmayı başarırsanız ve yazınız yüksek kalitede ve talep görüyorsa, garantili bir pasif gelirle evden çalıştığınızdan emin olabilirsiniz.

Amazon'da doğrudan yayınlamanın dezavantajları

 1. Rekabet: Kolay bir süreç olduğu ve giriş engellerinin düşük olduğu göz önüne alındığında, varsayılan rekabet çok yüksek olacaktır.
 2. Kalite: Profesyonel bir yazar değilseniz, satış yapmakta zorluklarla karşılaşacaksınız, bu nedenle koçluğa ihtiyacınız olabilir, bu da bunun için ödeme yapmanız gerekebileceği anlamına gelir. Uzaya gitmiş bir astrofizikçi olmak, deneyiminiz hakkında yazıyor olsanız bile sizi iyi bir yazar yapmaz.

kendini yayınlamanın yaygınlığı, siz ve yazar olarak kariyeriniz arasındaki duvarları yıktı.

7. Bir podcast başlatın.

what is a podcast iphone coffee

İçinde yaşadığımız hızlı ve teknolojik dünyada hepimiz zamanımızı önemsiyoruz. Podcast'ler çamaşır yıkarken, spor salonuna giderken, bulaşıkları yıkarken veya sadece dinlenirken tüketilebilir. Bu, onları yeni bilgiler öğrenmenin, haberleri takip etmenin veya sadece eğlendirmenin mükemmel ve hızlı bir yolu yapar.

8. Sanal asistan olun.

Planlamayı ve organizasyonu seviyorsanız, sanal asistan çevrimiçi para kazanmanın iyi bir yoludur.

Sanal asistan (VA) olarak, iş gününüzü dolduracak bir ton farklı görev vardır. Defter tutma ve e-postalara yanıt verme, toplantı planlama, sosyal medyaya gönderme veya genel veri girişi yapma arasında değişebilir

Becerilerinizi potansiyel müşteriler için işbul, kariyer.net veya yenibirisi'de yayınlayabilirsiniz.

Sanal asistan olmanın avantajları:

 1. Gelişen bir pazar: birçok girişimci, zamanı olmayan görevleri yerine getirmek için sanal asistan'a yöneliyor.
 2. Yapacağınız işi seçme yeteneği.
 3. esneklik.

Sanal asistan olmanın dezavantajları:

 1. Sürekli müşteri bulma zorunluluğu.
 2. Motive olmanız gerekiyor: müşteriler size en sıkıcı ve rutin görevleri yapmanız için para ödeyecek. Kendinizi motive etme yeteneğiniz burada çok önemlidir.

9. Alan adlarına yatırım yapın

.com”un kırmızı ile gösterildiği bir lcd ekran fotoğrafı

Basitçe söylemek gerekirse, Alan adı yatırımı alan adlarını satın almak ve daha sonra bunları daha yüksek bir fiyata satmaktır. Bu, etrafında küçük bir işletme kurmak için başka bir küçük başlangıç fikri olabilir.

GoDaddy Alan Adı Değerleme aracıyla bir alan adının değerini öğrenmek kolaydır. Tek yapmanız gereken alan adını aramak ve değerleme aracı size fiyatı ve nedenini gösterecektir

Bu çok değerli ve çok pahalı alan adlarından birine diğerlerinden önce rastlayabilir ve daha sonra yüksek bir fiyata satabilirsiniz.

Bir “.com” alan adı satın almanın satılma şansı daha yüksektir.

10. Hisse senetlerine yatırım yapın.

FTSE 100 durumunu gösteren garafiğin gösterildiği telefon fotoğrafı

Açıkça belirtelim, yatırım ve ticaret arasında bir fark var.

Yatırım, şirketlerin hisse senetlerine bir miktar para yatırarak uzun vadede kazanç elde etmektir. Ancak ticaret, hisse senetlerini ucuza satın alıp daha sonra ayrılmak için yükseğe satarak kazanç elde etmektir.

Borsaya yatırım yapmak çok faydalı aynı zamanda çok tehlikeli olabilir.

Gamestop'un hisselerinin geçen yıl nasıl fırladığını ve gençlerin Ferraris'i nasıl satın aldıklarını hepimiz hatırlıyoruz çünkü hisse fiyatı 4 günde% 600 arttı. Bu ticaret. Ancak bu son derece tehlikelidir çünkü hisse fiyatı artık normale dönmüştür. Bu yüzden ne zaman satın alacağınızı ve ne zaman satacağınızı bilmeniz gerekir.

Profesyönel ipucu: Hisse senedi, altın, gyo ve tahvil satın alabilmeniz için portföyünüzü çeşitlendirmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Hisse senetlerine yatırım yapmanın avantajları:

 1. Doğru yapılırsa, iyi ve istikrarlı bir gelir kaynağı olabilir.
 2. Portföyünüze dikkatlice eklemeye devam ederseniz, yalnızca hisse senedi yatırım getirilerinizden emekli olabilirsiniz.

Disadvantages of investing in stocks:

 1. Doğru yapılmazsa riskli olabilir.
 2. Araştırmak, okumak ve öğrenmek için çok zaman gerektirir.

Voo'ya yatırım yapmak, son 100 yılda yıllık ortalama% 10 getiriye sahiptir.

Çevrimiçi Para kazanmanın en iyi yolu nasıl Seçilir?

Bu tamamen ne kadar zamanınız olduğuna, becerilerinize, farklı konulardaki bilginize ve eğitiminize bağlı olacaktır. bazı insanlar ekstra para kazanmak için survey junkie gibi web sitelerinde çevrimiçi anketler doldurur. Bazıları airbnb'deki dairelerinde boş oda kiralar ve boş alanı kullanır. Ve bazıları, Tik Tok ünlüsü olur.

Sıkça sorulan sorular (FAQ):

Şimdi en yaygın ve sıkça sorular sorulardan bazılarına cevap verelim:

Bugün çevrimiçi olarak nasıl 100 dolar kazanabilirim?

Çok hızlı bir geri dönüş için en iyi yollardan bazıları şunlardır: hisse senedi alım satımı ve anket sitelerini kullanma. Ancak yukarıda söylediğimiz gibi hiçbir şey risksiz gelmez ve bunlar riskli olma eğilimindedir.

Para kazanmak için en iyi web sitesi hangisidir?

The best website depends on what you are interested in doing. If it is to publish books then Amazon. If you are looking to offer your services online to clients and be a freelancer, then maybe you can consider taskrabbit or Fiverr.

En iyi web sitesi ne yapmak istediğinize bağlıdır. Eğer kitap yayınlayacaksa Amazon. Hizmetlerinizi müşterilere çevrimiçi olarak sunmak ve serbest çalışan olmak istiyorsanız, belki Askfortask veya Flexjob kullanamyı düşünebilirsiniz.

Google'dan nasıl para kazanabilirim?

Google'dan para kazanmanın en iyi yolu, blogunuzda Adsense'ten reklamları etkinleştirmektir. Google'dan çok para kazanmak için kaliteli içerik yazmalı ve çok sayıda okuyucuya ve çok sayıda kullanıcı testine sahip olmalısınız.